اپل مک پرو با ارزان ترین نوع رم DDR4 EEC به فروش می رسد!

رسانه کلیک - در حالی که میزان رم اپل مک پرو می تواند تا 1.5 ترابایت ارتقا پیدا کند، به علت استفاده از ارزان ترین رم DDR4 EEC، کارایی بالایی ندارد.

اپل مک پرو با ارزان ترین نوع رم DDR4 EEC به فروش می رسد!

در حال حاضر اپل مک پرو با قیمت پایه 5999 دلار و پیکربندی شامل رم 32 گیگابایتی DDR4 EEC در دسترس مشتریان قرار دارد. با انتخاب پیکربندی مناسب، می توان توانایی این دستگاه را افزایش داد و رم آن را به بیش از 1.5 ترابایت ارتقا بخشید. البته خرید مک پرو 1.5 ترابایتی مستلزم پرداخت هزینه گزافی حدود 25 هزار دلار است ( قیمت نجومی قدرتمندترین مدل مک پرو جدید ). با این حال، باز هم حداکثر کارایی مورد انتظار از ماشین به دست نمی آید. دلیل این است که اپل از ارزان ترین رم DDR4 EEC برای عرضه به مشتریان خود استفاده می کند.

اپل مک پرو

کویین نلسون یکی از مشتریان شناخته شده و همچنین یکی از منتقدین بزرگ اپل به شمار می آید. طبق تحقیقات اخیر نلسون، رم DDR4 EEC به کار رفته در اپل مک پرو، دارای تاخیر CAS با کلاک 22 است. هر چه رقم تاخیر CAS کمتر باشد، یعنی تعداد چرخه های کلاک در RAM کمتر بوده و در نتیجه گران تر است، چون ماژول های دارای تاخیر کم، قیمت بیشتری دارند. به نظر می رسد که اپل از ارزان ترین رم DDR4 EEC در مک پرو استفاده کرده که قیمت آن تنها 1200 دلار است.

البته هزینه های دیگری نیز وجود دارند که مشتری باید آن ها را مد نظر قرار دهد. تا زمانی که کمپانی اپل متحمل هزینه اضافی در عرضه محصولات خود نباشد، دلیلی نیز ندارد که با قیمت های گزاف، مشتریان خود را به زحمت بیاندازد. در ضمن باید در نظر داشت که اپل مک پرو یک دستگاه قابل تعمیم بوده و کاربر با اختیار خود می تواند قابلیت های مختلف آن، از جمله رم 32 گیگابایتی پیشفرض را افزایش دهد.

ارسال نظر