10 فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شده اند (قسمت اول)

رسانه کلیک - شاید در هنگام مشاهده برخی فیلم های ترسناک با عبارت "ساخته شده بر اساس داستان واقعی" روبرو شده باشید. برخی افراد این پیام را به شوخی می گیرند، ولی باید گفت که بعضی از فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت ساخته شده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با 10 فیلم ترسناک که بر اساس اتفاقات واقعی ساخته شده اند، آشنا کنیم.

10 فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شده اند (قسمت اول)

بسیاری از افراد به مشاهده فیلم های ترسناک علاقه دارند. در حالی که اکثر این فیلم ها بر اساس تخیل نویسنده شکل گرفته اند، برخی از آن ها با توجه به اتفاقات واقعی ساخته می شوند. اگر فیلمی بر اساس واقعیت ساخته شده باشد، قبل از شروع فیلم، با عبارت "ساخته شده بر اساس واقعیت" روبرو می شوید ( بهترین فیلم های کمدی ایران ).

مسلما فیلم هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده باشند تاثیر بیشتری بر روی مخاطب خواهند گذاشت. اگر علاقه دارید که بدانید کدام فیلم های ترسناکی که تا به امروز دیده اید بر اساس واقعیت ساخته شده اند، با کلیک همراه باشید.

لازم به ذکر است؛ این 10 فیلم ترسناک در دو بخش و تحت عنوان های "قسمت اول" و " قسمت دوم " منتشر می شوند.

1. وحشت در آمیتی‌ویل (The Amityville Horror)

فیلم ترسناک وحشت در آمیتی‌ویل (The Amityville Horror)

سال انتشار: 1979

امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: 6.2

خرید خانه جدید و نقل مکان به آن، امری خوشایند محسوب می شود و بسیاری از افراد به انجام چنین کاری علاقه دارند. با این حال ورود به خانه ای جدید می تواند باعث بروز مشکلاتی نیز شود. شاید افرادی که قبلا در این خانه زندگی می کرده اند هنوز آن را ترک نکرده باشند!

در فیلم ترسناک The Amityville Horror، خانواده ای 5 نفره به خانه ای در حومه شهر نقل مکان می کنند و در این خانه با اتفاقات وحشتناکی روبرو می شوند. در حقیقت در این خانه یک خانواده به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند.

در حالی که در ساخت این فیلم برای جذب بیشتر مخاطب با کمی اغراق روبرو هستیم ولی تمامی اتفاقات همانند مشاهده روح در واقعیت نیز رخ داده است. این فیلم بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده است. در سال 1974 فردی به نام Ronald J. Defeo Jr تمامی اعضای خانواده خود شامل پدر، مادر، دو برادر و دو خواهرش را در این خانه به قتل رساند.

فیلم ترسناک

همانند آنچه که در فیلم به نمایش گذاشته شد، در واقعیت نیز خانواده جدیدی که به این خانه نقل مکان کرده اند تنها بعد از 28 روز آن را ترک کردند. آن ها به حدی عجله داشتند که حتی لباس هایشان را نیز همراه خود نبردند.

2. بازی بچگانه (Child's Play)

فیلم ترسناک بازی بچگانه (Child's Play)

سال انتشار: 1988

امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: 6.6

این فیلم ترسناک که توسط تام هلند کارگردانی شده، در زمان اکران ترس بسیاری را در پی داشت. در این فیلم قاتل سریالی، چارلز لی ری، روح خود را به درون یک عروسک منتقل می کند. این عروسک که چاکی نام دارد بعد از تسخیر توسط روح این قاتل سریالی، تبدیل به موجودی ترسناک می شود.

اگر فکر می کنید که این فیلم بر اساس واقعیت ساخته نشده است، باید بگوییم که اشتباه می کنید. اگر چه شاید انتقال روح قاتل سریالی به یک عروسک واقعیت نداشته باشد ولی اتفاقی شبیه به آن رخ داده است. در سال 1906 عروسکی به پسری 6 ساله با نام Robert Eugene Otto داده شد که می توانست حرف بزند!

فیلم ترسناک

گفته می شود این عروسک که توسط یک پرستار نفرین شده بود قادر به گفتگو و حرکت است. شاید جالب باشد بدانید که این عروسک هم اکنون در درون یک محفظه شیشه ای نگهداری می شود.

3. آب‌ های آزاد (Open Water)

فیلم ترسناک آب‌ های آزاد (Open Water)

سال انتشار: 2003

امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: 5.7

فیلم Open Water را باید نمونه ای از یک فیلم ترسناک خوب دانست که برای ایجاد وحشت نیازی به عوامل ماوراء الطبیعه ندارد. در بسیاری از فیلم های ترسناک شاهد ارواح خبیث و تسخیرشدگی هستیم ولی در این فیلم چنین المان هایی حضور ندارند.

در این فیلم یک زوج برای غواصی با گروهی همراه می شوند ولی در هنگام بازگشت این گروه، زوج مورد نظر فراموش شده و در آب باقی می مانند. مسلما تنهایی در دریا با حداقل تجهیزات برای هر فردی می تواند یک تجربه به شدت ترسناک باشد. این فیلم به بسیاری از افراد می تواند حس ترس را القا کند.

فیلم ترسناک

این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده است. زوج لونرگان برای غواصی با گروهی به دیوار بزرگ مرجانی در شرق کشور استرالیا می روند. این زوج از گروه جدا شده و دو روز بعد اعضای گروه عدم وجود آن ها را متوجه می شوند. اجساد این زوج هیچ وقت پیدا نشد.

4. احضار (The Conjuring)

فیلم ترسناک احضار (The Conjuring)

سال انتشار: 2013

امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: 7.5

فیلم ترسناک The Conjuring را باید یکی از بهترین فیلم های موجود در این لیست دانست. این فیلم داستان زوجی به نام های اد و لورین وارن را نقل می کند. این دو نفر محقق دز زمینه علوم ماوراء الطبیعه هستند. در این فیلم شاهد وقایع عجیب و ترسناک در خانه ای هستیم که خانواده پرون به آن نقل مکان کرده اند.

شاید با خود فکر کنید که این فیلم و اتقافات درون آن بر اساس قوه تخیل نویسنده شکل گرفته اند، ولی باید گفت که این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده است. در حالی که برخی افراد زوج وارن را برای ساخت قصه های مربوط به روح مورد سرزنش قرار داده اند ولی بزرگ ترین دختر خانواده پرون از فیلم The Conjuring حمایت می کند.

فیلم ترسناک

او در رابطه با این فیلم و موضوعات آن گفته است:

مردم آزاد هستند تا هر چه را که می خواهند باور کنند ولی اتفاقات درون فیلم را ما در واقعیت تجربه کردیم.

5. جن‌ گیری امیلی رز (The Exorcism of Emily Rose)

فیلم ترسناک جن‌ گیری امیلی رز (The Exorcism of Emily Rose)

سال انتشار: 2005

امتیاز در آی‌ام‌دی‌بی: 6.7

این فیلم ترسناک نه تنها نشان دهنده تسخیرشدگی دختری 19 ساله است بلکه عواقب انجام مراسم جن گیری را نیز نشان می دهد. در این فیلم شاهد برگزاری دادگاهی هستیم که کشیشی را مورد بازخواست قرار می دهد. یک وکیل در این فیلم می خواهد که کشیش تسخیرشدگی این دختر را ثابت کند.

این فیلم که بر اساس واقعیت ساخته شده است، داستان دختری به نام Anneliese Michel را روایت می کند. این فرد که بعد از جنگ جهانی دوم زندگی می کرده، دچار علائمی می شود که امروزه از آن به عنوان اسکیزوفرنی یاد می شود. با این وجود خانواده او که کاتولیک بودند از کلیسا برای مراسم جن گیری درخواست کمک می کند.

فیلم ترسناک

کشیش آرنولد رنز برای انجام این مراسم انتخاب می شود که قصد درمان Anneliese Michel را دارد. در حالی که رنز قصد جن گیری دارد، به علت گرسنگی و تشنگی باعث مرگ این دختر می شود. بعد از مرگ این دختر، خانواده او، رنز و یک کشیش دیگر در دادگاه کناهگار شناخته می شوند.

ارسال نظر