بهترین فیلم های یوان مک گرگور که ارزش دیدن دارند

رسانه کلیک – در این مطلب به سراغ فوق ستاره اسکاتلندی سینمای هالیوود یعنی یوان مک گرگور رفته و طی دو بخش به معرفی 10 مورد از بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های یوان مک گرگور که ارزش دیدن دارند

یوان مک گریگور یکی از چهره های شناخته شده در هالیوود است که علاوه بر بازیگری، استعداد بسیار زیادی در خواندن دارد. وی در سال 1994 و با بازی در فیلم Being Human پا به عرصه سینما گذاشت و توانست طی این مدت دو جایزه بفتا و یک گلدن گلوب را از آن خود کند. ما در ادامه قصد داریم تا طی دو بخش، 10 مورد از بهترین آثار موجود در کارنامه این بازیگر 49 ساله اسکاتلندی را به شما معرفی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

Trainspotting

  • تاریخ اکران: 1996
  • امتیاز IMDB: 8.1

کمدی سیاه Trainspotting درباره گروهی از افراد معتاد به هروئین است که در اواخر دهه 80 میلادی و در بحران اقتصادی آن زمان زندگی می کنند. رنتون (یوان مک گرگور) یکی از این معتادان است که ناگهان تصمیم می گیرد برای اصلاح زندگی خود و شروعی دوباره، به لندن نقل مکان کند. با این حال دوستان ناباب او مجددا او را به سمت استفاده از مواد مخدر سوق می دهند. یوان برای نقش آفرینی حرفه ای خود در این فیلم توانست برای نخستین بار جایزه بفتا را از آن خود کند.

Black Hawk Down

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 7.7

داستان در سال 1993 یعنی در زمان جنگ سومالی رخ می دهد. کاپیتان استیل (جیسون آیزاکس) 100 تکاور آمریکایی را به موگادیشو هدایت می کند تا دو تن از عاملین اصلی جنگ را متوفق کنند. به زودی نبرد سختی میان تکاوران و سربازان منطقه در می گیرد و هواپیماهای آمریکا موسوم به شاهین سیاه یک به یک به پایین سقوط می کنند. یوان مک گرگور در این فیلم نقش یکی از جنگجویان ارتش آمریکا را بر عهده دارد.

Moulin Rouge!

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 7.6

داستان درباره یک نویسنده جوان به نام کریستین (یوان مک گرگور) است که برای گذران زندگی به جمعی از نوازندگان، بازیگران و خوانندگان تئاتر می پیوندد. او پس از اولین ملاقات با خواننده اصلی یعنی ساتین (نیکول کیدمن)، یک دل نه صد دل عاشق او می شود. ساتین نیز حس خوبی نسبت به کریستین دارد، اما باید برای نجات مولن روژ از ورشکستگی، با یک سرمایه گذار بد ذات و ابله ازدواج کند. یوان در این فیلم علاوه بر بازیگری، هنر خوانندگی خود را نیز به نمایش گذاشت و توانست نامزد دریافت گلدن گلوب شود.

Big Fish

  • تاریخ اکران: 2003
  • امتیاز IMDB: 8.0

به یکی از بهترین فیلم های موجود در این فهرست می رسیم. داستان از آنجا شروع می شود که ویل بلوم (بیلی کرواپ) برای وداع با پدر رو به موت خود یعنی ادوارد (یوان مک گرگور) به زادگاهش باز می گردد. ادوارد قوه تخیل بسیار قوی داشته و در بیان داستان های غیر معمولی و شگفت انگیز استاد است. ویل پس از فوت پدر سری به داستان های او زده تا ببیند کدام یک از آن ها واقعا حقیقت دارند. درام-فانتزی Big Fish بی تردید جزو آن دسته از آثاری است که باید بارها و بارها به تماشای آن نشست.

Stay

  • تاریخ اکران: 2005
  • امتیاز IMDB: 7.5

فیلم Stay یک اثر اثر فلسفی و روان شناختی تمام عیار است که ذهن مخاطب را مدت ها درگیر خود می کند. هنری (رایان گاسلینگ) یک جوان افسرده و ناامید است که تا کنون با حوادث ناگواری در زندگی مواجه شده و دتر از همه اینکه خود را مسبب همه آن ها می داند. هنری که حالا تماما از دنیا و آدم های اطرافش قطع امید کرده، تصمیم می گیرد تا در شب تولد 21 سالگی اش دست به خودکشی بزند. تنها افرادی که در این میان به کمک او می آیند یک روان شناس به نام سم (یوان مک گرگور) و دختری به نام لیلا (نائومی واتس) هستند.

ارسال نظر