3 زن مجری اسکار شدند | فیلم منتخب مخاطبان معرفی می‌شود

برخی اخبار از انتخاب 3 مجری زن برای برگزاری مراسم اسکار امسال حکایت دارد. همچنین امسال برای اولین بار، آکادمی فیلم منتخب مخاطبان را از طریق توییتر رای‌گیری و انتخاب می‌کند.

3 زن مجری اسکار شدند | فیلم منتخب مخاطبان معرفی می‌شود

ورایتی از مراحل نهایی انتخاب 3 بازیگر زن یعنی امی شومر، رجینا هال و واندا سایکس برای اجرای مراسم اسکار 2022 خبر داده است.

آکادمی اسکار در تلاش برای افزایش جذابیت مراسم اعطای جوایز امسال که در ماه مارس برگزار می‌شود، قصد دارد از 3 کمدین زن به عنوان مجری در این رویداد استفاده کند که هرکدام به صورت جداگانه اجرای ساعتی از مراسم نود و چهارمین دوره جوایز اسکار را بر عهده خواهند داشت.

شبکه ABC پخش‌کننده تلویزیونی مراسم اسکار هنور به صورت رسمی انتخاب 3 مجری را برای اسکار ۲۰۲۲ تایید نکرده است.

مراسم اسکار در 3 سال اخیر بدون مجری برگزار شده و جیم کیمل آخرین چهره‌ای بود که در سال ۲۰۱۸ اجرای این مراسم را بر عهده داشت. حالا ویل پاکر، تهیه‌کننده مراسم اعطای جوایز اسکار در تلاش است با استفاده از 3 کمدین زن، جذابیت و شمار مخاطبان رو به کاهش مراسم اسکار در چند سال اخیرا را بار دیگر احیا کند.

همچنین در یک تغییر مهم دیگر، آکادمی اسکار اعلام کرد که بهترین فیلم از نگاه مردم را از طریق توییتر انتخاب و در مراسم اعطای جوایز ۲۰۲۲ معرفی خواهد کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، امسال تنها اعضای آکادمی دست به انتخاب فیلم‌های خود در جوایز اسکار نمی‌زنند و از دوشنبه (۱۴ فروریه) کاربران شبکه اجتماعی توییتر نیز می‌توانند بهترین فیلم اکران شده در سال ۲۰۲۱ را معرفی کنند،‌ صرف نظر از اینکه این فیلم در جوایز اسکار حضور دارد یا نه.

همچنین بخوانید: 5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

آکادمی اسکار فیلمی که بیشترین آرای مردمی را کسب کرده باشد، در جریان مراسم اعطای جوایز روز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ معرفی خواهد کرد.

توییتر همچنین اعلام کرده 3 نفر از کسانی که از تاریخ ۱۴ فوریه تا ۳ مارس (۲۵ بهمن تا ۱۲ اسفند) در نظرسنجی انتخاب بهترین فیلم از نگاه مخاطبان اسکار شرکت کنند، به قید قرعه انتخاب خواهند شد و به همراه مهمانان خود به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای به لس‌آنجلس سفر می‌کنند و در مراسم ۲۰۲۳ یکی از جوایز اسکار را اعطا خواهند کرد.

آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۹ قصد داشت شاخه‌ای تحت عنوان بهترین فیلم از نگاه مردم را ایجاد کند تا از این طریق بتواند مخاطبان بیشتری را برای مراسم اسکار جذب کند، اما با مخالفت جدی منتقدان و اعضای آکادمی، این طرح عملی نشد و از آن زمان تاکنون نیز دوباره مطرح نشده است.

گرچه انتخاب فیلم‌ منتخب مردمی از طریق کاربران توییتر شاخه‌ رسمی از جوایز اسکار محسوب نمی‌شود، اما فرصتی برابی سینمادوستان است که نظر خود را درباره بهترین‌ فیلم‌های سال اعلام کنند، به‌ویژه فیلم‌هایی که در هیچ بخشی نامزد نیستند.

مراسم اعطای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (بامداد دوشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. نامزدهای این دوره چند روز پیش اعلام شدند.

ارسال نظر