چطور با سرمایه کم و دانش اقتصادی سود کنیم؟

به دست آوردن شغلی که در ایران سود دلاری به همراه داشته باشد، کار سختی نیست. حتی اگر سرمایه کمی داشته باشید باز هم می توانید درآمد دلاری داشته باشید. در واقع راز به دست آوردن سود دلاری در دانش اقتصادی و نحوه استفاده از آن در شرایط مختلف نهفته است.

چطور با سرمایه کم و دانش اقتصادی سود کنیم؟

چطور دانش اقتصادی می تواند سرمایه کم افراد را بیشتر کند؟

اگر قصد سرمایه گذاری در یکی از بازارهای بورس، طلا، ملک، فارکس، خودرو و ... را داشته باشید، کدامیک را انتخاب می کنید؟ چطور می توانید پربازده ترین سرمایه گذاری را تشخیص دهید؟ آیا فکر می کنید اگر سرمایه کمی داشته باشید به دست آوردن سود از آن ممکن نیست؟

بورس به عنوان یکی از بازارهای داخلی و فارکس به عنوان بزرگترین بازار مالی خارجی، دو بازار بسیار پربازده هستند که در صورت برخورداری از دانش اقتصاد می توانید در هر دوی آنها موفق شوید. در واقع آموزش اقتصاد کلان یکی از پیش نیازهای ورود به این دو بازار و یا حتی سایر بازارهای موازی در ایران و جهان است.

با علم اقتصاد یاد می گیرید که چطور مثل یک اقتصاددان خبره، پول خود را با توجه به شرایط اقتصادی داخل و خارج از کشور مدیریت کنید. حتی اگر سرمایه کمی داشته باشید باز هم با یادگیری مفاهیم اقتصاد کلان می توانید آن را به یک سرمایه زیاد تبدیل کنید.

همان طور که می دانید تورم با سرعت زیادی در حال رشد است و اگر فکری به حال سرمایه خود نکنید ممکن است ارزش آن روز به روز کمتر شود. با علم اقتصاد کلان می توانید به بازارهای داخلی تسلط پیدا کرده و از طریق تحلیل مواردی مثل بیکاری، تولید ملی، تورم و ... فرصت های سرمایه گذاری را پیدا کنید. تصور عامه مردم این است که با سرمایه کم نمی توان سرمایه گذاری کرد اما این تصور کاملا اشتباه است. اگر سرمایه کم را با دانش تخصصی اقتصاد ترکیب کنیم، می توانیم از افزایش سرمایه در طول زمان مطمئن باشیم. برای اطلاع از جزئیات علم اقتصاد کلان و نحوه آموزش آن می توانید به آدرس اینترنتی www.amoozesh-boors.com مراجعه کرده و از قسمت «دوره ها» که در قسمت بالای سایت قرار دارد، دوره اقتصاد کلان را انتخاب کرده و از چند و چون موضوعاتی که در این علم مهم و کاربردی قرار دارد، مطلع شوید.

سرمایه کم و موفقیت در بورس ایران

بورس ایران یکی از گزینه های مهم سرمایه گذاری برای کسانی است که سرمایه کمی در اختیار دارند. در واقع تنها با مبلغ پانصد هزار تومان می توان کار خرید و فروش سهام در بورس ایران را آغاز کرد. اما نکته مهمی که باید به آن دقت کرد نحوه شناسایی سهام پربازده در بورس ایران است.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به صورت تمام وقت مشغول به کار هستید و یا زمان کافی برای پیدا کردن سهم های خوب در بورس ایران را ندارید، بهتر است از سبد پیشنهادی سهام که توسط سایت های معتبر ارائه می شود استفاده کنید. با استفاده از این سبد پیشنهادی می توانید یک یا چند سهم پیشنهاد شده توسط استادانان و کارشناسان بورسی را در زمانی که آنها می گویند خریده و در زمان مشخص شده توسط آنها به فروش برسانید.

به هنگام انتخاب سهام پیشنهادی یا سیگنال بورسی بهتر است به پیشینیه و سابقه مرکز یا سایتی که این سیگنال ها را ارائه می دهد دقت داشته باشید چون متاسفانه افراد سودجویی وجود دارند که با فروش سیگنال های نامعتبر بورسی مردم را دچار ضرر و زیان می کنند. پس بهتر است به اعتبار سایت ارائه دهنده سبد پیشنهادی سهام دقت کنید.

در ادامه به چند ویژگی مهم اشاره می کنیم که برای استفاده از سبد پیشنهادی سهام باید به آنها دقت کنید:

  • درصد سوددهی پرتفوی بورسی مرجع ارائه دهنده سیگنال ها را بررسی کنید.
  • از میزان سود و ضرر سیگنال های قبلی ارائه شده توسط این سایت ها آگاهی پیدا کنید.
  • به دسته بندی سیگنال های بورسی از نظر زمانی (کوتاه مدت یا بلندمدت بودن) دقت کنید.
  • به ارائه نقطه دقیق ورود و خروج از هر سهم توجه کنید.
  • به در دسترس بودن سایت و افراد ارائه دهنده سیگنال دقت کنید.
  • به ویژگی تبادل نظر با سایر کاربران و استادان بورسی توجه کنید.

اگر سهم های معرفی شده ویژگی های بالا را داشته باشند می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید و مسیر رسیدن به سود در بورس ایران را برای خود تسهیل کنید.

سرمایه کم و موفقیت در بورس خارجی

بازار فارکس (Forex) که در ایران به آن بورس خارجی هم گفته می شود یک بازار غیرمتمرکز و خارج از بورس (OTC) است که تمام مردم جهان حتی ایرانیان می توانند در آن شرکت کنند. همان طور که می دانید در بورس ایران، اوراق بهاداری که متعلق به شرکت هاست خرید و فروش می شود یعنی شما با خرید برگه سهام، مالکیت بخشی از شرکت بورسی را به دست می آورید اما در بازار فارکس، ارزهای خارجی مثلا دلار و یورو به صورت جفتی در برابر هم معامله می شوند. برای مثال زمانی که یک سرمایه گذار فارکس، جفت ارز یورو/ دلار را می فروشد، می داند که قیمت این جفت ارز در آینده ای نزدیک کاهش پیدا می کند و او می تواند از کاهش قیمت ها سود کند.

از مثال بالا می توان متوجه شد که فارکس بازاری دوطرفه است که معامله گران در آن علاوه بر به دست آوردن سود از افزایش قیمت ها می توانند از کاهش آنها هم سود کنند.

همان طور که گفتیم سرمایه گذاری در بورس ایران به سرمایه ای در حد پانصد هزار تومان نیاز دارد اما میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع سرمایه گذاری در فارکس از این هم کمتر است. شما می توانید با مبلغی به اندازه یک دلار هم کار سرمایه گذاری در این بازار را شروع کنید. اگر دانش اقتصادی و دانش مربوط به معامله کردن در فارکس را به خوبی یاد بگیرید میتوانید با سرمایه اندک در این بازار شروع به کار کرده و سود بیشتری نسبت به سرمایه اولیه خود به دست بیاورید اما این قضیه چطور ممکن است؟

در فارکس ابزاری به نام ضریب اهرمی (Leverage) وجود دارد که شما به وسیله آن می توانید با سرمایه کم معامله کرده و سود بیشتری به دست بیاورید. کسانی که به صورت حرفه ای در فارکس معامله می کنند می توانند با استفاده درست از این ابزار سرمایه خود را با سرعت بیشتری افزایش دهند البته برای استفاده از این ابزار باید به دانش معامله کردن مسلط باشید.

در نهایت می توان گفت این روزها با وجود بازارهایی مثل فارکس و بورس، میزان سرمایه اولیه نقش مهمی در شروع یک سرمایه گذاری موفق ندارد. کافی است با استفاده از علم اقتصاد اوضاع ایران و جهان را بررسی کرده و بهترین فرصت های معاملاتی را پیدا کرده و در آنها سرمایه گذاری کنید.

 

ارسال نظر