بهترین فیلم های مریل استریپ که نباید از دست بدهید

رسانه کلیک - در این مطلب به سراغ یکی از بزرگان سینمای هالیوود یعنی مریل استریپ رفته و طی دو بخش، به معرفی بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های مریل استریپ که نباید از دست بدهید

مریل استریپ یکی از چهره های قدیمی و البته سرشناس دنیای سینماست که توانسته با نقش آفرینی خارق العاده خود در فیلم ها، گوی رقابت را از بسیاری از هم نسل های خود و حتی چهره های جدیدتر بدزدد. وی طی 43 سال فعالیت حرفه ای خود توانسته 149 جایزه مختلف را به خود اختصاص دهد که از میان آن ها می توان به 3 جایزه اسکار، 9 گلدن گلوب و 3 جایزه بفتا اشاره کرد. ما در اینجا قصد داریم تا طی دو بخش، 10 مورد از بهترین فیلم های استریپ را به شما معرفی کنیم.

The Deer Hunter

  • تاریخ اکران: 1978
  • امتیاز IMDB: 8.1

فیلم The Deer Hunter را می توان سکوی پرتاب مریل استریپ به شمار آورد. حضور استریپ در این فیلم چندان پررنگ نیست اما وی با بازی تاثیرگذار خود در همین سکانس های اندک نیز توانست نام خود را در بین نامزدهای اسکار، گلدن گلوب و بفتا به ثبت برساند. داستان درباره سه دوست است که در بحبوحه جنگ ویتنام، به ارتش روسیه می پیوندند. اما چندی بعد به اسارت دشمن در آمده و حوادث ناخوشایندی برای آن ها رقم می خورد. مریل استریپ در این فیلم نقش همسر یکی از این سه مرد را دارد.

Kramer vs Kramer

  • تاریخ اکران: 1979
  • امتیاز IMDB: 7.8

تد کریمر (داستین هافمن) یک کارمند سختکوش است که فرصت کافی برای وقت گذراندن با خانواده اش را ندارد. از طرفی همسر وی یعنی جوانا (مریل استریپ) از این رفتار به تنگ آمده و پس از رفتن به کالیفرنیا، درخواست طلاق می دهد. تد که حالا شغل خود را نیز از دست داده، دست به هر کاری می زند تا حضانت فرزندش را از جوانا بگیرد. مریل با درخشش بی نظیر خود در این فیلم توانست برای نخستین بار برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب شود.

The French Lieutenant's Woman

  • تاریخ اکران: 1981
  • امتیاز IMDB: 7.0

به یکی از بهترین فیلم های استریپ در اوایل دهه 80 میلادی می رسیم. یک زن و شوهر بازیگر به نام های مایک (جرمی آینرز) و آنا (مریل استریپ) در نقش یک زوج عاشق روی صحنه می روند. آن ها به زودی متوجه می شوند وقایع ناگواری که در طی فیلم رخ داده، به آهستگی گریبان آن ها را در زندگی واقعی نیز می گیرد. مریل با بازی در این فیلم درام-رمانتیک توانست جوایز گلدن گلوب و بفتا را از دست رقیبان خود برباید اما اسکار را به کاترین هپبورن واگذار کرد.

Sophie's Choice

  • تاریخ اکران: 1982
  • امتیاز IMDB: 7.6

یک نویسنده جوان به نام استینگو (پیتر مک نیکول) به بروکلین نقل مکان می کند تا نخستین رمان خود را به رشته تحریر در آورد. وی پس از ملاقات با سوفی (ریل استریپ)، متوجه می شود که او یکی از بازماندگان هولوکاست است. از اینجا به بعد صحنه های فیلم، اوضاع زندگی سوفی پیش و پس از اسارت در اردوگاه آشویتس را نیز به نمایش می کشند. مریل استریپ این بار هم توانست تا رقبای خود را کنار زده و جایزه اسکار را برای دومین بار از آن خود کند.

Out of Africa

  • تاریخ اکران: 1985
  • امتیاز IMDB: 7.2

مریل استریپ این بار در نقش یک بانوی اشرافی به نام کارن ظاهر شده که برای پیوستن به همسرش به آفریقا سفر می کند. اما پس از آشکار شدن برخی مسائل و بروز کشمکش میان این دو، کارن از همسر خود طلاق می گیرد. او پس از مدتی با یک شکارچی به نام دنیس (رابرت ردفورد) آشنا می شود اما عادت ها و سبک زندگی دنیس، زمین تا آسمان با او فرق می کند. وقایعی که در ادامه اتفاق می افتند، کارن را بر سر دو راهی عشق و تمایلات شخصی قرار می دهند.

ارسال نظر