والت دیزنی با تصاحب فاکس به 40 درصد باکس آفیس دسترسی پیدا می کند

رسانه کلیک - والت دیزنی درصد بالایی از باکس آفیس را در اختیار خود دارد. با این حال این شرکت با تصاحب فاکس می تواند فروش بالاتری را تجربه کند.

والت دیزنی با تصاحب فاکس به 40 درصد باکس آفیس دسترسی پیدا می کند

والت دیزنی برای تصاحب شرکت فاکس قرن 21 نزدیک به 71.3 میلیارد دلار هزینه کرده است. با این خرید دیزنی به حق امتیاز فیلم های پرفروش زیادی دسترسی پیدا می کند. بر اساس این قرارداد حق تولید و پخش فیلم های آواتار، ددپول و ایکس من در اختیار دیزنی قرار می گیرد.

در صورتی که این قرارداد منعقد شود، دیزنی بخش بزرگی از باکس آفیس را کنترل می کند. بر اساس گزارشی که به تازگی توسط CNN منتشر شده است، این شرکت فیلم سازی می تواند 40 درصد از فروش باکس آفیس را تصاحب کند.

Barton Crockett یکی از تحلیلگران FBR Capital Market به CNN اعلام کرده است:

این دو استودیو سهم بالایی از باکس آفیس را در اختیار دارند. ادغام این دو شرکت باعث می شود که بخش بالایی از باکس آفیس را کنترل کنند. دیزنی سرمایه گذاری زیادی در این زمینه انجام داده است. این سرمایه گذاری درآمد این شرکت را افزایش می دهد.

در حال حاضر والت دیزنی زیر مجموعه های قدرتمند زیادی دارد. در سال 2012 دیزنی شرکت لوکاس فیلم را با پرداخت مبلغ 2.2 میلیارد دلار تصاحب کرد. پیکسار در سال 2006 با مبلغ 7.4 میلیارد دلار در اختیار دیزنی قرار گرفت.

دیزنی با تصاحب فاکس می تواند تبدیل به وال مارت هالیوود شود. در حالی که این قرارداد درآمد دیزنی را افزایش می دهد، برخی از افراد در رابطه با حذف استودیوهای بزرگ ابراز نگرانی کرده اند. این کار می تواند برای صاحبان سینماها خطرناک باشد.

در تاریخ 27 جولای سهامداران فاکس در رابطه با فروش آن به والت دیزنی رای گیری می کنند. شرکت Comcast در گذشته برای خرید فاکس پیشنهاد 65 میلیارد دلاری ارائه کرده بود.

ارسال نظر