پیتر جکسون سومین میلیاردر سینما شد

نشریه فوربس پیتر جکسون را به عنوان پردرآمدترین چهره‌ عرصه هنر و سرگرمی در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد.

پیتر جکسون سومین میلیاردر سینما شد

به گزارش گاردین، پیتر جکسون که بیشتر برای ساخت سری فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» شناخته شده است، در سال گذشته میلادی ۵۸۰ میلیون دلار درآمد داشته که بخش عمده آن از محل فروش بخشی از کمپانی جلوه‌های بصری Weta Digital به مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار به کمپانی Unity Software حاصل شده است.

نشریه فوربس تخمین زده جکسون ۶۰۰ میلیون به صورت نقد و ۳۷۵ میلیون دلار از طریق سهام طی این معامله کسب کرده تا پس از جورج لوکاس و استیون اسپیلبرگ ، به سومین فرد در تاریخ سینما تبدیل شود که از طریق ساخت فیلم میلیاردر می‌شود.

تمامی ۱۰ چهره نخست در فهرست پردرآمدترین دنیای هنر و سرگرمی در سال ۲۰۲۱ مرد هستند و در فهرست ۲۰‌تایی نشریه فوربس تنها 3 زن حضور دارند.

باب دیلن، پل سایمون و بروس اسپرینگستین از جمله چهره‌های دنیای موسیقی در این فهرست هستند و بروس اسپرینگستین که با فروش موسیقی خود به کمپانی سونی ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشت، در رتبه دوم پس از پیتر جکسون قرار گرفته است.

تری پارکر و مت استون که با عقد قراردادی شش ساله به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار با کمپانی پارامونت پلاس برای ساخت چند فیلم همکاری می‌کنند، درآمد ۲۱۰ میلیون دلاری را در سال گذشته به جیب زدند و در رتبه ششم این فهرست قرار دارند و کانیه وست و جی زی، دو چهره عرصه موسیقی و دواین جانسون بازیگر فیلم‌های اکشن، دیگر چهره‌های حاضر در فهرست ۱۰ چهره پردرآمد عرصه سرگرمی و هنر سال ۲۰۲۱ هستند.

ریس ویترسپون موفق‌ترین زن در این فهرست است که با درآمد ۱۱۵ میلیون دلاری در رتبه ۱۲ قرار گرفت. این بازیگر بیشتر این درآمد را از محل کمپانی فیلمسازی Hello Sunshine و همچنین دستمزد روزانه ۲۰ میلیون دلاری برای بازی در سریال «برنامه صبحگاهی» شبکه اپل تی‌وی به دست آورده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر