بهترین فیلم های جیم کری که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید

رسانه کلیک - در این مطلب به سراغ ستاره تکرارنشدنی ژانر کمدی یعنی جیم کری رفته و طی دو بخش به معرفی 10 مورد از بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های جیم کری که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید

جیم کری یکی از فوق ستارگان محبوب دنیای سینماست که استعداد خاصی در اجرای نقش های طنز دارد. البته این به آن معنا نیست که وی از پس نقش های جدی بر نمی آید. وی بارها توانایی خود در ژانر غیر کمدی را نیز ثابت کرده و حتی مفتخر به کسب جایزه گلدن گلاب نیز شده است. کری فعالیت حرفه ای خود را در سال 1981 و بازی در فیلم کمدی Rubberface آغاز کرد. به جرات می توان گفت که طی این 39 سال هیچکس حتی به گرد پای کری نیز نرسیده است. در ادامه با ما همراه باشید تا 5 مورد از بهترین فیلم های این هنرمند تکرار نشدنی را با یکدیگر مرور کنیم.

Doing Time on Maple Drive

  • تاریخ اکران: 1992
  • امتیاز IMDB: 6.9

مت کارتر (ویلیام مک نامارا) یکی از پژهشگران دانشگاه ییل است که سعی دارد واقعیت ها و کاستی های زندگی خود را از چشم دختر مورد علاقه اش بپوشاند. اما دختر به زودی متوجه می شود که خانواده مت از جمله برادر الکلی او (جیم کری)، هیچ شباهتی به افراد معمولی و خوشبخت ندارند. حتی مت نیز مشکلات خود را از پدر و مادرش مخفی می کند. جیم کری در این فیلم بسیار متفاوت واقع شده و هنر بازیگری خود را در ژانر غیر طنز نیز به نمایش کشیده است.

Ace Ventura: Pet Detective

  • تاریخ اکران: 1994
  • امتیاز IMDB: 6.9

ایس ونتورا (جیم کری) یک کارآگاه خصوصی بسیار ماهر و زیرک بوده که تخصص وی، یافتن حیوانات گم شده است. وقتی یک دلفین به نام اسنو فلیک که در واقع نماد اصلی تیم فوتبال شهر است به طور مرموزی ناپدید می شود، ونتورا در صدد یافتن او بر می آید. در این فیلم شاهد صحنه هایی هستیم که هنوز پس از گذشت 26 سال هنوز بدیع و خنده دار به نظر می رسند. کری در قسمت دوم این فیلم یعنی Ace Ventura: When Nature Calls نیز حضور دارد.

Dumb and Dumber

  • تاریخ اکران: 1994
  • امتیاز IMDB: 7.3

فیلم Dumb and Dumber درباره دو دوست خوش قلب اما بسیار احمقی است که خواسته و ناخواسته اتفاقات مصیبت باری را برای خود و دیگران رقم می زنند. داستان از آنجا شروع می شود که هری (جف دنیلز) و لوید (جیم کری) یک چمدان پر از پول پیدا می کنند و قصد دارند آن را به دست صاحبش برسانند. غافل از اینکه این چمدان متعلق به یک گروه جنایتکار و خطرناک است. کری و دنیلز با بازی فوق حرفه ای خود در این فیلم، حماقت در سینما را وارد مرحله دیگری کردند و به یک زوج تکرار نشدنی و محبوب تبدیل شدند. این دو بیست سال بعد در قسمت دوم فیلم نیز با یکدیگر به روی صحنه رفتند.

The Mask

  • تاریخ اکران: 1994
  • امتیاز IMDB: 6.9

استنلی ایپیکس (جیم کری) کارمند ساده بانک بوده که از تکرار و روزمرگی خسته شده است. استنلی که چند روزی است پشت سر هم بدشانسی آورده، این بار پس از خراب شدن ماشینش بالاجبار روی پل توقف می کند. ناگهان استنلی متوجه مردی در رودخانه شده و سریعا به کمک او می رود. اما پس از پایین رفتن از پل تنها با توده ای از زباله و البته یک ماسک مواجه می شود. استنلی با زدن ماسک بر چهره اش کلا تبدیل به موجود دیگری شده و جسارت بی حد و اندازه ای می یابد؛ تا جایی که رفتار و حرکات غیر قابل باوری از او سر می زند. کری با بازی هنرمندانه و فوق دیدنی خود در این فیلم توانست برای نخستین بار نامزد دریافت گلدن گلاب شود.

Liar Liar

  • تاریخ اکران: 1997
  • امتیاز IMDB: 6.9

به یکی دیگر از فیلم های طنز موجود در این فهرست می رسیم که جیم کری با بازی هنرمندانه خود، چهره آبرومندانه ای به آن داده است. کری این بار در نقش یک وکیل موفق به نام فلچر رید ظاهر شده که تمام زندگی شخصی و حرفه ایش بر پایه دروغ بنا شده است. همه چیز به طرز غیر قابل باوری خوب پیش می رود تا اینکه پسر فلچر، آرزو می کند پدرش برای یک روز هم که شده دروغ نگوید. اینجاست که فلچر دچار مشکلات بسیاری می شود. حالت چهره و حرکات بدنی کری در این فیلم واقعا ستودنی و هنرمندانه است.

ارسال نظر