مایکروسافت برای تأمین انرژی دیتاسنترهای خود، متخصص انرژی هسته‌ای استخدام می‌کند

مایکروسافت به‌دنبال استخدام یک مدیر برای فعالیت در حوزه انرژی به‌ویژه انرژی هسته‌ای با رآکتورهای کوچک ماژولار است.

مایکروسافت برای تأمین انرژی دیتاسنترهای خود، متخصص انرژی هسته‌ای استخدام می‌کند

براساس لیست استخدام جدید مایکروسافت، این شرکت به‌دنبال یک متخصص انرژی هسته‌ای برای هدایت رویکرد انرژی جدید خود است. این سمت شغلی که «مدیر برنامه اصلی فناوری هسته‌ای» نام دارد، به مایکروسافت در توسعه و اجرای استراتژی انرژی جدید آن با محوریت فناوری SMR (رآکتورهای هسته‌ای کوچک ماژولار) و دیگر رآکتورهای هسته‌ای کمک می‌کند.

در توضیحات مربوط به این شغل، گفته‌ای از مدیرعامل مایکروسافت، «ساتیا نادلا»، وجود دارد که می‌گوید «موج بزرگ بعدی رایانش درحال متولدشدن است» و رایانش ابری و مدل‌های هوش مصنوعی به‌عنوان پلتفرم‌های غالب درحال ظهور هستند.

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت می‌خواهد امکان ساخت تأسیسات تأمین انرژی اختصاصی را بررسی کند و برای این هدف به سراغ طراحی SMR می‌رود.

مایکروسافت می‌خواهد از انرژی هسته‌ای استفاده کند

15894

کارمند جدید مایکروسافت مسئول ارزیابی فنی برای ادغام SMR و دیگر رآکتورهای کوچک درون دیتاسنترهای کلود کنونی این شرکت است. فرد مدنظر مایکروسافت باید تجربه قبلی در صنعت انرژی داشته و همچنین درک عمیقی از فناوری‌های هسته‌ای و موارد مربوط به رگولاتوری داشته باشد. مدیر مدنظر ردموندی‌ها باید بتواند با سایر گروه‌ها برای دستیابی به اهداف مشترک همکاری کند.

رآکتورهای هسته‌ای کوچک و سایر رآکتورهای نسل بعدی همچنان در فاز نمونه اولیه قرار دارند و چندین دستگاه مختلف در 19 کشور درحال توسعه هستند. یکی از طرفداران انرژی هسته‌ای، «بیل گیتس»، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت، از طریق شرکت TerraPower است. البته سخنگوی TerraPower می‌گوید برای طراحی و فروش رآکتورها هیچ توافقنامه‌ای با مایکروسافت امضا نکرده است.

این اولین‌باری نیست که مایکروسافت برای دیتاسنترهای خود به سراغ منابع انرژی متفاوتی می‌رود. برای مثال، مایکروسافت طی قراردادی با شرکت Helion Energy، در سال 2028 بخشی از برق موردنیازش را از ژنراتور همجوشی هسته‌ای تأمین خواهد کرد. ژنراتور این شرکت حداقل 50 مگاوات انرژی تولید می‌کند که اگرچه چندان زیاد نیست، اما بازهم از برخی مزارع بادی بیشتر است.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر