با بهترین فیلم های بندیکت کامبربچ آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک - در این مطلب به ادامه معرفی بهترین فیلم های بندیکت کامبربچ ، فوق ستاره بریتانیایی دنیای هالیوود می پردازیم که توانسته با بازی تاثیرگذار خود طرفداران بسیاری در گوشه و کنار دنیا به دست آورد.

با بهترین فیلم های بندیکت کامبربچ آشنا شوید (بخش دوم)

بندیکت کامبربچ یکی از هنرمندان مطرح هالیوود است که استعداد شگرفی در بازیگری و صداپیشگی دارد. او حدودا بیست سال است که فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده و طی این مدت، محبوبیت بسیاری در بین افراد به دست آورده است. همانطور که می دانید چندی پیش با انتشار یک مطلب، نگاه کوتاهی به 5 مورد از بهترین کارهای بندیکت انداختیم ( بهترین فیلم های بندیکت کامبربچ که ارزش یک بار دیدن را دارند ). در بخش دوم معرفی با ما همراه باشید.

Star Trek into Darkness

  • تاریخ اکران: 2013
  • امتیاز IMDB: 7.7

بندیکت کامبربچ در سری جدید فیلم های Star Trek نقش کان را بر عهده دارد. کان یکی از شخصیت های شرور داستان است که نخستین بار توسط ریکاردو مونتالبان به نمایش درآمد. با اینکه طرفداران این مجموعه تعصب خاصی به مونتالبان دارند اما کامبربچ نیز با بازی حرفه ای خود توانست رضایت بینندگان را جلب کند. داستان این قسمت از سری فیلم های پیشتازان فضا از انفجار مرکز پژوهشی استارفلیت آغاز می شود. کاپیتان کرک و اعضای گروهش حین یافتن مسبب این خرابی ها، از یک منطقه جنگی سر در می آورند.

The Fifth Estate

  • تاریخ اکران: 2013
  • امتیاز IMDB: 6.2

داستان فیلم The Fifth Estate بر اساس رویدادهای واقعی است. داستان از آنجایی شروع می شود که موسس سایت ویکی لیکس یعنی جولین آسانژ (بندیکت کامبربچ) به کمک همکار خود شروع به راه اندازی یک شبکه ایمن می کنند. نخستین خبری که در این وبگاه منتشر می شود درباره بانک جولیوس بائر است. این خبر شهرت فراوانی را برای آسانژ به ارمغان می آورد. اما با گذشت زمان و با افشای اسرار مهم تر، پای دولت ها و سازمان های مهم به قضیه باز شده و دردسرهای بسیاری برای این دو به وجود می آید.

The Imitation Gam e

  • تاریخ اکران: 2014
  • امتیاز IMDB: 8.0

بازی تقلید زندگی واقعی آلن تورینگ، پدر هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر را در زمان جنگ جهانی دوم به تصویر می کشد. تورینگ (بندیکت کامبربچ) در این برهه زمانی در حال کار روی ماشینی است که پیام های رد و بدل شده بین آلمان ها را رمزگشایی کند. اما علاوه بر خدمات و دستاوردهای تورینگ در زمان جنگ، مشکلات شخصی و چالش هایی که وی با آن ها دست و پنجه نرم می کرد نیز به خوبی در این فیلم نشان داده شده است. بندیکت به خاطر بازی بسیار زیبا و تاثیرگذار خود نامزد دریافت اسکار شد اما در پایان این ادی ردمین بود که با بازی بی نظیر خود در فیلم The Theory of Everything جایزه را از آن خود کرد.

Doctor Strange

  • تاریخ اکران: 2016
  • امتیاز IMDB: 7.5

دکتر استرنج در واقع نخستین حضور بندیکت کامبربچ در دنیای سینمایی مارول به شمار می آید. او این بار در نقش یک ابرقهرمان بزرگ ظاهر شده که با قدرت های جادویی و ماورایی خود سعی می کند دنیای فانی انسان ها را ایمن نگاه دارد. بندیکت در فیلم های دیگر مارول یعنی Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame نیز ظاهر شده و با سایر انتقام جویان به مبارزه می پردازد.

The Current War

  • تاریخ اکران: 2017
  • امتیاز IMDB: 6.5

دو تن از بزرگترین مخترعان عصر صنعتی، یعنی توماس ادیسون (بندیکت کامربچ) و جورج وستینگهاوس (مایکل شنون) در حال رقابت با یکدیگر هستند و سعی دارند تا ایده ها و دستاوردهای خود را به عنوان سیستم الکتریکی برتر به دنیا معرفی کنند. ادیسون به پشتوانه جی. پی. مورگان منهتن را به نور چراغ تزیین کرده و جهانیان را به حیرت وا می دارد. در این میان، وستینگهاوس و نیکولای تسلا که نقص مهمی را در سیستم جریان مستقیم ادیسون شناسایی کرده اند، دار و ندار خود را برای رشد و توسعه جریان متناوب به خطر می اندازند.

از دیگر آثار قابل توجه در کارنامه کامبربچ که ارزش دیدن دارند می توان به Brexit، Wreckers، The Child in Time، 12 Years a Slave و August: Osage County اشاره کرد.

ارسال نظر