آیا درخواست سازمان بهداشت جهانی طراحی گوشی های هوشمند را تغییر می‌دهد؟

 

آیا درخواست سازمان بهداشت جهانی طراحی گوشی های هوشمند را تغییر می‌دهد؟

گوشی های هوشمند یکی از وسایلی است که تقریبا تمامی شهروندان در سراسر جهان با آن به صورت مکرر در ارتباط نزدیک هستند و در طول روز استفاده می کنند. پس تمیز بودن و ضدعفونی کردن آن‌ها بدون شک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که افراد این روزها باید به منظور مقابله با انتشار ویروس کرونا انجام دهند.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی و پزشکان از تمامی کاربران گوشی‌های موبایل درخواست کرده‌اند که بعد از هر بار تماس با اجسام و اشیای مختلف پیرامون محل زندگی و کار باید گوشی خود را به غذا دعوت می‌کنند تا احتمال انتقال ویروس از طریق آن به صفر برسد.

گوشی های هوشمند لزوم و ضرورت ضدعفونی کردن گوشی های موبایل از آن جهت است که طبق تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته هر فرد به طور متوسط حداقل روزی ۷۶ بار به گوشی خود دست می زنند و با آن درگیر هستند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری شیوع گسترده و اپیدمی ویروس کرونا و بحران و چالش های به وجود آمده ناشی از آن موجب خواهد شد که در صنعت موبایل و طراحی سخت افزارهای به کار رفته در گوشی های هوشمند تغییر و تحولات عظیمی شکل بگیرد به گونه‌ای که نمایشگر، حسگر اثر انگشت، لنز دوربین و سایر سطوح گوشی‌های هوشمند که تقریباً از حساسیت بالایی برخوردار هستند، از تماس مکرر با مواد ضدعفونی کننده مانند الکل و آب و صابون آسیب نبینند و کاربران را با مشکل مواجه نکنند.

در واقع آن‌ها بر این باورند که آینده صنعت موبایل به سمت و سویی پیش خواهد رفت که تمامی سطوح مختلف گوشی‌های هوشمند به گونه ای طراحی می شوند تا در برابر مواد ضدعفونی‌کننده تاب و توان و مقاومت بالاتری داشته باشند.

در چند ماه گذشته آمار تعمیر سخت افزاری گوشی های هوشمند در سراسر جهان به علت تماس مستقیم الکل های قوی و مواد شوینده با نمایشگر گوشی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و کاربران موبایل را بیش از پیش با پرداخت هزینه های گزاف و نگرانی های ناشی از آن مواجه کرده است.

ارسال نظر