سئو سایت ابزار قدرتمند کسب و کار های اینترنتی

سئو به معنای بهینه سازی سرچ برای موتور های جست و جو است. امروز درباره سئو و تاثیرات آن صحبت می کنیم.

سئو سایت ابزار قدرتمند کسب و کار های اینترنتی

به مجموعه ای از فعالیت هایی که تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوا و لینک سازی خارجی در طراحی و کدنویسی سایت را انجام می دهد سئو سایت گفته می شود. 

سئو‌ مخفف سه کلمه ی Search Engine Optimization  است که به معنای بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. چرا که به وسیله سئو می توانید به نتایج بهتری در گوگل دست پیدا کنید و همچنین بازدید کننده بیشتری برای وب سایت به دست بیاورید.

1- نکاتی مهم درباره سئو سایت 

 • روزانه بین ۷ تا ۶ میلیارد بار مردم جهان از موتور های جستجو استفاده می کنند. 
 • نکته ی بسیار مهمی که درباره سئو سایت در اصفهان وجود دارد این است که در سالهای اخیر جست و جو بر روی موبایل دارای روندی افزایشی بوده است. همچنین بر اساس تحقیقات انجام شده از سال 2015 به بعد از سرچ‌ دسکتاپ سرچ‌ موبایل بیشتر شده است. 
 • لازم است بدانید کسی که به وسیله ی کلیک کردن روی لینک در موتور جستجو به فضای آنلاین وارده شده نسبت به کسی که شما برای بازاریابی به سراغ او رفته آید هزینه ی بسیار کمی برای تبدیل شدن به یک مشتری خواهد داشت.  
 • لینک های که به صورت پرداخت پول توسط موتور های جستجو از گوگل نمایش داده می شود , هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران نگاه نمی کنند. 

2- مزایای سئو سایت چیست؟

 • دارای هیچ هزینه ای نیست و در واقع می توان چنین نتیجه گرفت که رایگان است. 

جالب است بدانید که سئو سایت مخصوصا سئو داخلی دارای هیچ گونه هزینه ای نیست و نیاز است که شما فقط محتوا تولید نمایید. اما نکته ی مهمی که وجود دارد این است که محتوایی باید تولید شود که گوگل بتواند آن را به عنوان یک محتوای مرجع و یک مقاله به مخاطب نشان دهد. 

 • ماندگار و مقاوم بودن بعد از سئو

توجه کنید که اگر بتوانید با فرآیند سئو وب سایت خود را به صفحات اول گوگل برسانید، به آسانی می توانید بعد از سئو در جایگاه خود بمانید. 

 • آهسته اما همیشگی 

اگر شما قرار باشد به وسیله ی سئو برای سایت خود ورودی بگیرید و درآمد کسب کنید باید به این نکته توجه کنید که ممکن است این فرآیند به کندی پیش برود. اما بعد از سئو در جایگاه خود تثبیت خواهید شد. 

2- نقش سئو در ارتقاء کیفیت محتوا

با توجه به ضعف هایی که در گذشته در الگوریتم های موتور های جستجو وجود داشته است باعث شده که بین اکثر تولید کنندگان محتوا یک تعبیر رایج گردد . با گذشت زمان آنها به این نتیجه رسیده بودند که برای نوشتن در فضای وب تنها به دو روش احتیاج دارید:

1- شما می توانید برای موتور های جستجو بنویسید. 

2- شما می توانید برای بازدیدکنندگان و کاربران سایت خود بنویسید. 

در گذشته در هنگام نوشتن فقط به این دو موضوع اهمیت داده میشد . اما اگر شما بخواهید تنها برای موتور های جستجو بنویسید این بدین معناست که فقط متن های بی معنی را تنظیم می کنید. به بیان واضح تر تزریق بی خاصیت کلمات کلیدی در متن ها را انجام داده اید. 

به همین دلیل اگر چه این کار ها رضایت بازدیدکنندگان را تامین می کرد اما به همین علت به رتبه های برتر موتور های جستجو نمی توانستند دست پیدا کنند. 

سئو وب سایت با هوش مصنوعی چه تغییراتی کرده است؟

در سالهای اخیر با توسعه ی دانش و هوش مصنوعی و با بهبود الگوریتم های موتور جستجو و همچنین تحلیل باعث شده است که چنین مواردی بسیار کم شود . به همین جهت با بررسی بیشتر این موضوع شما را متقاعد خواهد ساخت که می توان با رعایت اصول سئو و رعایت استانداردهای موتور های جستجو و همزمان با بهبود سئو سایت رضایت بسیاری از کاربران و خوانندگان را افزایش داد‌. همچنین شرکت هایی و خدماتی مانند سئو وب سایت در اصفهان می توانند کمک بسیاری به شما بکنند. در نتیجه با افزایش رضایت کاربران به ارتقای رتبه شما در موتور های جستجو کمک شایانی خواهد شد.

3- اهداف وب سایت ها از سرمایه گذاری بر روی سئو سایت چیست؟

جذب مخاطب از نتایج رایگان موتورهای جستجو هدف اصلی و نهایی سئو می باشد. در واقع می توان گفت که سئو در نهایت اهداف کلان یک وب سایت و در یک مجموعه تعریف می شود. از اهداف کلان یک وب سایت برای سرمایه گذاری در سئو شامل:

 • سایت های محتوایی : تولید محتوا بدون فروش محصولات و با هدف درآمدزایی تبلیغات 
 • برندسازی و فروش آنلاین خدمات یا محصولات 
 • فروش آنلاین محصولات (فروشگاه های آنلاین) می باشد.

3- چرا سئو سایت لازم و ضروری است؟

سئو سایت به چند دلیل مهم  برای موفقیت وب سایت شما لازم و ضروری است که از جمله دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • با فعالیت سئو سایت می توان رایگان به جذب بازدید کننده دست یافت. چرا که از مهم ترین و ضروری ترین نیاز یک سایت بازدید کننده یا به اصطلاح ترافیک سایت است.
 • بد نیست بدانید که سئو خوب به معنای تجربه بهتر کاربر است.
 • از دیگر دلایل اهمیت سئو این است که باعث ایجاد اعتبار سایت می شود. 
 • همچنین می توان چنین نتیجه گیری کرد که سئو بر چرخه ی خرید نیز تاثیر می گذارد. 

کلام آخر 

موفقیت در سئو نیازمند تلاش و زمان است و با بدست آوردن آن به پایداری بالایی دست خواهید یافت و تا مدت ها می توانید به یکی از مهم ترین مجراهای بازاریابی تبدیل شوید. اما تمام این عوامل بستگی به شناخت بیشتر شما از تعبیر سئو می باشد .

چرا که اهمیت سئو سایت با توجه به گسترش کسب و کار های دیجیتال بیش از گذشته مطرح شده است . هر کسب و کاری که بخواهد وارد دنیای اینترنت شود ، نیاز است که ابتدا اعتماد مشتریان را جلب نماید. اما شاید از خودتان بپرسید که این کار چگونه صورت می پذیرد ؟ با توجه به گستردگی دنیای اینترنت در ابتدای راه شاید ناامید شده و بگویید چگونه می توان در میان این حجم رو به گسترش سایت ها، به رتبه های برتر گوگل دست یافت؟ پاسخ تمامی این سوالات در دو کلمه خلاصه می شود به وسیله سئو سایت . چرا که سئو سایت ابزار قدرتمند کسب و کارهای اینترنتی می باشد و شما را می تواند به اهدافتان برساند .

 

ارسال نظر