نقد فیلم unfriended: dark web

رسانه کلیک - وب تاریک یا دارک وب (dark web) در حقیقت به قسمتی از دنیای اینترنت اطلاق می شود که هکرها، افراد خلافکار و دنیای مجرمانه در آن فعالیت دارند. حال تصور کنید لپ تاپ یکی از این افراد به دست یک فرد عادی جامعه بیفتد. به نظر شما چه اتفاقی رخ می دهد؟ این اتفاقات محتوای فیلم unfriended: dark web را تشکیل داده است.

نقد فیلم unfriended: dark web

فیلم غیردوستانه: دارک وب محصول سال 2018 به کارگردانی استیون سوسکو است. آقای سوسکو در واقع نویسندگی و طراحی چندین فیلم ترسناک از جمله کینه 1 و کینه 2 و کشتار اره برقی در تگزاس را در کارنامه خود دارد.

فیلم unfriended: dark web داستان هیجان انگیز و جالبی در نوع خود دارد و با بهره گیری از بازیگران نه چندان مشهور که البته در ساخت فیلم های ترسناک چندان غیرمرسوم نیست، تقریبا موفق عمل می کند. اما مشکل اصلی فیلم را می توان در عدم همذات پنداری با کاراکترها و البته زمان کوتاه برای پایه گذاری داستان فیلم جست و جو کرد.

فیلم در چند دقیقه ابتدایی با شروع گپ و گفت همزمان چند دوست دانشگاهی شروع می شود. در این بین، یکی از چند کاراکتر موجود در فیلم لپ تاپ جدیدی را بدست آورده که بعدا متوجه سرقتی بودن آن می شویم. صاحب لپ تاپ در واقع هکر مرموزی است که به واسطه انجام عملیات خطرناک برای باندهای جنایتکار دستمزد می گیرد و در ادامه فیلم شاهد برخورد عجیب این هکر با شخصیت های داستان هستیم.

فیلمبرداری فیلم از نوع خاص بوده و شخصیت ها از زوایای دوربین لپ تاپ بیشتر دیده می شوند. موسیقی فیلم تعریف چندانی ندارد و نقش آفرینی بازیگران چنگی به دل نمی زند. فیلم غیردوستانه دارک وب برای کسانی که از دنیای کامپیوتر و هک و اینترنت سر در نمی آورند، کمی کسل کننده است. بنده به شخصه عاشق فیلم هایی با محوریت هک و دنیای دارک وب هستم که البته به ندرت ساخته می شوند. اگر از دیدن فیلم هایی از این دست لذت می برید، حتما فیلم کلاه سیاه (Black Hat) ساخته مایکل مان را ببینید.

در کل، 2018 unfriended dark web شاید نتواند بینندگان عام را راضی کند، ولی کسانی که از فیلم های ترسناک سبک زامبی یا اسلش خسته شده اند و به دنبال فیلمی ترسناک با موضوعی متنوع و خاص هستند، از تماشای این فیلم لذت خواهند برد.
ارسال نظر