دانشمندان موفق به حذف ویروس HIV از DNA یک موش شدند

رسانه کلیک - به استناد اخبار جدید، دانشمندان دانشگاه تمپل و دانشگاه نبراسکا موفق به حذف ویروس HIV از DNA نه موش زنده شدند.

دانشمندان موفق به حذف ویروس HIV از DNA یک موش شدند

اگرچه امروزه بیماران مبتلا به بیماری ایدز می توانند مانند سایر افراد عمری طولانی داشته باشند؛ با این حال در شرایط فعلی پیشرفت علم، این بیماران تا آخر عمر به این بیماری مبتلا خواهند ماند. بدون تردید درمان کامل این بیماران بسیار ایده آل است اما علم و سیستم های درمانی مدرن هنوز به چنین نقطه ای دست نیافته اند.

با همه این ها، به نظر می رسد دانشمندان تاکنون پیشرفت های خوبی در این زمینه داشته اند. به استناد اخبار جدید، دانشمندان موفق به حذف ویروس HIV از DNA نه موش زنده شده اند. این موضوع به لطف استفاده از تکنولوژی تغییر ژن های CRISPR و پروسه ای درمانی تحت عنوان LASER ART و به دست دانشمندان دانشگاه تمپل و دانشگاه نبراسکا محقق شده است.

یکی از پزشکان این تحقیق، Kamel Khalili اظهار داشت:

به نظر می رسد این تحقیقات بسیار ارزشمند بوده و نقطه عطفی در دنیای پزشکی محسوب می شود، زیرا این اولین بار است که پس از 40 سال مشخص می شود که ویروس HIV و بیماری ایدز ممکن است قابل درمان باشد.

دانشمندان برای انجام این آزمایش، ابتدا با استفاده از LASER ART، روند رشد ویروس HIV را متوقف کردند و سپس با استفاده از CRISPR هرگونه DNA را که به نوعی با این ویروس درگیر شده بود، بیرون کشیدند.

به استناد یافته های دانشمندان، از میان 21 موشی که آزمایش روی آنان انجام شد، ویروس به بدن 9 مورد از آن ها بازنگشت. با این موفقیت، در آینده احتمالا برنامه هایی جهت آزمایش های بیشتر وجود داشته باشد و البته نمی توان توقع داشت که این درمان به زودی روی انسان ها قابل آزمایش باشد. دانشمندان امیدوارند روزی واکسن این بیماری را کشف کنند.

ارسال نظر