اعطای جایزه افتخاری به ساموئل جکسون در اسکار 2022

رسانه کلیک –  ساموئل ال. جکسون ، الین می و لیو اولمان در نود و چهارمین دوره از مراسم اسکار، به کسب جایزه افتخاری نائل می‌شوند.

اعطای جایزه افتخاری به ساموئل جکسون در اسکار 2022

آکادمی علوم و هنرهای سینما در اسکار 2022 سه جایزه افتخاری به ساموئل ال. جکسون، الین می و لیو اولمان اعطا می‌کند. جایزه بشردوستانه ژان هرشولت نیز به دنی گلور تعلق خواهد گرفت.

جکسون یکی از هنرمندان قابل سینما و تئاتر در دهه 70 و 80 میلادی بود اما در دهه 90 و با بازی در فیلم‌های بزرگی همچون تب جنگل (Jungle Fever) و پارک ژوراسیک (Jurassic Park)، توانست جای پای خود را در سینما محکم کرده و نام خود را بیش از پیش بر سر زبان‌ها بیندازد.

ساموئل جکسون پس از بازی خیره‌کننده‌اش در فیلم ماندگار کوئنتین تارانتینو یعنی داستان عامه‌پسند (Pulp Fiction)، در بیش از 100 اثر سینمایی دیگر نیز به ایفای نقش پرداخت. تعداد فیلم‌ها و سریال‌هایی که وی در آن‌ها حضور پیدا کرده جمعا از مرز 180 نیز می‌گذرد.

الین می نیز یکی از هنرمندان بااستعداد هالیوود است که ید طولایی در زمینه بازیگری، کارگردانی و نوشتن فیلم‌نامه دارد. وی تا کنون دو بار نامزد دریافت اسکار شده و چهارمین زنی است که به انجمن صنفی کارگردانان آمریکا راه پیدا کرده است.

لیو اولمان که بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌های کارگردان سوئدی مشهور یعنی اینگمار برگمان شهرت دارد، سومین فرد مورد نظر در فهرست آکادمی برای کسب اسکار افتخاری است. از آثار به‌یادماندنی در کارنامه هنری اولمان می‌توان به پرسونا (Persona)، فریادها و نجواها (Cries and Whispers)، مصائب آنا (The Passion of Anna) و چهره به چهره (Face to Face) و مهاجران (The Emigrants) اشاره کرد.

دنی گلور، بازیگر سری فیلم‌های اسلحه مرگبار (Lethal Weapon) و غارتگر 2 (The Predator 2) تا کنون نامزد دریافت جایزه نشده اما سال‌هاست برای حمایت از عدالت اقتصادی، مراقبت‌های بهداشتی و دسترسی به سیستم آموزشی در آمریکا و آفریقا تلاش می‌کند. او چهل و یکمین نفری است که به جایزه بشردوستانه ژان هرشولت نائل می‌شود.

ارسال نظر