بهترین فیلم های کیرا نایتلی که نباید از دست بدهید

رسانه کلیک – در این مطلب به سراغ یکی از هنرپیشگان مطرح هالیوود یعنی کیرا نایتلی رفته و طی دو بخش، به معرفی 10 مورد از بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های کیرا نایتلی که نباید از دست بدهید

کیرا نایتلی یکی از جهره های مطرح سینماست که به سبب بازی در فیلم های درام سبک قدیم شهرت فراوانی دارد. البته این بدان معنا نیست که وی از پس سایر نقش ها بر نمی آید. کیرا بازیگری را از سن کم شروع کرد اما در سال 2002 و با بازی در فیلم Bend it Like Beckham یک شبه به شهرت جهانی رسید. او استعداد عجیبی در برانگیختن احساسات مخاطب دارد و تا کنون تقریبا در تمام کارهای خود خوش درخشیده است. در این مطلب قصد داریم تا طی دو بخش، به معرفی 10 مورد از بهترین فیلم های این هنرپیشه محبوب بپردازیم.

Pirates of the Caribbean: The Course of the Black Pearl

  • تاریخ اکران: 2003
  • امتیاز IMDB: 8.0

امروزه کمتر کسی است که نام سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب به گوشش نخورده باشد. درست اوایل محبوبیت کیرا نایتلی بود که بازی در نقش الیزابت سوان به او پیشنهاد شد. جوانی به نام ویل ترنر (اورلاندو بلوم) برای نجات دختر مورد علاقه اش (نایتلی) از چنگ دزدان دریایی، با کاپیتان اسپاروی بدنام (جانی دپ) همدست می شود. ناگفته نماند که کیرا در قسمت دوم و سوم این مجموعه یعنی Dead Man's Chest و At World's End نیز بازی کرده است.

The Jacket

  • تاریخ اکران: 2005
  • امتیاز IMDB: 7.1

یک سرباز کهنه کار به نام جک استارکس (آدرین برودی) پس از یک حادثه دچار فراموشی شده و به بیمارستان روانی فرستاده می شود. پزشکی که در آنجا حضور دارد آزمایش های عجیبی را روی بیماران انجام می دهد تا بلکه گذشته شان را به خاطر بیاورند. اما استارکس بر خلاف انتظار به آینده رفته و در آنجا متوجه می شود که چندین سال پیش به قتل رسیده است. او به کمک دختر بچه ای که قبلا با او ملاقات کرده و اکنون بزرگ شده است (کیرا نایتلی) سعی در پیدا کردن قاتل خود دارد و رهایی از مرگ دارد.

Pride and Prejudice

  • تاریخ اکران: 2005
  • امتیاز IMDB: 7.8

به یکی از شاهکارهای هنری در کارنامه کیرا نایتلی می رسیم. غرور و تعصب بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده و داستان عشق الیزابت بنت (نایتلی) و آقای دارسی را با ظرافت هر چه تمام تر به تصویر می کشد. این دو به لحاظ رفتاری تفاوت بسیاری با هم دارند؛ به همین دلیل از همان ابتدا دچار مشکل و سوء تفاهم های بسیاری می شوند. نایتلی با بازی تاثیرگذار و رضایت بخش خود در این فیلم توانست نامزد دریافت اسکار شود اما در نهایت این ریس ویترسپون بود که به دلیل بازی خارق العاده خود در فیلم I Walk the Line ، جایزه را به خانه برد.

Atonement

  • تاریخ اکران: 2007
  • امتیاز IMDB: 7.8

کیرا نایتلی این بار در نقش سیسیلیا، دختر ارشد یک خانواده مرفه انگلیسی ظاهر شده که در بحبوحه جنگ، شیفته پسر خدمتکار می شود. خواهر کوچکتر وی (سورشا رونان) که هم به سیسیلیا حسادت می کند و هم نسبت به او حس مسئولیت دارد، با یک شهادت دروغ همه را به دردسر انداخته و رابطه این دو را بر هم می زند. ترس، عصبانیت و اضطراب از جمله احساساتی هستند که اکنون بر سیسیلیا غالب شده اند و مخاطب می تواند همه آن ها را تنها با نگاه کردن به چهره نایتلی درک کند.

The Duchess

  • تاریخ اکران: 2008
  • امتیاز IMDB: 6.9

فیلم The Duchess گوشه ای زندگی حقیقی جورجیانا اسپنسر دوشس دوون شایر را به نمایش می گذارد. کیرا نایتلی این بار در نقش جورجیانا ظاهر شده که در سن هفده سالگی با دوک این منطقه ازدواج می کند. او به زودی متوجه می شود که زندگی او بر پایه عشق و علاقه ساخته نشده و با وجود افراد زیادی که اطرافش را فرا گرفته اند همچنان احساس تنهایی می کند. نایتلی این بار هم سنگ تمام گذاشته و احساس همدردی با دوشس را در دل مخاطب بر می انگیزد.

ارسال نظر