جریمه کارمندان واکسن نزن در 5 مرحله اعمال می‌شود

معاون سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به جریمه کارمندان واکسن نزن گفت با کارمندانی که واکسن کرونا تزریق نکنند، در 5 مرحله شامل تذکر کتبی، درج در پرونده، کسر از حقوق به مدت 1 و 3 ماه و انفصال از خدمت برخورد می‌شود.

جریمه کارمندان واکسن نزن در 5 مرحله اعمال می‌شود

علاءالدین رفیع‌زاده در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برخورد و جریمه کارمندان واکسن نزن اظهار داشت: «تنها مرجع تصمیم‌گیری در ارتباط با نحوه مدیریت آثار و تبعات بیماری کرونا و اعمال مجازات کارمندانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ستاد ملی بیماری کروناست.»

وی افزود: «این ستاد در جلسه مردادماه ۱۳۹۹ مصوب کرد عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله عدم تزریق واکسن از مصادیق تخلفات اداری است و در 5 شهریورماه نیز سازمان اداری و استخدامی اقدام به صدور بخشنامه‌ای در این زمینه کرد. بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، 5 مرتبه برای برخورد با کارمندان متخلف در نظر گرفته شده است. در مرتبه اول افرادی که رعایت نکنند اخطار کتبی بدون درج در پرونده مطرح می‌شود. توبیخ کتبی با درج در پرونده استخدامی اقدامی است که در مرتبه دوم انجام می‌شود و چنانچه مؤثر نباشد در مرتبه دیگر کسر یک‌سوم حقوق و فوق‌العاده شغل و عناوین مشابه حداکثر به مدت 1 ماه برای افراد پیش‌بینی شده است.»

بیشتر بخوانید: جریمه های واکسن نزدن در ایران چیست؟ | عواقب سنگین در انتظار واکسن‌گریزها

رفیع‌زاده ادامه داد: «در مرتبه چهارم نیز کسر یک‌سوم حقوق و فوق‌العاده شغل حداکثر به مدت 3 ماه در نظر گرفته شده و چنانچه مؤثر واقع نشود، آخرین مرحله انفصال موقت خدمت حداکثر تا 3 ماه مجازات در نظر گرفته می‌شود. نحوه اعمال این مجازات‌ها به معاونان بالاترین مقام اجرایی دستگاه‌ها و مدیران کل بدون ارجاع به هیئت‌های رسیدگی و تخلفات تفویض شده است.»

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت: «هم‌اکنون اغلب کارمندان دولت اقدام به تزریق واکسن کرده‌اند و این مجازات‌ها برای تعداد کمی از کارمندان مطرح بوده و ممکن است در بین آن‌ها نیز برخی با توجه به نظر پزشکی، مجاز به عدم تزریق واکسن هستند.»

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان اداری و استخدامی ۲۷ مهرماه در بخشنامه‌ای به تمام دستگاه‌های اجرایی به استثنای نیروهای مسلح ضمن اعلام پایان دورکاری کارمندان دولت تأکید کرد از حضور کارمندانی که تا اول آبان‌ماه حداقل یک دز واکسن را دریافت نکردند، جلوگیری شود.

ارسال نظر