اسنپدراگون 865 کوالکام اوایل ماه دسامبر معرفی می شود

رسانه کلیک - شرکت کوالکام در اوایل ماه دسامبر از جدیدترین پردازنده خود یعنی اسنپدراگون 865 رونمایی می کند. این محصول بر اساس لیتوگرافی 7 نانومتری EUV سامسونگ ساخته شده و در دو نسخه متفاوت وارد بازار می شود.

اسنپدراگون 865 کوالکام اوایل ماه دسامبر معرفی می شود

به نظر می رسد که شرکت کوالکام در رویداد Summit Tech علاوه بر معرفی آخرین محصولات خود، از پردازنده جدید اسنپدراگون 865 نیز رونمایی خواهد کرد. این مراسم در سوم دسامبر در شهر مائوئی هاوایی برگزار می شود و به مدت سه روز ادامه می یابد.

متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی درباره اسنپدراگون 865 وجود ندارد. با این حال گفته می شود که کوالکام به جای بهره گیری از لیتوگرافی 7 نانومتری FinFET شرکت TSMC، از لیتوگرافی 7 نانومتری EUV سامسونگ برای طراحی پردازنده خود استفاده کرده است ( سامسونگ چیپست اسنپدراگون 865 را تولید می کند ). ظاهرا این امر در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی و البته کاهش 15-20 درصدی سطح اشغالی صورت گرفته است.

البته اگر به خاطر داشته باشید، این شرکت برای ساخت پردازنده های SD820 و SD835 نیز از فناوری سامسونگ استفاده کرد. شایعات حاکی از آن هستند که این کمپانی کره ای در حال حاضر مراحل توسعه فرایند 5 نانومتری EUV که سرعت بیشتری نسبت به فناوری های قبلی دارد را نیز به اتمام رسانده است. البته تحلیلگران معتقدند که سامسونگ برای تداوم تولیدات واقعی، بهتر است فناوری EUV خود را ابتدا در شهر هواسئونگ کره جنوبی گسترش دهد. این امر احتمالا تا قبل از شروع سال میلادی جدید محقق می شود.

ظاهرا قرار است که سری جدید اسنپدراگون 865 در دو نسخه متفاوت به بازار عرضه شود. یک نسخه که بیشتر برای کاربردهای LTE به کار می رود و نسخه دیگر که همراه با مودم 5G اسنپدراگون X55 به بازار می آید و مسلما قیمت بیشتری دارد. با این حال باید تا یک ماه دیگر منتظر بمانیم تا ببینیم که کوالکام چه سورپرایزهای دیگری را برای هواداران خود در نظر گرفته است.

ارسال نظر