موفقیت چشمگیر انیمیشن شیر شاه ۲۰۱۹ در افتتاحیه

رسانه کلیک - انیمیشن شیر شاه ۲۰۱۹ توانسته در روزهای اولیه اکران خود بسیار خوش بدرخشد و صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کند.

موفقیت چشمگیر انیمیشن شیر شاه ۲۰۱۹ در افتتاحیه

انیمیشن شیر شاه ۲۰۱۹ در واقع نسخه بازسازی شده یک انیمیشن کلاسیک به همین نام است که توانست تنها ۱۰ روز پس از اکران، فروش جهانی خود را به ۵۳۱ میلیون دلار برساند. این فیلم با فروش بالغ بر ۱۸۵ میلیون در آمریکای شمالی، موفق شد تا از Spider-Man: Far from Home پیشی گرفته و صدر جدول باکس آفیس را به خود اختصاص دهد. درآمد حاصل از فروش این فیلم در کشور چین نیز برابر با ۹۸ میلیون دلار است. تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که فروش خانگی Lion King در افتتاحیه از مرز ۱۵۰ میلیون دلار عبور خواهد کرد.

لایو اکشن شیر شاه 2019 یک فیلم موزیکال به کارگردانی جان فاورو است که هنرمندان مطرحی همچون بیانسه، دونالد گلاور، جان الیور و ست روگن در آن به صداپیشگی پرداخته اند. این فیلم پس از انتقام جویان: پایان بازی، دومین افتتاحیه بزرگ سال ۲۰۱۹ را به نام خود ثبت کرده است ( انتقام جویان ۴ تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد ). شیر شاه همچنین از حیث میزان فروش بالا در افتتاحیه، رتبه نهم را در تاریخ سینما دارد.

شیر شاه ۲۰۱۹

موفقیت شیر شاه، دستاورد دیگری برای دیزنی محسوب می شود. شاید جالب باشد بدانید که تاکنون ۵ فیلم از ۱۰ فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹، متعلق به این کمپانی بزرگ بوده اند. تحلیلگر ارشد شرکت Comscore، موفقیت فیلم Lion King را مربوط به شخصیت های نوستالژیک و مناسب بودن تاریخ عرضه دانسته است.

انیمیشن شیر شاه ۲۰۱۹ با بهره گیری از جلوه های بصری واقع گرایانه، توانسته جان تازه ای را به حیوانات منطقه Pride Rock ببخشد. با اینکه نقدهای منفی بسیاری پیرامون فیلم وجود داشت اما عمده مخاطبین از دیدن این انیمیشن لذت برده اند. ناگفته نماند که شیرشاه در وبسایت Rotten Tomatoes امتیاز ۵۵ درصد را کسب کرده است.

ارسال نظر