نحوه تماس با شماره مجازی (مهم ترین نکات هنگام خرید شماره مجازی)

شماره مجازی، شماره تلفنی است که نیازی به هیچ سیم‌کارت و یا اپراتوری ندارد. ضمن اینکه تمامی کارایی یک شماره تلفن واقعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این شماره را می‌توانید با استفاده از سایت‌ها و نرم‌افزارهای مختلف بسازید.

نحوه تماس با شماره مجازی (مهم ترین نکات هنگام خرید شماره مجازی)

چکیده : اکثر شما بر این موضوع واقف هستید که اگر با شماره خودتان با فردی که در کشور دیگری است، ارتباط برقرار کنید، باید هزینه گزافی پرداخت کنید؛ در صورتی که استفاده از شماره مجازی با کد مربوط به کشور مورد نظر، تماسی رایگان و یا با هزینه خیلی پایین را در اختیار شما قرار خواهد داد.             

در جامعه پیشرفته امروزی که شاهد رشد تکنولوژی‌های مختلف هستیم، گاهی برای دسترسی به این فناوری‌ها به خصوص در بخش ارتباطات، متوجه نیازهایی می‌شویم. در این راستا سایت آریاپی، یکی از سایت‌های برتر در ارائه خدماتی مانند خرید شماره مجازی، اطلاعات ارزشمندی در این حوزه در اختیار شما کاربران قرار می‌دهد. 

شماره مجازی چیست؟ 

شماره مجازی، شماره تلفنی است که نیازی به هیچ سیم‌کارت و یا اپراتوری ندارد. ضمن اینکه تمامی کارایی یک شماره تلفن واقعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این شماره را می‌توانید با استفاده از سایت‌ها و نرم‌افزارهای مختلف بسازید.  

شرکت‌های مختلفی نیز در زمینه ساخت شماره مجازی فعالیت می‌کنند که می‌توانید از خدمات آن‌ها بهره بگیرید و اقدام به خرید شماره مجازی ایمن کنید. با داشتن شماره مجازی، به راحتی می‌توانید در هر شبکه مجازی اکانت بسازید. برای مثال پیام‌رسانی مانند واتساپ اجازه نمی‌دهد که با یک شماره، دو اکانت داشته باشید؛ ولی شماره مجازی این امکان را فراهم می‌کند که هر تعداد اکانتی که نیاز دارید بسازید در نظر داشته باشید شماره مجازی را با کد هر کشوری می‌توانید در اختیار داشته باشید.

images_1706094595_65b0f003d6031

مزایای داشتن شماره مجازی  

استفاده از شماره مجازی، مزایا و کاربردهای فراوانی برای افراد دارد. این مزایا کاربران زیادی را ترغیب به داشتن چنین شماره‌ای می‌کنند. تعدادی از این مزایا عبارت‌اند از: 

 • اکثر شما بر این موضوع واقف هستید که اگر با شماره خودتان با فردی که در کشور دیگری است، ارتباط برقرار کنید، باید هزینه گزافی پرداخت کنید؛ در صورتی که استفاده از شماره مجازی با کد مربوط به کشور مورد نظر، تماسی رایگان و یا با هزینه خیلی پایین را در اختیار شما قرار خواهد داد.
 • صاحبان مشاغلی که به صورت بین‌المللی فعالیت می‌کنند، با ایجاد شماره مجازی می‌توانند اعتماد مشتری خود از کشوری دیگر را جلب کنند؛ به عبارتی اگر شما در سطح بین‌الملل فعالیت دارید، اگر از هر کشوری یک شماره مجازی داشته و آن را در اختیار مشتری قرار دهید، با این کار سطح اعتبار شغلی شما افزایش می‌یابد. 
 • اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی‌خواهید شماره شما در بعضی از پیام‌رسان‌ها ثبت شود، شماره مجازی با حفظ حریم خصوصی و امنیتی افراد، یک گزینه مناسب در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین با استفاده از شماره‌های مجازی، هویت و موقعیت شما هم مشخص نخواهد بود.
 • جالب‌ترین مزیت یک شماره مجازی این است که گویی شما صاحب یک شماره ثابت از کشوری دیگر هستید و این شماره ثابت به دلیل استفاده مداوم از اینترنت، همیشه همراه شما خواهد بود. 

  اگر توجه کرده باشید، به دلیل تحریم‌ها و ممنوعیت‌هایی که در کشور حاکم است، برخی از اپلیکیشن‌ها در داخل ایران قابل دسترس نیستند؛ به عبارتی ساخت اکانت با پیش‌شماره ایران برای آن‌ها امکان‌پذیر نیست. با استفاده از شماره مجازی، به راحتی می‌توانید این ممنوعیت را دور زده و به برنامه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 • از دیگر مزایای ساخت شماره مجازی، عدم نیاز به داشتن سیم‌کارت و صرف هزینه‌های اضافی است. 

نحوه ساخت شماره مجازی 

برای ساخت شماره مجازی، اپلیکشین‌ها و سایت‌های مختلفی وجود دارد. با استفاده از این پلتفرم‌ها به صورت رایگان یا با پرداخت پول، می‌توانید به راحتی صاحب یک شماره مجازی شوید. البته اگر نمی‌خواهید از طریق نرم‌افزار و سایت برای ساخت شماره مجازی به شکلی مستقیم اقدام کنید، سایت آریاپی در این زمینه شما را برای داشتن شماره مجازی از کشور مورد نظر پشتیبانی می‌کند.  

اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی 

در این قسمت تعدادی از اپلیکیشن‌هایی که شماره مجازی می‌سازند را معرفی می‌کنیم. در نظر داشته باشید که تعداد نرم‌افزارهای ساخت شماره مجازی زیاد است و هرکدام شماره یک یا چندین کشور را به صورت رایگان یا پولی ایجاد می‌کند.

 

 • برنامه Text now:

  برنامه Text now یکی از نرم‌افزارهایی است که به کمک آن و به شکل رایگان می‌توانید برای خود یک شماره مجازی بسازید. این برنامه، شماره‌ای با پیش‌شماره آمریکا و کانادا را در اختیارتان قرار می‌دهد. ضمن اینکه می‌توانید در پیام‌ رسان‌ها با این شماره یک حساب کاربری ایجاد کنید و به ارسال پیام و تماس دسترسی پیدا کنید. البته برای ساخت یک پیش‌شماره از کشورهای دیگر، ملزم به پرداخت هزینه هستید. 

 • Text Plus:

 • از انواع برنامه‌هایی که می‌توانید با آن به صورت رایگان، شماره مجازی با کد آمریکا را داشته باشید، Text Plus است. این برنامه به کد فعال‌سازی نیاز ندارد و برای ساختن شماره مجازی از قسمت تنظیمات، Contact Info را لمس کرده و در مرحله بعد Get a Free Text Plus number را انتخاب کنید. در این مرحله، ایالت‌های مختلف آمریکا برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که با انتخاب یکی از آن‌ها، شماره مجازی برای شما ساخته می‌شود. برنامه Text Plus هم برای اندروید و هم برای آی او اس طراحی شده است؛ البته استفاده از این برنامه، وجود فیلترشکن را می‌طلبد.

   

 • 2ndLine:

  یکی از آسان‌ترین راهکارها برای ساخت شماره مجازی، استفاده از برنامه 2ndLine است. این برنامه به صورت رایگان، شماره‌ای با کد کانادا و آمریکا در اختیار شما قرار می‌دهد؛ ولی برای تماس‌های بین‌المللی باید با پرداخت هزینه این کار را انجام دهید. تایید ایمیل برای استفاده از این برنامه کافی است.

   

 • Numero eSIM:

  اگر از آن دسته افرادی هستید که بنا به مقتضیات شغلی خود از پیام‌رسان بیزینس واتس اپ هم‌زمان با واتساپ معمولی باید استفاده کنید و از طرفی برای خرید سیم‌کارت نمی‌خواهید هزینه‌ای پرداخت کنید، برنامه Numero eSIM به شما پیشنهاد می‌شود. شما با این اپلیکیشن می‌توانید از 80 کشور شماره مجازی خریداری کنید.

   

 • TalkU:

  TalkU نرم‌افزاری برای ساخت شماره مجازی به صورت رایگان است که با سیستم عامل اندورید سازگاری دارد. با این برنامه تماس تلفنی رایگان از طریق داده تلفن و Wi-Fi امکان‌پذیر است. شماره تلفنی که این برنامه ایجاد می‌کند، برای تایید اکانت‌های دیگر اپلیکیشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

   

 • Talk tone:

  با استفاده از برنامه Talk tone، صاحب یک شماره مجازی از کشور آمریکا شوید. این برنامه، ایمیل کاربر را دریافت کرده و بعد از ثبت نام، شماره را می‌سازد. هزینه مکالمه با این اپلیکیشن، کمی بالاتر از دیگر برنامه‌های معرفی شده است. 

 

images_1706094563_65b0efe356de5

 

وبسایت‌های ساخت شماره مجازی 

تعداد سایت‌هایی که خدماتی از قبیل ساخت شماره مجازی ارائه می‌دهند، زیاد است و ما تعدادی از آن‌ها را در این بخش معرفی می‌کنیم.

 

 • Sticky number

  با وبسایت Sticky number می‌توانید یک شماره مجازی با کد کشور انگلستان داشته باشید. شماره‌ای که از این سایت استخراج می‌کنید، برای هر پیام‌رسانی مانند تلگرام و واتساپ قابل قبول خواهد بود.

   

 • receivefreesms

  ترافیک این سایت پایین بوده و به وسیله آن می‌توانید از پیش‌شماره حدود 14 کشور شامل: آمریکا، فرانسه، کانادا، انگلستان و غیره برای ساخت شماره مجازی استفاده کنید. 

   

 • receive-smss

  سایت receive-smss از هر کشوری به خصوص آمریکا، انگلستان، هند و غیره شماره مجازی در اختیارتان قرار می‌دهد. البته بعضی شماره‌ها رایگان هستند و بعضی دیگر نیاز به پرداخت هزینه دارند. 

نحوه تماس با شماره مجازی

در بین برنامه‌ها و سایت‌هایی که معرفی شدند، برخی از آن‌ها مختص ساخت شماره برای تلگرام یا واتس آپ بودند؛ بنابراین اگر می‌خواهید با واتساپ تماس برقرار کنید، این کار در داخل خود برنامه ساخت شماره اتفاق می‌افتد. پس می‌توان نتیجه گرفت که برنامه‌هایی که با اینترنت کار می‌کنند، قادر به استفاده از شماره مجازی هستند.  

تفاوتی که بین شماره مجازی و معمولی وجود دارد، این است که با شماره تلفن معمولی، بدون استفاده از اینترنت و به صورت مستقیم با دیگر شماره‌های معمولی می‌توانید تماس بگیرید و به آن‌ها پیام بفرستید. در مقابل، در شماره مجازی قادر به انجام چنین کاری نخواهید بود. شماره معمولی توسط خطوط تلفن کار می‌کنند؛ ولی شماره مجازی از فضای ابری مشترک PBX بهره می‌برد و وجود حقیقی ندارد.  

چرا شماره مجازی نیاز داریم؟  

در این مطلب از سایت آریاپی، سعی کردیم که به بیان نحوه ساخت شماره مجازی، کاربرد و مزایای آن بپردازیم. شماره مجازی برای افرادی مناسب است که علاقه‌ای به نمایش شماره اصلی خود در پیام‌رسان‌ها و اپلیکیشن‌ها ندارند. برای ساخت اکانت‌های مختلف نیاز به شماره‌های مختلفی است که بدون استفاده از گوشی یا سیم‌کارت اضافی، با خرید شماره مجازی می‌توان به این هدف دست پیدا کرد. شماره‌های مجازی را با پیش‌شماره کشورهایی مانند: آمریکا، انگلستان و غیره به دو صورت رایگان و یا پرداخت هزینه از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متنوع می‌توان ساخت. 

 

 

 

ارسال نظر