استفاده از ماسک برای رانندگان و مسافران Uber اجباری شد

رسانه کلیک - شرکت Uber پس از شیوع ویروس کرونا و اتفاقاتی که این ویروس رقم زده، استفاده از ماسک را برای رانندگان و مسافران خود الزامی کرده و رعایت این چارچوب را تاکید می‌کند.

استفاده از ماسک برای رانندگان و مسافران Uber اجباری شد

این شرکت در کشورهایی همچون آمریکا که ویروس شیوع بیشتری داشته و استفاده از ماسک برای همه ضروروی است، در حال توسعه یک چارچوب و قوانین برای رصد سفرهای خود است تا اطمینان حاصل کند که هم مسافران و هم رانندگان از ماسک استفاده می‌کنند.

هنوز اطلاعات دقیقی از این کار ارائه نشده اما به‌ عنوان مثال اوبر پیش‌تر از قابلیت شناسایی در لحظه فرد (Real-Time) استفاده کرده و از رانندگان می‌خواهد که یک عکس سلفی برای شرکت بفرستند. همچنین نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی افراد از جمله مواردی است که کار را برای اوبر سخت می‌کند.

شرکت Uber قبلا ماسک و مواد ضد عفونی کننده را برای رانندگان تهیه کرده بود اما اگر این شرکت قصد دارد تا در این اوضاع شرکت خود را نجات دهد، باید مشابه چنین راهکارهایی را تدوین کند.

Uber در این مدت شکایت و احساس ناامنی در سفرهای اشتراکی (Ridesharing) اوبر افزایش یافته و مسافران بابت استفاده نکردن دیگران از ماسک گلایه داشتند. ماسک نه‌تنها احتمال ابتلا را کاهش می‌دهد، بلکه اعتماد دو طرف را نیز افزایش می‌دهد.

از طرفی ممکن است Uber برای بقای کسب‌وکارخود مجبور شود همچون رقیب خود، لیفت ، دست به تعدیل نیرو بزند؛ پیش‌بینی می‌شود اوبر حدود 20 درصد از کارمندان خود اخراج کند. این کار شاید در شرایط کنونی به نفع اوبر باشد اما تفاوتی برای احساس نگرانی مسافران نخواهد داشت.

ارسال نظر