تولید محصولات مقابله با ویروس کرونا در پارک فناوری پردیس

رسانه کلیک - هفده شرکت عضو پارک فناوری پردیس محصولاتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و کمک به درمان بیماران مبتلا به این ویروس تولید می‌کنند. از این میان دو شرکت «حنان طب پارس» و «لیووژن فارمد» امکان تولید کیت تشخیص ویروس کرونا را دارند.

تولید محصولات مقابله با ویروس کرونا در پارک فناوری پردیس

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، بعد از شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و تایید رسمی آن در ایران و ابتلای روزافزون مردم به این بیماری، شرکت‌های حوزه سلامت و فناوری اطلاعات عضو پارک فناوری پردیس شروع به تولید یا افزایش ظرفیت تولید محصولاتی برای مقابله با شیوع این ویروس کردند.

هفده شرکت عضو پارک فناوری پردیس امکان تولید محصولات با چهار عملکرد «پیشگیری»، «تشخیص»، «درمان» و «مطالعات پژوهشی» دارند.

در حوزه تشخیص، شرکت «حنان طب پارس»، فاز پژوهشی تولید «کیت تشخیص ویروس کرونا Corona Virus Rapid Test » را طی کرده و به زودی این محصول وارد بازار خواهد شد. شرکت «لیووژن فارمد» نیز در حال تولید «کیت تشخیص ویروس کرونا PCR » می باشد که در آینده‌ای نزدیک وارد بازار خواهد شد.

شرکت «بنیان سلامت کسری» در حال تولید «ژل»، «اسپری» و «محلول ضدعفونی کننده دست» برپایه بنزالکونیوم کلراید و پروپیلن گلیکول (کروسپت) است. همچنین «ساشه خوراکی»، «ویال خوراکی» و «کپسول‌های تقویت کننده سیستم ایمنی بدنِ» تولید شرکت زیست تخمیر شامل؛ لاکتوکر، فمی لاکت، فمی لاکت توپلاس، کیدی لاکت، روژویت در حال حاضر در داروخانه‌های کشور موجود هستند.

شرکت های «بایرپل فناور»، «مروا بن»، «آرکا افشان سان» و «سینا گستر پیشرفته» نیز محلول و اسپری ضدعفونی کننده دست بر پایه انواع الکل را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تولید می‌کنند.

شرکت «الکترونیک برتر» در حال تولید «ماشین بیهوشی برای مراقبت از بیماران در آی سی یو» بیمارستان‌هاست که در حوزه درمان کاربرد دارد.

شرکت‌ «توسن تجهیز» در حال تولید تجیهزات بیمارستانی مانند دستگاه «کاور کفش اتوماتیک حرارتی»، «ظروف کاغذی یکبار مصرف بیمارستانی ضد آب و گیاهی (شامل لگن زیر بیمار، لوله ادرار و رسیور)»، دستگاه «اینوکلاو رومیزی»، دستگاه «استریلایزر پلاسما»، «تخت شستشو و ضدعفونی بیمار» و «دستگاه ابزار شوی» است. در همین زمینه شرکت «سینوهه پاد» دستگاه‌های «استریلایزر پلاسما»، «امحای زباله بیمارستانی» و «اتوکلاو بخار» تولید می‌کند. شرکت «آرا پژوهش» نیز دستگاه «نانوسکوپ الکترونی ( AFM )» را تولید می‌کند. این دستگاه را می‌توان در حوزه مطالعات پژوهشی و برای مطالعه بر ساختار ویروس استفاده کرد.

شرکت‌های «پارس وندینگ»، «توسعه اندیش اسپادانا»، «سفیر آبی آرام»، «صدای بهار» و «نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ایران (نوسا)» از دیگر شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در پارک فناوری پردیس هستند که توانایی تولید نرم‌افزارهای کاربردی برای پیشگیری و انجام امور کاری و روزانه در منزل و در پی آن کاهش امکان ابتلا به ویروس کرونا را دارند.

ارسال نظر