بهترین فیلم های رابرت داونی جونیور که حتما باید ببینید

رسانه کلیک - در این مطلب به سراغ مرد آهنی سینمای هالیوود یعنی رابرت داونی جونیور رفته و طی دو بخش، 10 مورد از بهترین فیلم های او را با یکدیگر مرور می کنیم.

بهترین فیلم های رابرت داونی جونیور که حتما باید ببینید

رابرت داونی جونیور یکی از بزرگترین ستاره های حال حاضر سینماست که شاید اغلب افراد او را به عنوان مرد آهنی دنیای مارول بشناسند. اما جالب است بدانید که رابرت فعالیت هنری خود در سینما را بسیار قبل تر از این و در سال 1970 آغاز کرده است. وی طی این مدت توانسته ده ها جایزه کوچک و بزرگ را به خود اختصاص دهد که از میان آن ها می توان به دو جایزه گلدن گلوب و یک بفتا اشاره کرد. ما در اینجا قصد داریم تا طی دو بخش، 10 مورد از بهترین فیلم های این هنرپیشه با استعداد را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

Less than Zero

  • تاریخ اکران: 1987
  • امتیاز IMDB: 6.4

کلی (اندرو مک کارتی) پس از مدت ها به زادگاه خود یعنی لوس آنجلس برگشته و متوجه تغییرات بسیاری می شود. دختر مورد علاقه او به مصرف کوکایین روی آورده و دوست دوران کودکی او یعنی جولیان (رابرت داونی جونیور) با مشکلات مالی و روحی بسیاری سر و کله می زند. کلی سعی می کند این دو را سر عقل آورده و به زندگی آنان سر و سامان دهد اما مسئله بسیار پیچیده تر از این حرف ها است. رابرت در این فیلم علیرغم سن و سال کم، بازی خیره کننده ای را به نمایش می گذارد.

Chaplin

  • تاریخ اکران: 1992
  • امتیاز IMDB: 7.6

رابرت داونی جونیور این بار در نقش چارلی چاپلین بزرگ ظاهر شده و جدا سنگ تمام گذاشته است. داستان فیلم از زبان خود چاپلین نقل می شود و ماجرای رسیدن او به شهرت، فعالیت حرفه ای او در ژانر کمدی، زندگی شخصی آشفته و مشکلات او با FBI، همه و همه به خوبی شرح داده شده اند. رابرت با حضور درخشان خود در این فیلم توانست برنده جایزه بفتا شود اما اسکار و گلدن گلوب را به آل پاچینو واگذار کرد.

Kiss Kiss Bang Bang

  • تاریخ اکران: 2005
  • امتیاز IMDB: 7.5

پس از گزارش قتلی مرموز در هالیوود، یک کارآگاه خصوصی، یک هنرپیشه خانم آشفته حال و یک خلافکار به نام هری لاکهارت (رابرت داونی جونیور) که حال خودش را به عنوان بازیگر جا زده، به ناچار گرد یکدیگر جمع می شوند. لاکهارت هنگام فرار از چنگ پلیس ها، در یک مسابقه بازیگری شرکت کرده و اتفاقا برنده هم شده است؛ اما هیچ ایده ای از عاقبت کار خود و آنچه در این عرصه انتظار او را می کشد ندارد. فیلم Kiss Kiss Bang Bang یک اثر جنایی-معمایی تمام عیار است که البته رگه هایی از طنز هم در آن دیده می شود.

A Guide to Recognizing Your Saints

  • تاریخ اکران: 2006
  • امتیاز IMDB: 7.0

فیلم جنایی-درام A Guide to Recognizing Your Saints در محله ای فقیرنشین و خطرناک رخ می دهد. دیتو یک نوجوان سر به راه است که از خشم و جنایت اطرافش به ستوه آمده و برای همین علیرغم مخالفت های شدید پدرش به شهر دیگری نقل مکان می کند. وی چندین سال به محل زندگی سابقش باز می گردد تا با پدر پیر و مریض خود ملاقات کند اما ظاهرا نه خانواده و نه اهالی شهر، دیگر او را قبول نمی کنند. رابرت داونی جونیور در نقش بزرگسالی دیتو به روی صحنه می رود.

Zodiac

  • تاریخ اکران: 2007
  • امتیاز IMDB: 7.7

به یکی از بهترین فیلم های موجود در این فهرست می رسیم. داستان از اواخر دهه شصت تا اوایل دهه 70 میلادی را به تصویر می کشد؛ یعنی هنگامی که یک قاتل سریالی خطرناک به نام زودیاک، امان پلیس ها، خبرنگاران و متخصصین را بریده است. در این میان یک نقاش کارتون به نام رابرت گری اسمت (جک جیلنهال)، وسواس شدیدی به این موضوع پیدا کرده و سعی دارد تا با مهارت های حل پازل خود، پرده از اسرار زودیاک بردارد. رابرت داونی جونیور در این فیلم نقش یکی از خبرنگاران را بر عهده دارد.

ارسال نظر