فروش ونوم از 500 میلیون دلار گذشت!

رسانه کلیک - فروش ونوم محصول مشترک سونی و استودیو مارول از 500 میلیون دلار گذشت. 

فروش ونوم از 500 میلیون دلار گذشت!

تنها 4 هفته از اکران فیلم مستقل مبتنی بر کامیک ونوم محصول مشترک دو شرکت سونی و استودیو مارول می گذرد و طی روزهای اخیر ونوم با انتقادات سختی مواجه شده است؛ توانسته نزدیک به 508 میلیون دلار در سینماهای جهان به فروش برسد.

اما این موضوع زمانی حائز اهمیت می شود که بدانیم این فیلم با بودجه 100 میلیون دلاری ساخته شده و هنوز گیشه آن در بسیاری از جاها باز نشده است. از همین رو، فروش ونوم تا این لحظه یک شاهکار به حساب می آید.

شرکت سونی باید از فروش ونوم درس بگیرد و تمرکز بیشتری روی فیلم های مرد عنکبوتی و سری های مرتبط به آن داشته باشد.

ونوم یک شخصیت خیالی ابرشرور (ضد قهرمان) در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط مارول است، که عموما با شخصیت ابرقهرمان مرد عنکبوتی در ارتباط است. ونوم متعلق به نژادی آمورف (بدون ساختار فیزیکی) دارای زیست فرازمینی و انگل تحت عنوان سیمبیوت است که برای بقا به یک میزبان، معمولا انسان نیاز دارد.

نخستین میزبان ونوم، مرد عنکبوتی بود که در نهایت وقتی از ماهیت واقعی آن آگاه شد، خود را از این موجود جدا کرد. این موجود سپس به دنبال میزبان دیگری رفت، که از مهمترین آن‌ها می‌توان به ادی بروک، دومین و بدنام‌ترین میزبان اشاره کرد که تبدیل به شخصیت ونوم شد و به عنوان دشمن دیرینه مرد عنکبوتی شناخته می شود.

در دنیای کامیک های مارول، ونوم در کنار شخصیت‌هایی همچون مگنیتو (مربوط به سری فیلم های مردان ایکس)، دکتر دووم (مربوط به سری فیلم های چهار شگفت انگیز) و کله‌سرخ (مربوط به سری فیلم های انتقام جویان) به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدات بشریت محسوب می‌شود. ادی بروک، با قرار گیری در لیست ۵۰ تبهکار اصلی در دنیای کامیک‌ها، یکی از محبوبترین ضد قهرمانان دنیای مارول است.

گفتنی است که فیلم ونوم به کارگردانی روبن فلیشر در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۸ اکران شد.

ارسال نظر