استن لی خالق مرد عنکبوتی در سن 95 سالگی درگذشت

رسانه کلیک - استن لی خالق بسیاری از ابرقهرمانان مارول درگذشت. از قهرمانان مارول خلق شده توسط لی می توان به مرد عنکبوتی و پلنگ سیاه اشاره کرد.

استن لی خالق مرد عنکبوتی در سن 95 سالگی درگذشت

اسطوره دنیای مارول، استن لی در 95 سالگی درگذشت. لی در روزهای آخر عمر خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد. دختر لی به TMZ اعلام کرد که پدرش پس از انتقال به بیمارستان Cedars-Sinai فوت کرده است.

استن لی با نام اصلی استنلی مارتین لیبر در 28 دسامبر سال 1922 در نیویورک متولد شد. لی در سال 1942 وارد ارتش آمریکا شد و در بخش فیلم آن مشغول به فعالیت شد. در این سال لی شروع به نوشتن فیلمنامه و همچنین خلق کارتون و پوستر شد.

در سال 1945 استن لی از ارتش کناره گیری و به زندگی عادی خود بازگشت. در ابتدا لی چندین داستان برای اطلس کامیکس نوشت. در سال 1961 این مجموعه به مارول کامیکس تغییر نام داد. در همان سال لی با همکار خود، جک کربی از «اولین خانواده» یا چهار شگفت انگیز پرده برداشت.

استن لی

سال ها بعد لی و کربی به خلق چندین شخصیت پرداختند که اکثر آن ها نزدیک به 50 سال بعد در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کردند. از این شحصیت ها می توان به هالک شگفت انگیز، ثور و مرد آهنی اشاره کرد.

فیلم های مارول به موفقیت های بسیار بزرگی در سراسر جهان دست پیدا کرده است. به جرات می توان گفت قهرمانان مارول دارای میلیاردها طرفدار در جهان است.

همسر استن لی در سال 2017 و پس از 70 سال زندگی مشترک درگذشت. آخرین سال زندگی لی با مشکلات فراوانی برای او همراه بود و بسیاری از طرفداران وی نگران سواستفاده اطرافیان از وی بودند. در ماه های گذشته لی با طرفداران خود از طریق شبکه های اجتماعی در تماس بود.

در حالی که استن لی فوت کرده است، شخصیت ها و داستان های خلق شده توسط وی تا چندین دهه آینده در دنیای سینما حضور خواهد داشت.

ارسال نظر