بهترین فیلم های جیم کری که هنر بازیگری او را به رخ می کشند (بخش دوم)

رسانه کلیک - در این مطلب قصد داریم تا شما را با 5 مورد دیگر از بهترین فیلم های جیم کری ، ستاره بی بدیل دنیای کمدی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین فیلم های جیم کری که هنر بازیگری او را به رخ می کشند (بخش دوم)

جیم کری یکی از هنرپیشه های با استعداد هالیوود به ویژه در ژانر کمدی است که با حالات و حرکات منحصر به فرد خود روی صحنه همه را به خنده وا می دارد. البته وی بارها ثابت کرده که از پس نقش های جدی نیز به خوبی بر می آید. کری طی چهار دهه فعالیت حرفه ای در سینما، توانسته خود را به عنوان یک ستاره کمدی تمام عیار به دنیا ثابت کرده و به یک اسطوره تکرار نشدنی تبدیل شود. در بخش دوم معرفی بهترین فیلم های کری با ما همراه باشید ( بهترین فیلم های جیم کری که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید ).

The Truman Show

  • تاریخ اکران: 1998
  • امتیاز IMDB: 8.1

ترومن بربنک (جیم کری) یک فروشنده ساده است که پس از چندینن سل متوجه می شود تمام زندگی او یعنی از لحظه ای که به دنیا آمده، لحظه به لحظه در حال فیلمبرداری بوده و در سراسر جهان در حال پخش است. وی پس از اطلاع از این قضیه، به حقیقت زندگی خود شک کرده و تصمیم به فرار می گیرد. فیلم The Truman Show تنها یک کمدی ساده نیست بلکه مفهوم عمیق تری در پشت آن نهفته است. جیم کری نیز با بازی هنرمندانه خود در این فیلم توانست برای نخستین بار جایزه گلدن گلاب را از آن خود کند.

Man on the Moon

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 7.4

فیلم Man on the Moon داستان زندگی کمدین مشهور اندی کافمن را به تصویر می کشد. جیم کری این بار در نقش خود کافمن به روی صحنه رفته و حرکات او را بدون هیچ کم و کاستی به اجرا در می آورد. داستاناز زمان کودکی اندی آغاز شده و پس از نمایش موفقیت ها، شکست ها و چالش های بی شمار او در زندگی، به ماجرای فوت او ختم می شود. کری با بازی حرفه ای و تاثیرگذار خود موفق شد برای دومین بار جایزه گلدن را از چنگ رقیبان خود برباید.

The Majestic

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 6.9

داستان فیلم درام-رمانتیک The Majestic در عصر طلایی هالیوود یعنی اوایل دهه 50 میلادی رخ می دهد. پیتر اپلتون (جیم کری) یک فیلمنامه نویس جوان و آینده دار است که یک روز بر اثر سانحه رانندگی به درون رودخانه می افتد. پیتر فردای آن روز در ساحل شهر لاوسن به هوش می آید اما حافظه اش را به کلی از دست داده است. او کم کم به مردم شهر عادت کرده و زندگی جدیدی را برای خود دست و پا می کند. حتی موفق می شود یک تماشاخانه قدیمی به نام مجستیک را مجددا راه اندازی کند. اما خاطرات پیتر به تدریج باز می گردند و او باید از بین زندگی قبل و بعد از تصادف یکی را انتخاب کند.

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

ویولت، کلاوس و سانی، سه کودک یتیم و کم سن و سال هستند که مادر و پدرشان را در یک حادثه آتش سوزی مرموز از دست داده اند. آن ها تا رسیدن خواهر بزرگشان به سن قانونی باید در خانه قیم جدیدشان یعنی کنت الاف (جیم کری) بمانند. اما الاف تنها به دنبال ارث بچه هاست و حسابی از آن ها بیگاری می کشد. این سه بالاخره موفق می شوند خود را از شر کنت خلاص کرده و به خانه قیم دیگری بروند. غافل از اینکه الاف با هزار شکل و قیافه گوناگون، سایه به سایه دنبال آن ها رفته و وقایع ناگواری را رقم می زند.

  • تاریخ اکران: 2004
  • امتیاز IMDB: 6.8

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

به یکی از بهترین فیلم های موجود در این فهرست می رسیم. درخشش ابدی یک ذهن پاک، جزو آن دسته از آثاری است که احساسات بیننده را کلا درگیر کرده و تاثیر ماندگاری را روی او می گذارد. داستان از آنجا شروع می شود که جول (جیم کری) و کلمنتاین (کیت وینسلت) به صورت آگاهانه تصمیم به پاک کردن گوشه ای از خاطرات خود می گیرند تا بلکه رابطه عاطفی و البته غم انگیزی که بینشان هست را فراموش کنند. اما حتی پس از این اتفاق نیز مجددا به سوی یکدیگر کشیده می شوند. کری در این فیلم بازی متفاوت و به یادماندنی را ارائه می دهد.

  • تاریخ اکران: 2004
  • امتیاز IMDB: 8.3

از دیگر فیلم های جیم کری که وی در آن ها خارق العاده ظاهر شده می توان به Bruce Almighty، Sonic the Hedgehog، How Grinch Stole Christmas، Me, Myself & Irene، The Cable Guy و The Number 23 اشاره کرد.

ارسال نظر