چرا قیمت ورق 17MN4 در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

قیمت ورق 17MN4 از مهمترین عوامل برای خرید ورق 17MN4 محسوب می شود. بدون شک شما هم برای خرید ورق 17MN4، قیمت سایت های فروش را زیر و رو کرده اید و شاهد تفاوت قیمتی بوده اید. احتمالاً این سوال هم برایتان پیش آمده که چرا قیمت ورق 17MN4 در سایت های فروش آهن مختلف متفاوت است؟

چرا قیمت ورق 17MN4 در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

قیمت ورق 17MN4 از مهمترین عوامل برای خرید ورق 17MN4 محسوب می شود. بدون شک شما هم برای خرید ورق 17MN4، قیمت سایت های فروش را زیر و رو کرده اید و شاهد تفاوت قیمتی بوده اید. احتمالاً این سوال هم برایتان پیش آمده که چرا قیمت ورق 17MN4 در سایت های فروش آهن مختلف متفاوت است؟ در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی فاکتورهای مؤثر بر قیمت ورق 17MN4، این تفاوتی قیمت را بررسی کنیم.

ورق 17MN4 چیست؟

ورق 17MN4 یک نوع ورق فولادی آلیاژی است. یعنی علاوه بر آهن و کربن، دارای عناصر دیگری نظیر سیلیسیم، منگنز، فسفر، گوگرد، کروم، نیکل و … است. این عناصر، ویژگی ها و قابلیت های متعددی نظیر تحمل وزن و فشار بالا را به ارمغان آورده است.

کاربرد ورق 17MN4

یکی از ویژگی های مهم و مزایای ارزشمند ورق 17 MN 4 تحمل بسیار بالای دما و فشار است به همین دلیل به آن ورق آتشخوار. از این رو برای استفاده در ساخت مخزن، بویلر یا دیگ بخار کاربرد بسیاری دارد. به همین دلیل آن را در گروه ورق آتشخوار که تحمل دمای بسیار زیاد دارد، قرار می دهند. از دیگر کاربردهای ورق 17MN4 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت انواع مخزن حرارتی و بویلر صنعتی

 • پرکاربرد برای صنایع مادر و پرفشار نظیر پتروشیمی

 • مناسب برای ساخت انواع تاسیسات

 • استفاده از ورق 17MN4 برای اتصالات انتقال مایعات داغ

 • امکان استفاده در صنایع کشتی سازی و نفت و گاز

 • مشخصات فنی و ترکیب شیمیایی ورق 17MN4

سیلیسیم و منگنز نقش مهم و قابل توجهی در ترکیب شیمیایی ورق 17MN4 دارد. این مقدار نسبت به ورق های رایج و پرکاربرد نظیر ورق st37 و ورق فولاد st44 بیشتر است. از این رو دارای مقاومت بیشتری در خمش، پیچش و تحمل وزن می باشد.

 • ورق 17MN4 در ایران اغلب با عرض 1.5 متر طول و عرضه می شود. ورق های خارجی نظیر ورق های روسی، چینی و کره ای با عرض 2 متر نیز عرضه می شوند.
 • استاندارد ورق 17MN4 از نوع استاندارد DIN آلمان با شماره 1.7175 می باشد.
 • در کنار تحمل فشار و دمای بالا، در این نوع ورق های آتشخوار، انعطاف پذیری و قابلیت جوشکاری خوبی وجود دارد. همچنین مقاومت ظاهری مناسبی در برابر سایش و خراش از خود نشان می دهد.
 • ضخامت ورق 17MN4 در بازار بسیار متنوع و گسترده است. ورق های نازک نظیر 4 میلیمتر تا ورق های چند ده میلیمتری قابل خریداری است.
 • طول ورق 17MN4 در دو اندازه 6 متر و 12 متر وجود دارد.

برای کسب مشاوره تخصصی و استعلام آخرین قیمت ورق 17MN4 می توانید همین حالا با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

چرا قیمت ورق 17MN4 در سایت فروش آهن مختلف، متفاوت است؟

اگر نگاهی به قیمت ورق 17MN4 در فروشگاه های مختلف بندازید، احتمالاً قیمت ثابت و یکسانی نخواهید دید. در نتیجه این پرسش برایتان به وجود می آید که چرا قیمت ورق 17MN4 در سایت های فروش آهن متفاوت است؟ برای پاسخ به این پرسش می توان 7 عامل کلیدی را مؤثر دانست. عواملی که به دلیل عملکرد متفاوت سایت های فروش، نقش زیادی بر تفاوت قیمت ورق 17MN4 دارد. در ادامه به بررسی این فاکتورها می پردازیم.

عملکرد و چگونگی فعالیت سایت

نخستین عامل در تفاوت قیمت سایت های فروش انواع ورق 17MN4، چگونگی فعالیت آن هاست. به زبان ساده تر، برخی از سایت ها فروش انحصاری محصولات خاصی مثلاً فقط ورق را برعهده دارند. یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و خودشان شرکت بازرگانی و مستقیم با کارخانه‌ تولیدکننده در ارتباط نیستند. در نتیجه میزان در نظرگیری سود و اختلاف قیمت چنین سایت هایی بیشتر از شرکت های تخصصی آهن آلات است.

همکاری با برندهای تولید ورق 17MN4

اغلب سایت های فروش ورق 17MN4، با برندهای مختلف ایرانی یا خارجی در ارتباط هستند. هر چه سابقه و اعتبار یک شرکت بالاتر باشد، طبیعتاً این همکاری قوی و پرنگ تر است. بنابراین، قیمت تمام شده آن شرکت پایین تر و طبیعتاً قیمت فروش آن مقرون به صرفه تر است. در حالی که شرکت های کم سابقه و غیرتخصصی، برای جلب اعتماد و تهیه محصولات، ناچار به پرداخت هزینه بالاتری به تولیدکننده هستند. لذا قیمت فروش ورق 17MN4 در چنین شرایطی متفاوت از شرکت های بازرگانی با تجربه است.

میزان نفوذ در بازار

هر چه یک شرکت و برند تجاری در بازار اعتبار داشته باشد، طبیعتاً طرفدار و خواهان بیشتری خواهد داشت. بنابراین، برخی شرکت ها برای ربودن گوی رقابت و جذب مشتری، قیمت های پایین تر و متفاوتی ارائه می کنند.

کاهش واسطه ها در فروش ورق 17MN4

ارتباط مستقیم با کارخانه های تولیدکننده و کاهش واسطه، یعنی قیمت تمام شده کمتر برای شرکت بازرگانی. لذا قیمت فروش ورق 17MN4 در چنین سایت هایی اغلب مقرون به صرفه تر است. به خاطر داشته باشید هر چه فاصله تولید تا عرضه کاهش پیدا کند، قیمت خرید ورق 17MN4 ارزان تر است. چراکه حاشیه سود عوامل مختلف کاهش می یابد.

خدمات ویژه مشتریان

برخی شرکت های تجاری برای کاربران خدمات و امتیازات ویژه ای در نظر می گیرند. از جمله تخفیفات خرید بالاتر از سقف مشخص و نظایر آن. این خدمات و امتیازات می تواند در کاهش یا افزایش قیمت خرید ورق 17MN4 مؤثر باشد.

هزینه های انبارداری، ارسال و بارگیری ورق 17MN4

برخی شرکت های بازرگانی، هزینه های جانبی را با معیارهای خاصی تعیین می کنند. به عنوان مثال به دلیل داشتن انبار خصوصی، هزینه انبارداری تا چند روز مشخص رایگان یا کم هزینه است. یا اینکه به دلیل داشتن تیم کارشناسی مختص همان شرکت، ارسال و بارگیری سفارش ورق قیمت ارزان تری دارد.

حاشیه سود فروش ورق 17MN4

شرکت های تجاری و سایت های فروش ورق 17MN4، حاشیه سودهای مختلفی برای خود در نظر می گیرند. برخی از شرکت ها به دلیل کاهش واسطه، اعتبار بالا، ارتباط خوب با برندهای تولید کننده، حاشیه سود پایین تری دارند. این شرکت ها سعی می کنند، با افزایش فروش خود میزان سود دریافتی را بالا ببرند. این عامل می تواند هم برای فروشنده و هم خریدار، امتیاز مثبتی لحاظ شود.

شما مخاطبان عزیز برای دریافت مشاوره رایگان خرید و دریافت قیمت ورق 17MN4 با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید یا به سایت شرکت فولاد جهان مهر به آدرس jamsteelco.com مراجعه نمایید.

ورق آتشخوار

برای خرید از سایت های فروش آهن به چه نکاتی توجه کنیم؟

سایت فروش ورق 17MN4 باید از شرکت های تجاری با سابقه در زمینه آهن آلات باشد. تخصصی بودن و داشتن تجربه لازم دو رمز اصلی برای انتخاب یک مجموعه است.

 • تنوع بالای محصولات باعث می شود تا بهتر بتوان مشخصات فنی ورق 17MN4 ها را با یکدیگر مقایسه کرد.

 • بهترین سایت فروش ورق 17MN4 با برندهای معتبر ایرانی همکاری دارد. همچنین قیمت به روزی از محصولات خود را به مشتریان ارائه می کند.

 • امکان مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات لازم از محصولات و شرایط خرید از دیگر معیارهای مهم است.

 • سایت های معتبر دارای ضمانت و پشتیبانی فعال از محصولات خود هستند.

 • برای خرید از سایت فروش ورق 17MN4 از گواهی و استانداردهای معتبر مالی آن مطمئن شوید.

خرید ورق 17MN4 با تضمین کیفیت و قیمت

یک مرکز خرید تخصصی و با سابقه، گزینه ای هوشمندانه برای خرید ورق 17MN4 با قیمت مناسب است.

مجموعه فولاد جهان مهر از سال 1350 فعالیت خود را از منطقه شاپور تهران ( خیابان قزوین فعلی) در زمینه تهیه و تامین انواع آهن آلات ساختمانی مانند تیرآهن معمولی ، میلگرد، ورق و... آغاز کرد. پس از گذشت 27 سال و تاسیس بازار آهن شادآباد تهران، ضمن استقرار در بازار آهن، حوزه کاری خود به سایر بخش ها مانند صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، و امکان تمامی اقلام فولادی نظیر ورق آهن ، ورق 17MN4 و اتصالات، تیرآهن هاش، شیرآلات و … را برای مشتریان خود فراهم نمود.

این مجموعه به صورت رسمی در سال 1389 شرکت فولاد جهان مهر را ثبت نموده است و با ارائه فاکتور رسمی و واردات مستقیم از چین، ترکیه و اروپا سعی بر تامین نیازهای مشتریان معتبر خود نموده است.

در سال 1394 با توجه به گسترش اینترنت و نیاز مشتریان به دسترسی سریعتر قیمت، سایت شرکت فولاد جهان مهر به آدرس jamsteelco.com راه اندازی شد و ضمن ارتباط بهتر با مشتریان، به ارائه مشاوره فنی خرید رایگان توسط تیم مهندسی مجموعه از طریق تلفن 88654200-021 به مشتریان ارائه نموده است.

این شرکت با پشتوانه تجربه نیم قرنی خود در تامین انواع مقاطع فولادی، ورق و لوله فولادی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، ماشین سازی، کشتی سازی، ساختمانی و...، و تلاش برای تامین متریال مورد نیاز این صنایع در کوتاهترین زمان و با مناسبترین قیمت از کارخانجات و برند های معتبرایرانی و خارجی ، همچنین اخذ و ارائه گواهینامه بین المللی از این کارخانجات، هم‌اکنون یکی از مهمترین تامین کنندگان مقاطع آهن و فولاد کشور محسوب می‌گردد.

شما مخاطبان عزیز برای دریافت جدیدترین قیمت ورق آلیاژی مانند ورق 17MN4 با تلفن 88654200-021 تماس بگیرید.

قیمت ورق 17MN4

 

 

 

 

 

ارسال نظر