آموزش تعویض بند ساعت هوشمند

این امکان برای ساعت‌های هوشمند وجود دارد که بدون ابزار و تخصص خاصی بند آن‌ها را عوض کرد اما تعویض بند ساعت هوشمند در برندهای مختلف با هم متفاوت است.

آموزش تعویض بند ساعت هوشمند

امکان تعویض بند ساعت هوشمند یکی از قابلیت‌های جذاب این ساعت‌ها هستند که بسیار مورد توجه و استقبال بوده و باعث تنوع در ظاهر و استایل می‌شود اما انجام این کار اصول خاص خود را دارد و باید به‌درستی انجام شود.

طراحی و ظاهر ساعت‌های هوشمند تولیدشده برندهای مختلف با هم متفاوت است و تعویض بند هرکدام از آن‌ها نیز شیوه خاص خود را دارد. بنابراین، برای عوض‌کردن بند هر ساعتی باید مراحل و اقدامات خاصی را انجام داد. 

نحوه درآوردن بند ساعت هوشمند

اولین اقدامی که برای تعویض بند ساعت هوشمند باید انجام شود، درآوردن بند فعلی آن است. اکثر این ساعت‌ها با پینی که ضامن دارد به بدنه متصل شده‌اند تا کاربران بتوانند هر موقع که بخواهند بندی جدید را به آن وصل کنند.

برای درآوردن بند ساعت باید ابتدا آن را از مچ دست خارج کرد و سپس پینی را که به بدنه و بند وصل شده، با یک شیء نوک‌تیز یا پیچ‌گوشتی به‌سمت چپ فشار داد. با خارج‌شدن ضامن از پین می‌توان آن را از بدنه جدا کرد.

آموزش تعویض بند انواع ساعت هوشمند

ساعت‌های هوشمند نسلی جدید و پیشرفته از انواع ساعت مچی هستند که به‌دلیل امکانات متنوع و جذاب محبوبیت یافته‌اند و امکان تعویض بند آن‌ها قابلیتی عالی بوده که استقبال زیاد کاربران را به‌همراه داشته است.

ساعت‌های هوشمند توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند و مدل‌های متنوعی دارند که با تعویض بند آن‌ها می‌توان به استایل خود تنوع و تازگی داد و هزینه اضافی بابت خرید ساعت جدید پرداخت نکرد.

به‌دلیل تفاوت در طراحی ساعت‌های هوشمند هر یک از برندها، تعویض بند هرکدام نیز متفاوت است. ما در ادامه به آموزش عوض‌کردن بند ساعت برندهای معروفی مانند شیائومی، اپل و سامسونگ می‌پردازیم.

تعویض بند ساعت هوشمند شیائومی

قیمت بند ساعت هوشمند مناسب و اقتصادی است و افرادی که به‌دنبال تنوع‌دادن به استایل فعلی خود هستند و از تکراری‌بودن ظاهر و رنگ ساعت خسته شده‌اند، می‌توانند با خرید بندهای جدید و با هزینه‌ای کمتر، ساعتی نو و متفاوت داشته باشند.

بندهای مختلفی در رنگ‌بندی‌های متنوع و جنس‌های متفاوت برای ساعت‌های برند شیائومی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان ساعت خود را نونوار کرد. در ادامه نیز به طریقه تعویض بند ساعت‌ هوشمند شیائومی می‌پردازیم.

 • مرحله اول: ابتدا باید ساعت را رو‌به‌صفحه آن در سطحی نرم قرار داد تا دسترسی به پین‌ها راحت شود.
 • مرحله دوم: سپس باید با انگشت یا وسیله‌ای نوک‌تیز پین‌ها را به‌طرف پایین فشار داد و هم‌زمان بندها را از بدنه جدا کرد.
 • مرحله سوم: در مرحله آخر نیز باید برای جایگزین‌کردن بندهای جدید، آن‌ها را در محل خود قرار داده و پین‌ها را به‌حالت اولیه برگرداند.

تعویض بند ساعت هوشمند سامسونگ

ساعت‌های هوشمند برند سامسونگ با طراحی زیبا و منحصر‌به‌فرد، عملکرد عالی و امکانات متنوع توانسته‌اند رضایت کاربران را جلب کنند و با انجام چند مرحله ساده می‌توان به‌راحتی بند آن‌ها را تعویض کرد و از مزایایی که دارند نهایت استفاده را برد.

سامسونگ نیز درراستای رضایت و راحتی مشتریان خود، امکان عوض‌کردن راحت و سریع بند ساعت‌ها را فراهم کرده است که در ادامه به مراحل و نحوه تعویض بند ساعت هوشمند این برند می‌پردازیم‌.

 • مرحله اول: برای تعویض بند ساعت هوشمند سامسونگ باید ابتدا بند فعلی را خارج کرد که برای انجام این کار لازم است ابتدا قسمت نمایشگر ساعت روی سطح نرمی قرار داده شود.
 • مرحله دوم: سپس باید پین‌های نقره‌ای‌رنگی را که باعث اتصال بند به بدنه شده‌اند با انگشت یا ابزاری نوک‌تیز به طرف پایین فشار داده و آن‌ها را خارج کرد.
 • مرحله سوم: در این مرحله از تعویض بند ساعت هوشمند باید بند جدید را از قسمتی که با پین فاصله دارد، یعنی قسمت ثابت آن در جای مناسب قرار داد‌.
 • مرحله چهارم: سپس باید طرف ثابت بند را در جای خود نگه داشت و پینی را که روی آن قرار دارد فشار داد تا اهرم آن قفل و به‌سمت پایین جمع شود و بند در محل مناسب خود قرار گیرد.
 • مرحله پنجم: بعداز انجام مراحل قبل باید برای فیکس و ثابت شدن اهرم، پین را رها کرد.

تعویض بند ساعت اپل

 

ساعت‌های هوشمند اپل ازنظر کیفیت و عملکردی عالی، عمر طولانی و طراحی شیک و زیبا اثبات شده هستند و به‌دلیل داشتن قابلیت‌های متنوع و کاربردی جزء محبوب‌ترین برندها شناخته می‌شوند و تاکنون تنوع بالایی از مدل‌های آن‌‌ها تولید و عرضه شده است که پاسخ‌گوی نیاز همه متقاضیان هستند.

به‌دلیل قیمت بالایی که اپل واچ‌ها دارند، تعویض مکرر یا خرید مدل‌های مختلف آن‌ها برا همه افراد امکان‌پذیر نیست. اما با قابلیت تعویض بند اپل واچ این مشکل برطرف شده و می‌توان با هزینه‌ای کمتر، از رنگ‌های متنوع این ساعت استفاده کرد.

بند ساعت اپل واچ نیز ازنظر  جنس و رنگ تنوع بالایی دارد که با خرید آن‌ها می‌توان استایل‌های متفاوت و شیکی را تجربه کرد. تعویض بند ساعت‌های هوشمند اپل نیز اصول خاص خود را دارد که در ادامه به مراحل آن می‌پردازیم.

 • مرحله اول: مانند نحوه درآوردن بند ساعت سایر برندها، برای خارج‌کردن بند اپل واچ نیز باید ابتدا آن را از سمت صفحه‌نمایش رو‌به‌پایین و روی سطحی نرم قرار داد.
 • مرحله دوم: سپس باید دکمه‌ای را که مربوط به آزادکردن بند‌های ساعت هوشمند اپل است، به پایین فشار داد.
 • مرحله سوم: در این مرحله باید چند بار بند را تکان داد تا خارج شود. نکته مهمی که باید به آن توجه شود عدم خارج‌کردن بند با فشار زیاد یا زور است. درصورت جدانشدن آن باید دکمه مربوطه را دوباره و کمی محکم‌تر به پایین فشار داد.
 • مرحله چهارم: در مرحله آخر برای قراردادن بند جدید باید دکمه ساعت‌ هوشمند اپل را به‌طرف پایین فشار داد و بند را در محل مناسب قرار داد و سپس دکمه را رها کرد.

تعویض بند ساعت هوشمند برند هوآوی

ساعت‌های هوشمند برند هوآوی نیز محبوبیت و طرفداران زیادی دارند و کاربران آن‌ نیز برای تجربه استفاده از طرح و رنگ‌های متنوع به‌دنبال تعویض بند آن هستند تا بتوانند بدون صرف هزینه زیاد بابت خرید ساعت جدید، مدل قبلی خود را با طرح و رنگی تازه استفاده کنند‌.

نحوه تعویض ساعت هوشمند این برند نیز مانند سایر برندها است و باید مراحل و اقدامات ساده‌ای را انجام داد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 • مرحله اول: ابتدا باید با قرار دادن صفحه ساعت در سطحی مناسب از عدم آسیب به آن اطمینان حاصل کرد.
 • مرحله دوم: سپس باید گیره‌ محافظی را که سبب اتصال بند به بدنه شده است، با ناخن یا وسیله‌ای تیز درآورد و بندهای قدیمی را خارج کرد.
 • مرحله سوم: در مرحله آخر باید بند جدید را در محل مناسب خود قرار داده و سپس گیره آن را جا انداخت.

نکات مهم تعویض بند ساعت هوشمند

تعویض بند ساعت‌های هوشمند کاری ساده و لذت‌بخش است و هر شخصی می‌تواند بدون دانش و مهارت خاصی این کار را انجام دهد. اما نکات مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود؛ چراکه به تعویض صحیح و اصولی‌تر بند کمک می‌کند. این نکات عبارت‌انداز:

 • بهتر است قبل‌از تعویض بندها ابتدا ساعت را خاموش کنید تا از واردشدن آسیب به آن جلوگیری شود.
 • به‌دلیل اینکه برخی از بندها برای ساعت‌های خاصی طراحی شده‌اند، بهتر است که ابتدا از سازگاری و مطابقت بندی که خریداری شده، با ساعت مورد نظر اطمینان حاصل کرد و سپس عملیات تعویض آن را انجام داد.
 • برای جداشدن بند قدیمی بهتر است که از پنس قبلی یا ابزاری تیز و مشابه آن برای بیرون‌کشیدن پین‌های ضامن‌دار استفاده کرد تا به‌راحتی و سریع خارج شوند.
 • برای نصب بند جدید برای ساعت هوشمند بهتر است که ابتدا پین‌ها را به‌طرف داخل فشار داده تا در محل مناسب خود قرار گیرند و با شنیدن صدای کلیک می‌توان مطمئن شد که بند به‌صورت صحیح نصب شده است.
 • بعداز اینکه بند جدید نصب شد بهتر است که ساعت هوشمند را روشن و سپس عملکرد آن را بررسی کنید و درصورت کارکردن صحیح آن از انجام درست تعویض بند ساعت هوشمند مطمئن شوید.

خرید بند ساعت هوشمند از تکنولایف

 

نکته‌ای که برای تعویض بند ساعت هوشمند باید به آن توجه شود، خرید بند مناسب و باکیفیت است. بندی که خریداری می‌شود باید مطابق با برند ساعت باشد تا بتوان به‌راحتی و بدون اعمال زور یا فشار زیاد آن را تعویض کرد.

همچنین برخی از بندهای ساعت استانداردهای لازم را نداشته یا کیفیت پایینی دارند. با انتخاب فروشگاهی معتبر برای خرید بند ساعت هوشمند، می‌توان باکیفیت‌‌ترین و بهترین آن‌ها را با خیال راحت و اطمینان از سازگاری آن با ساعت تهیه کرد.

تکنولایف فروشگاه اینترنتی معتبر و شناخته‌شده‌ای است که انواع ساعت هوشمند و بند آن‌ها را با ضمانت کیفیت و اصل‌بودن عرضه می‌کند و به شما این اطمینان را می‌دهد که بندی مطابق با مدل و برند ساعت خود تهیه کنید.

تنوع بندهای ساعت هوشمند موجود در تکنولایف ازنظر جنس، رنگ و طرح بالا بوده و می‌توان برای هر برندی بند مناسب آن را خریداری کرد. همچنین به‌دلیل حذف واسطه‌ها همه محصولات این فروشگاه با قیمت مناسب و اقتصادی عرضه می‌شوند.

جمع‌بندی

یکی از ویژگی‌های جذابی که بسیاری از ساعت‌های هوشمند دارند، امکان تعویض راحت و سریع بند آن‌ها است. کاربران می‌توانند تعویض بند ساعت هوشمند خود را با توجه به مدل و برندی که دارد، با طی‌کردن چند مرحله ساده انجام دهند.

بندی که برای ساعت هوشمند انتخاب می‌شود باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مطابق با برند آن باشد. برای خرید بهترین و متنوع‌ترین بند این ساعت‌ها با قیمتی مناسب و بدون واسطه می‌توان به فروشگاه تکنولایف مراجعه کرد‌.

 

 

ارسال نظر