با بهترین فیلم های مستند در حوزه سلامتی آشنا شوید (بخش دوم)

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی 6 مورد از فیلم های مستند آموزنده و دیدنی با موضوع سلامتی می پردازیم که احتمالا دیدگاه شما را درباره برخی از مسائل بهداشتی تغییر خواهند داد.

با بهترین فیلم های مستند در حوزه سلامتی آشنا شوید (بخش دوم)

متاسفانه امروزه با گسترش رسانه های مجازی، شایعه پراکنی پیرامون مسائل مختلف به ویژه بهداشت و سلامت بیشتر از قبل شده است. اما شاید بتوان گفت که یکی از منابع موثق جهت آگاهی از نکات مربوط به سلامتی، دیدن فیلم های مستند است؛ چراکه هر موضوعی با ارائه مدرک و شواهد علمی شرح داده می شود. در ادامه به معرفی 6 مورد دیگر از مستندهای جذاب و آموزنده در این حوزه می پردازیم ( با 6 مورد از بهترین فیلم های مستند در حوزه سلامتی آشنا شوید ).

Food Choices (2016)

این مستند ساخته میکال شویسکی است که به شناخت تاثیر انتخاب غذا روی سلامت انسان، سلامت کره زمین و همچنین سلامت گونه ها جانوری متعدد روی این کره خاکی می پردازد. بسیاری از تصورات غلط درباره غذا و رژیم غذایی مورد بررسی قرار گرفته و دیدگاه های جدیدی در این فیلم مطرح می شوند.

Sustainable (2016)

سیستم غذایی اغلب کشورهای دنیا با ناپایداری اقتصادی و زیست محیطی شدیدی مواجه است. این مستند درباره آمریکا و مردم آن و همچنین کارهایی است که باید برای حفظ این سرزمین برای نسل های بعدی انجام شود. این فیلم، داستانی درباره امید و تحول، اشتیاق برای حفظ این خاک و وعده احیای مجدد آن است.

The Magic Pills (2017)

غالب افراد در سراسر دنیا در تلاش هستند تا از طریق تغییر الگوی تغذیه با بیماری های مختلف مبارزه کنند. این تغییر ساده - پذیرش چربی به عنوان منبع سوخت اصلی - نویدی برای بهبود سلامت بشر، حیوانات و کره زمین به شمار می آید. پیت ایوانز در این فیلم ادعا کرده که رژیم کتوژنیک (چربی بالا، پروتئین متوسط و کربوهیدرات پایین) می تواند تقریبا تمام امراض را بهبود بخشد. البته این مستند با نقدهای شدیدی از سوی انجمن پزشکان مواجه شده است.

Feel Rich (2017)

سلامتی، ارزش جدیدی در نظر گرفته می شود که تحولی را در جوامع شهری به وجود آورده است. راوی این مستند، کویینسی جونز سوم، با هنرمندان برجسته، تهیه کنندگان و کشاورزان شهری مصاحبه کرده که با پذیرش ایده های جدید در خصوص مفهوم ثروت بودن، تغییر بزرگی را در زندگی خود به وجود آورده اند. مخاطبین با اسطوره های هیپ هاپ نظیر کریستال وال، پاول وال، فت ج.، راسل سیمون، استیک من، آفیا ابوکو، جرمین دوپری، اسلیم تاگ و در نهایت کویینسی جونز افسانه ای همراه خواهند شد تا با مفهوم منحصر به فردی درباره بحران بهداشت بین المللی در جوامع شهری آشنا شوند.

What the Health (2017)

یک فیلم ساز بی پروا در طی سفر اکتشافی خود، احتمالا بزرگ ترین راز سلامتی بشر تا کنون را شناسایی می کند. وی نشان می دهد که چگونه تبانی بین صنایع، دولت، سازمان های بهداشتی و دارویی باعث مخفی ماندن این راز شده است.

Eating You Alive (2018)

این مستند نشان می دهد که چرا و چگونه خوراکی های متعدد، منجر به بیماری های مزمن و خطر مرگ می شوند. حال آنکه تغییر رژیم غذایی می تواند جان انسان را تا حدی نجات دهد. این فیلم در طول مصاحبه با افراد متخصص و پژوهشگران حوزه سلامتی، به بررسی علمی دلایل بیماری، اطلاع رسانی های نادرست و مسئولین انتشار آن ها و در نهایت استفاده از رژیم غذایی گیاهی و سالم جهت کنترل سلامتی می پردازد.

ارسال نظر