معرفی 5 فیلم جذاب و تماشایی با موضوع اینترنت اشیا

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی 5 مورد از فیلم های دیدنی و جذاب در زمینه اینترنت اشیا پرداخته ایم تا با نحوه عملکرد این تکنولوژی و تاثیرات آن در محیط پیرامون بیشتر آشنا شویم.

معرفی 5 فیلم جذاب و تماشایی با موضوع اینترنت اشیا

بارها شده که در فیلم های هالیوودی شاهد استفاده از یک فناوری عجیب یا یک دستگاه پیشرفته بوده ایم و چندین سال بعد، آن را در دنیای واقعی مشاهده کرده ایم. ما در این مطلب به سراغ تکنولوژی IoT یا اینترنت اشیا رفته و چشمه هایی از آن را در فیلم های اخیر را مورد بررسی قرار می دهیم.

Transcendence (2014)

یکی از دانشمندان مطرح حوزه AI رو به مرگ است؛ اما نزدیکان او تصمیم می گیرند تا برای نجات وی، هوشیاریش را روی یک کامپیوتر کوانتومی بارگزاری کنند. او بلافاصله درخواست می کند تا به اینترنت متصل شود و از این طریق، آزمایشگاه و نیروگاه خورشیدی خود را راه اندازی می کند. اما اقدامات بعدی دانشمند از این هم جالب تر و شگفت انگیزتر است.

Avengers: Age of Ultron (2015)

هیچ شکی نیست که شخصیت مرد آهنی و دستیار مجازی و فوق العاده او (جرویس) در مجموعه فیلم های Ironman و Avengers، ادغامی از فناوری و تعامل انسان، یعنی اینترنت اشیا را نشان می دهند. جرویس ترکیبی از یک رابط صوتی/، خودکارسازی به وسیله رایانش ابری و داده های بزرگ، و یک سیستم پیچیده برای کنترل خانه ای مملوء از اشیا و دستگاه های مختلف است.

The Fate of the Furious (2017)

امروزه کمتر کسی است که با سری فیلم های سریع و خشمگین آشنا نباشد. اما در این قسمت خاص شاهد کاربرد جالبی از اینترنت اشیا هستیم که بهترین صحنه های فیلم را رقم می زنند. هزاران وسیله نقلیه به وسیله هکرها به حرکت در می آیند و خیابان های شهر را مسدود می کنند. همانطور که می دانید در دنیای واقعی نیز هکرها می توانند به واسطه نقص موجود در اتومبیل ها، انواع فرمان های کنترلی را، آن هم از راه دور به اجرا درآورند.

Next Gen (2018)

داستان در آینده و در شهری به نام گرینلند اتفاق می افتد که ربات ها در همه جای آن حضور دارند. بسیاری از کارهای روزمره مثل شانه زدن مو، مسواک زدن یا انداختن ظرف غذا در سطل آشغال در این شهر به وسیله ربات ها انجام می شود. اما این موجودیت های هوشمند و خودکار همچنان مانند هیولاهایی هستند که انسان از آن ها فرار می کند. در این میان، دختری به نام مای با یک ربات فوق امنیتی به نام 7723 آشنا می شود. دوستی با این ربات، زندگی کسل کننده مای را به یک ماجرای هیجان انگیز تبدیل می کند.

Tau (2018)

این فیلم درباره دانشمندی است که یک هوش مصنوعی برتر را برای کنترل خانه خود به وجود می آورد. وی زنی را در این خانه زندانی کرده تا آزمایشاتی را به روی مغزش انجام دهد. نام این هوش مصنوعی، TAU است که با شبکه ای از پهپادها کار می کند. TAU تا زمانی که در یک شبکه محدود و مجزا از دیگران باشد، بی خطر است. اما هنگامی که از طریق یک شبکه عمومی به میلیون ها ماشین دیگر در سراسر دنیا وصل می شود، حوادث غیر منتظره ای را رقم می زند.

ارسال نظر