رادیو EQ، تله ای برای احساسات

رسانه کلیک – دانشمندان MIT موفق به ابداع الگوریتمی شدند که با اندازه‌گیری ضربان قلب و امواج RF می‌تواند حالت عاطفی افراد را مشخص کند.

رادیو EQ، تله ای برای احساسات

ازآنجاکه محیط بر ثبت سیگنال تاثیرگذار است، برای ثبت ضربان قلب، طول‌موج و اندازه آن، نیاز است که فرد به دستگاه متصل باشد؛ اما رادیو EQ، با کمک الگوریتم ابداعی و هوش مصنوعی، بدون اتصال فیزیکی به دستگاه، ضربان قلب و به دنبال آن حالت عاطفی فرد از امواج رادیویی محیط استخراج می‌شوند.

اخلاق همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشمندان بوده است که با پیشرفت تکنولوژی به خطر میافتد. این دستگاه را، ازآنجاکه نیازی به اتصال فیزیکی ندارد، می‌توان به‌سادگی پنهان کرد؛ بنابراین پای اخلاق، به میان می‌آید که یکی از مهم‌ترین دغدغه دانشمندان در ساخت ابزار است.

اما سازندگان رادیو EQ خوش‌بین‌اند که در آینده‌ای مسائل امنیتی این موضوع حل ‌شده و به‌زودی علاوه بر تشخیص حالت عاطفی، بتوان از این دستگاه برای تحت نظر گرفتن بیمار و امور تشخیصی نیز استفاده کرد.

همچنین امیدوارند روزی برسد که با استفاده از این دستگاه بدون نیاز به صحبت با Alexa بتوانید موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید، یا خانه هوشمندتان با حس کردن خطر سکته قلبی، به شما هشدار دهد که هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

ارسال نظر