چهارمین گروه داوطلبین کارآزمایی واکسن کرونا تا چند روز آینده واکسینه می‌شوند

رسانه کلیک - به گفته مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران چهارمین گروه از داوطلبین تست واکسن کرونای ایرانی در ۳۰م بهمن ماه این واکسن را دریافت می کنند.

چهارمین گروه داوطلبین کارآزمایی واکسن کرونا تا چند روز آینده واکسینه می‌شوند

به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آخرین بررسی وزارت بهداشت به وضعیت تست انسانی واکسن ایرانی کرونا گفت: طبق جلسه‌ای که امروز ۷ صبح با وزارت بهداشت داشتیم و نامه کتبی آن هم تا دقایقی دیگر دریافت می‌شود، می‌توانیم تزریق واکسن را به چهارمین گروه داوطلبین کارآزمایی بالینی را آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: از این رو می‌توانیم به ۷ داوطلب دیگر تزریق واکسن ایرانی کرونا را داشته باشیم. در واقع مجوز تزریق واکسن ایرانی کرونا به ۷ نفر دیگر از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شد.

به گفته وی، به احتمال زیاد روز دوشنبه ۳۰ دی ماه به گروه چهارم که ۷ نفر هستند تزریق واکسن را خواهیم داشت.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه نتایج آزمایش به خوبی پیش رفته ما می‌توانیم از این مرحله به بعد دوز ۵ میکروگرم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون افراد ۳ میکرو گرم و پلاسبو دریافت کردند، گفت: اما از این مرحله به بعد ۵ میکرو گرم هم به این تست اضافه می‌شود.

به گفته حسینی یعنی هر یک از داوطلبان که از الان به بعد وارد مطالعه می‌شوند ممکن است که ۳میکروگرم، ۵ میکروگرم یا پلاسبو دریافت کند.

ارسال نظر