آموزش روش های تشخیص کابل شارژر اصلی آیفون

رسانه کلیک - بسیاری از صاحبان گوشی های اپل، هزینه سنگینی برای جبران عوارض استفاده از لوازم جانبی تقلبی پرداخت کرده اند. دلیل این اتفاق هم مشکلاتی است که پس از استفاده از کابل شارژر تقلبی آیفون برای موبایلتان پیش می آید.

آموزش روش های تشخیص کابل شارژر اصلی آیفون

لوازم جانبی تقلبی گوشی آیفون به شکل چشمگیری در بازار موبایل ایران افزایش پیدا کرده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید خود کمپانی اپل توصیه می کند فقط از لوازم جانبی که گواهی نامه دارد و از نشان MFI برخوردار هستند، استفاده کنید.

لوازم جانبی تقلبی به خصوص کابل شارژر تقلبی آیفون به شدت می تواند روی عملکرد گوشی شما تاثیر داشته باشد. علاوه بر اینکه پس از مدت کوتاهی از خرید کابل تقلبی پشیمان می شوید، باید هزینه سنگینی برای تعمیر قطعات موبایل مانند آی سی شارژ پرداخت کنید.

معمولا افرادی که فکر می کنند قیمت شارژر آیفون بالا است با این مواجه می شوند. در صورتی که اگر یکبار برای خرید شارژر اصلی آیفون، هزینه کنند دیگر مجبور به پرداخت هزینه های عجیب برای مشکلات غیر معقولی که پیش می آید، نیستند.

اکثر اوقات کاربران و صاحبان گوشی های اپل، بدون اینکه بخواهند یک کابل شارژ تقلبی میخرند. دلیل این اتفاق، افزایش بیش از حد اجناس تقلبی در بازار است. با مطالعه ادامه مقاله می توانید راه حل های مناسبی پیدا کنید تا تفاوت کابل شارژر اصلی آیفون و کابل تقلبی را متوجه شوید.

روی بسته بندی کابل شارژر اصلی آیفون دنبال نشان اپل باشید

اولین و ساده ترین اقدامی که برای شناسایی کابل شارژر اصلی آیفون می توانید انجام بدهید این است که دنبال نشان آیفون بگردید. اگر نشان مخصوص تجهیزات جانبی آیفون را نمی شناسید می توان به این تصویر نگاه کنید و این لوگو را به یاد داشته باشید.

لوگو MFI باید روی بسته بندی تمام محصولات اپل وجود داشته باشد. MFI مخفف عبارت Made For IPhone است. برای شناسایی کابل ها و لوازم جانبی تقلبی یا غیرقابل اطمینان اپل، به بسته بندی آن ها دقت کنید. نسخه های اصلی لوازم جانبی اپل اصلی دارای نشان MFi هستند.

تفاوت هایی که بین کابل شارژر اصلی و تقلبی آیفون وجود دارد را بشناسید

قطعا تفاوت هایی در ظاهر کابل های اصلی و تقلبی وجود دارد که اگر با دقت به کابل شارژ نگاه کنید، متوجه تغییرات خواهید شد. هر چند که افزایش بی رویه اجناس تقلبی در بازار، تشخیص آن ها را سخت کرده است اما تا حدودی می توان به این تفاوت ها پی برد.

1- اختلاف رنگ پین های کانکتور کابل شارژر، اولین تفاوت کابل اصلی و تقلبی

کانکتور کابل شارژ، همان قسمتی است که آن را به پورت شارژ گوشی وصل می کنید. در کابل شارژر های تقلبی آیفون رنگ پین های کانکتور بسیار متفاوت است.

همانطور که در ردیف اول تصویر مشاهده می کنید پین های کابل اصلی طلایی رنگ، بسیار صاف و گرد هستند. اما به خوبی می توان متوجه شد که پین های کابل تقلبی دو رنگ و چند تکه هستند.

شاید زمان خرید کابل با یک نگاه متوجه تفاوت رنگ نشوید. فقط در صورت مقایسه هر دو کابل تقلبی و اصلی می توانید متوجه فرق رنگ ها بشوید.

اگر یک کابل شارژر همراهتان باشد امکان انجام این مقایسه وجود دارد اما اگر نسخه اصلی از کابل لایتنینگ اپل ندارید به یکدست بودن پین ها توجه کنید. برآمدگی و برجستگی پین های کابل تقلبی با کمی دقت مشخص می شود.

2- تفاوت اندازه و جنس کانکتور کابل شارژ اصلی آیفون و تقلبی

همانطور که در ردیف دوم عکس قبلی مشاهده کردید، اندازه بدنه کانکتور شارژر و رنگ فلز هر دو بایکدیگر متفاوت است. همچنین انتهای سیم کابل شارژر اصلی (که به قسمت کانکتور متصل است) ضخامت بیشتری دارد و محکم است اما در مورد کابل های فیک و تقلبی اینطور نیست. انتهای سیم کابل شارژ تقلبی، نرم تر و ضعیف تر است.

اندازه کانکتور سیم شارژر آیفون 7.7 میلی متر در 12 میلی متر است در صورتی که اندازه کلگی کانکتور کابل تقلبی معمولا بزرگتر تا کوچک تر است.

رنگ فلز کانکتور هم به عنوان نشانه بعدی می تواند، راهنمای خوبی باشد. معمولا فلز کانکتور کابل شارژ تقلبی، تیره رنگ است.

3- امضای اپل رو کابل شارژر اصلی آیفون

در فاصله ی 7 اینچی از سر USB کابل شارژ، نوشته ی Designed by Apple in California Assembled in China را می توانید مشاهده کنید. این نوشته را به نام امضای اپل شناخته می شود.

از آنجایی که برزیل و ویتنام نیز ارائه دهندگان کابل شارژر اصلی آیفون هستند، ممکن است گاهی عبارت Assembed in Vietnam و Indústria Brasileira را در انتهای امضای اپل مشاهده کنید. بعد از این عبارت باید یک شماره سریال 112 رقمی هم نوشته شده باشد.

کابل شارژر آیفون

خرید از فروشگاه های معتبر لوازم جانبی، یک راه حل بی دردسر

با توجه به نکات ذکر شده تا حدودی می توان کابل شارژر اصلی آیفون را از کابل تقلبی تشخیص داد اما راه حل بسیار ساده تری وجود دارد. اگر قصد خرید کابل شارژر آیفون یا دیگر تجهیزات جانبی اپل را دارید می توانید از فروشگاه های لوازم جانبی معتبر خرید کنید.

گاهی اوقات ظاهر لوازم جانبی تقلبی آیفون، آنقدر خوب است که احتمال دارد باور نکنید یک کابل تقلبی روبروی شماست و خیلی ساده با هزینه بالایی اقدام به خرید کنید. به همین دلیل پیشنهاد می شود تا جای ممکن راه حل آخر را انتخاب کنید. خرید از مراکز معتبر لوازم جانبی!

بسیاری از فروشگاه های تجهیزات جانبی فعالیت خود را در اینترنت گسترس داده اند و حتی بدون اینکه بخواهید به بازار موبایل مراجعه کنید، به سادگی سفارش خود را روی سایت ثبت می کنید و کالا به دستتان می رسد.

فروشگاه اینترنتی جانبی یکی از سایت های معتبر در حوزه پخش لوازم جانبی موبایل می باشد. اگر قصد دارید به صورت اینترنتی خرید کنید، می توانید به این سایت سر بزنید و از محصولات متنوع آن دیدن کنید.

هر چند که فروشگاه جانبی، ارائه دهنده لوازم جانبی تمامی برند هاست اما تنوع محصولات جانبی اپل در این فروشگاه بیشتر دیده می شود. بند اپل واچ ، کابل شارژر اصلی آیفون، انواع گلس و قاب گوشی آیفون، هندزفری اصلی اپل و غیره از نمونه محصولات پرطرفدار هستند که می توانید در این فروشگاه با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا تهیه کنید.

ارسال نظر