معرفی 8 فیلم جذاب با موضوع رباتیک

رسانه کلیک - در این مطلب قصد داریم تا شما را با برترین فیلم ها در حوزه رباتیک آشنا کنیم که عمدتا محصول سال های اخیر هستند.

معرفی 8 فیلم جذاب با موضوع رباتیک

دنیای رباتیک آنقدر زیبا و شگفت انگیز است که علاوه بر دانشمندان، ذهن فیلمسازان جهان را نیز به خود مشغول کرده است. این امر موجب شده تا طی چند دهه اخیرهای جذاب و فوق العاده ای به روی پرده سینماها برود. در ادامه به معرفی چند مورد از فیلم های نام آشنا در حوزه رباتیک پرداخته ایم که عمدتا در سال های اخیر اکران شده اند.

(Big Hero 6 (2014

نخستین فیلم موجود در فهرست ما، انیمیشن زیبا و دیدنی Big Hero 6 است. چند جوان با استعداد و خلاق در کنار یکدیگر آمده اند تا با هم فکری و ارتقای ربات های خود، به جنگ شخصیت شرور داستان بروند. ربات اصلی و بسیار دوست داشتنی فیلم، بیمکس نام دارد.

(RoboCop (2014

پلیس آهنی در واقع بازسازی شده یک فیلم قدیمی با همین نام است. الکس مورفی یکی از افسران خبره پلیس دیترویت است که در یک عملیات مهم دچار جراحت بسیار شدیدی می شود. مورفی در نهایت در قالب یک ربات نیمه انسان به زندگی و شغل خود ادامه می دهد و مدام بین جنبه های انسانی و آهنی خود در حال کشمکش است.

(Rogue One: A Star Wars Story (2016

روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان نخستین فیلم مشتق شده از سری Star Wars است و برای همین، وجود یک ربات جاسوس در آن چندان هم بیننده را غافلگیر نمی کند. این ربات با نامK-2SO شناخته می شود و علیرغم ظاهر ابتدایی و شاید پیش پا افتاده خود، شخصیت جالب توجهی دارد.

(Blade Runner 2049 (2017

فیلم Blade Runner 2049 حدودا 35 سال پس از قسمت قبلی ساخته شد. وقایع فیلم در زمان آینده اتفاق می افتند و اغلب ربات ها، بر خلاف آن هایی که تا اینجا معرفی کردیم، به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با انسان ندارند.

(Ghost in the Shell (2017

شبح درون پوسته یکی دیگر از فیلم های جذاب در حوزه رباتیک بوده و در واقع بازآفرینی یک مانگای ژاپنی قدیمی و بسیار پرطرفدار به همین نام است. قهرمان داستان یک مامور زن سایبورگ بوده که باید ربات ها و مجرمین خطرناکی را از سر راه کنار بزند.

(A.X.L (2018

A.X.L یک سگ رباتی بوده که در واقع برای حفاظت از سربازان فردا طراحی شده است. اما فناوری که برای ساخت آن به کار رفته، می تواند برای مقاصد شوم نیز استفاده شود و نتایج فاجعه باری را به همراه داشته باشد. در این فیلم می بینیم که A.X.L چگونه به جوانی به نام مایلز خو می گیرد.

(Transformers: Bumblebee (2018

به یکی از مهیج ترین فیلم های نسبتا جدید در حوزه رباتیک رسیدیم. بامبلبی جدیدترین قسمت از سری Transformers است که جلوه های ویژه آن مانند همیشه مخاطب را بر سر جا میخکوب می کند. صحنه تغییر شخصیت ها از اتومبیل به ربات های جنگجو در نوع خود واقعا بی نظیر است.

(I AM Mother (2019

حیات بشر در معرض نابودی قرار دارد و در این میان، دختر بچه ای به وسیله یک ربات بزرگ می شود تا بدین ترتیب از وقوع این پدیده جلوگیری شود. اما با ورود یک غریبه مرموز، کل نقشه به سوی نابودی پیش می رود.

ارسال نظر