فروش 155 میلیون دلاری فیلم جوکر در افتتاحیه جهانی

رسانه کلیک - فروش فیلم جوکر در افتتاحیه جهانی از مرز 155 میلیون دلار عبور کرد. Joker یکی از مهیج ترین فیلم های سال 2019 محسوب می شود.

فروش 155 میلیون دلاری فیلم جوکر در افتتاحیه جهانی

پس از موفقیت چشمگیر فیلم جوکر در فستیوال فیلم ونیز و به دست آوردن جایزه شیر طلایی، این فیلم روز چهارشنبه به اکثر بازارهای خارجی راه پیدا کرد. فیلم جدید تاد فیلیپ توانست در افتتاحیه به درآمد جهانی 155 میلیون دلار دست پیدا کند و پس از فیلم ونوم، در جایگاه دوم پرفروش ترین فیلم های افتتاحیه در ماه اکتبر قرار گیرد. لازم به ذکر است؛ درآمد ونوم در سال گذشته از مرز 207.4 میلیون دلار عبور کرد.

نه امنیت ضعیف سینماهای ایالات متحده آمریکا و نه محدودیت سنی فیلم جوکر (رده R) مانع تماشای آن نشده است. این فیلم با توجه به فروش 80 میلیون دلاری خود در سینمای خانگی، می تواند رکورد ونوم را از این نظر جابجا کند. فیلم جوکر در تمام سالن های صندلی دار، Imax ،PLF و Dine-Ins به نمایش گذاشته خواهد شد.

جوکر همچنین توانسته امتیاز 77 درصد را از راتن تومیتوز دریافت کنه و در نظرسنجی اتم تیکتز نیز به عنوان دومین فیلم مهم سال شناخته شود. شاید جالب باشد بدانید که رتبه اول، به فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker تعلق دارد. پیش فروش بلیط برای تماشای فیلم جدید وارنر بروس، از فیلم های IT Chapter Two ،Us و Venom بیشتر بوده است.

غرفه داران خارجی هیچ گونه خشونتی را پیرامون نمایش فیلم جوکر اعلام نکرده اند. طبق پیش بینی های انجام شده، درآمد حاصل از پخش این فیلم در سینماهای خارجی (از جمله فرانسه، آلمان و چین)، به 75 میلیون دلار خواهد رسید. با این حال برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که Joker به سبب شخصیت ضد قهرمانی، در فروش خود با مشکل مواجه خواهد شد. از سوی دیگر این فیلم به سبب خشونت بسیار، بعید است که در سینماهای چین به نمایش گذاشته شود.

از بین پرفروش ترین فیلم های رده R می توان به ونوم، آن: فصل دوم، لوگان، روزی روزگاری در هالیوود و بتمن آغاز می کند، اشاره کرد. با این حال انتظار می رود که جوکر نیز بتواند جایگاهی در این بین پیدا کند، خصوصا در هنگام پخش در سینماهای ژاپن و کشورهای لاتین.

از لحاظ تبلیغاتی، هیچ بستری بهتر از جشنواره ونیز وجود ندارد. نمایش فیلم جوکر در پاریس، لندن، انگلستان، تورنتو و نیویورک، خواکین فینیکس یعنی هنرمند نقش اصلی جوکر را به یک چهره مطرح و کاندید جایزه برای نقش بهترین بازیگر مرد تبدیل کرده است.

ارسال نظر