6 کار خطرناک که هر روز با گوشی موبایل تان انجام می دهید!

رسانه کلیک - اگر بگوییم نیمی از کارهایی که در طول روز با گوشی موبایل تان انجام می دهید، کاملا خطرناک هستند باور می کنید؟ شاید برایتان عجیب باشد اما قطعا در طول روز دست به چنین کارهایی زده اید و آن ها را انجام داده اید.

6 کار خطرناک که هر روز با گوشی موبایل تان انجام می دهید!

انجام برخی کارهای خطرناک مربوط به گوشی، ساده تر از چیزی است که فکرش را می کنید. در اصل برخی از کارها هستند که به ظاهر ساده و معمولی به نظر می رسند اما در حقیقت خطرات پنهانی دارند که ممکن است عوارض متفاوتی را داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به برخی از این اشتباهات و البته راه حل های متفاوت که برای آن ها وجود دارد بپردازیم.

1- صحبت با تلفن همراه بدون هندزفری یا هدفون

تا همین چندسال پیش هنوز هم این درگیری میان افراد وجود داشت که آیا عدم استفاده از هندزفری حین تماس، باعث ایجاد اختلالات روانی خواهد شد یانه! بعد از بحث های متفاوت علمی و نتیجه گیری های مختلف، در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که نه تنها به دلیل عوارض عدم استفاده از هندزفری، بلکه برای مراقبت از جان خودتان باید از هدفون استفاده کنید.

دو دلیل ثابت و قطعی وجود دارد شما را وادار می کند تا از هندزفری و هدفون استفاده کنید. اولین مورد، خطرات احتمالی درباره صحبت با تلفن زمان رانندگی است. دومین گزینه نیز مربوط به افزایش آمار دزدی گوشی موبایل در سطح جامعه است که شما را مجبور می کند تا در سطح شهر و خیابان، برای تماس هایتان از هندزفری استفاده کنید و گوشی را تا جای امکان درون کیف یا جیب نگه دارید و در دستتان نگیرید.

اگر فکر می کنید همین دو دلیل کافی است تا این عادت را کنار بگذارید، پیشنهاد می کنیم به صفحه خرید هدفون سر بزنید! بعید به نظر می رسد که هیچ یک از این محصولات نظرتان را جلب نکند و از هیچ یک خوشتان نیاید!

2- عدم استفاده از شارژر اصلی و خرید انواع شارژر تقلبی

یکی از مهم ترین مواردی که به شدت روی سلامت باتری موبایل تاثیرگذار است، استفاده از شارژر تقلبی است. تا جای امکان سعی کنید تنها از شارژر اصلی خود گوشیتان استفاده کنید. نه کابل و نه کلگی شارژر گوشی های دیگر مناسب گوشی شما نیستند!

در صورتی که در شرایط خاص مجبور به استفاده از پاوربانک، شارژر فندکی یا شارژرهای دیگر شدید، حتما ولتاژ مربوط به شارژر و گوشی موبایل را تطابق دهید. اگر فکر می کنید شارژر فندکی مناسبی ندارید، می توانید در صفحه بررسی انواع لوازم جانبی خودرو ، علاوه بر بررسی انواع شارژر فندکی، محصولات دیگر مانند هولدر را مشاهده کنید.

شارژر اصلی گوشی موبایل 3- قرار دادن گوشی در معرض گرما یا سرمای شدید

مورد بعدی که به شدت باتری را تحت تاثیر قرار می دهد، گرما و سرمای شدید است. سعی کنید تا جای امکان گوشی موبایل خود را در معرض نور مستقیم خورشید یا مکان های خیلی سرد قرار ندهید زیرا احتمال انفجار باتری گوشی وجود دارد!

4- عدم استفاده از محافظ برق برای شارژ کردن باتری گوشی های هوشمند

نوسانات برق، اصلی ترین دلیل از کار افتادگی بیشتر آی سی های شارژ و سوختن انواع وسایل الکترونیکی است. در صورتی که یک پریز همیشگی در محل کار یا خانه در نظر گرفته اید که اکثر گوشی موبایلتان را به آن وصل می کنید، بهتر است از یک محافظ برق استفاده کنید. محافظ هادرون یکی از بهترین نمونه هاست که برای مشاهده بررسی تخصصی این محصول می توانید به صفحه خرید آن در فروشگاه جانبی مراجعه کنید.

5- استفاده از گوشی موبایل در ماشین!

قطعا مسیریابی، برقراری تماس و موارد دیگر از کارهای واجب است که شاید نتوان هر لحظه برای انجام آن، کنار جاده پارک کرد اما خرید یک هولدر مناسب ماشینتان می تواند تا حدودی خطرات احتمالی مربوط به این کار را پوشش دهد. پیشنهاد می کنیم با توجه به مدل ماشینتان، در اینترنت، بهترین نوع هولدر مناسب مدل ماشین خود را جستجو و خرید کنید.

هولدر گوشی موبایل 6- عکاسی با گوشی های هوشمند

شاید برایتان عجیب باشد که چرا عکاسی با موبایل به عنوان یک کار خطرناک در این مقاله قرار دارد اما حقیقت این است که این کار واقعا می تواند خطرناک باشد! معمولا افراد با قرارگیری در شرایط مختلف، خیلی سریع برای تصویر برداری اقدام می کنند.

اولین کار هم تمیز کردن لنز گوشی با هر پارچه ای است که نزدیک دست باشد! این کار می تواند خطرناک باشد زیرا ممکن است به سادگی خط و خش روی دوربین گوشی ایجاد شود و خرج های عجیب و قرار روی دستتان بگذارد.

پیشنهاد می کنیم اگر علاقه مند به عکاسی حرفه ای هستید، از تمیز کردن های ناگهانی لنز گوشی دست بردارید و به جای آن یک لنز دوربین گوشی تهیه کنید. می توانید برای خرید انواع لنز دوربین گوشی به فروشگاه جانبی که یکی از معتبرترین عرضه کنندگان انواع لوازم جانبی موبایل شناخته شده است، مراجعه کنید.

به صورت کلی کارهای بسیاری وجود دارد که می تواند خطرناک باشد اما این 6 مورد از اساسی ترین مواردی است که باید حواستان به آن باشد. با این حال اگر شما هم مورد متفاوتی به ذهنتان رسیده است، می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر