خرید هاست و دامنه شروعی برای کسب‌وکار جدید شما

رسانه کلیک - حتما می‌دانید که با خرید هاست و دامنه می‌توانید کسب‌وکار موردنظرتان را به‌صورت آنلاین راه‌اندازی کنید. اگر فکر می‌کنید در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، حتما با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله تمام اطلاعاتی که لازم دارید را به شما بگوییم.

خرید هاست و دامنه شروعی برای کسب‌وکار جدید شما

گاهی فکر می‌کنیم که داشتن سایت فروشگاهی خیلی سخت و دور از دسترس است اما خوب است بدانید که برای شروع شما فقط لازم است که خرید هاست، ثبت دامنه و دریافت سرور مجازی را انجام دهید.

ثبت دامنه چیست؟

ثبت دامنه همان چیزی است که وب‌سایت شما از آن طریق قابل‌دسترسی می‌شود. هر آدرس اینترنتی از دو بخش دامنه و پسوند تشکیل‌شده است، که برای مثال در آدرس اینترنتی google.com دامنه، واژه‌ google و پسوند دامنه نیز com. می‌باشد.

با یک مثال دیگر این موضوع را روشن می‌کنیم. فرض کنید که برای کسب کار خود یک اسم انتخاب می‌کنید و اگر یک مغازه حضوری داشتید آن اسم را بر روی تابلو بزرگی می‌نوشتید و در سر در مغازه نصب می‌کردید. آن اسم چیست؟ همان اسم را به‌عنوان دامنه خود انتخاب کنید و مراحل ثبت دامنه را انجام دهید. و شما به همان نام دامنه شناخته خواهید شد.

اگر به دنبال جایی هستید که دامنه‌های مختلف را ببینید و مقایسه کنید و آن را تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم سری به آذر آنلاین بزنید.

دامنه‌ها انواع مختلفی دارند. دامنه‌های ایرانی پسوند .ir دارند و از همه‌ی دامنه‌ها ارزان‌تر هستند. .com معروف‌ترین نوع دامنه است که حتماً به گوش بسیاری از ما خورده است. دامنه‌هایی با پسوند .net, .org, و... وجود دارد. پیشنهاد ما این است که از بین دامنه‌های . comو یا .ir یکی را انتخاب کنید.

خرید هاست چیست؟

خرید هاست همان دریافت میزبانی وب یا وب هاستینگ (Web Hosting) است. در واقع یعنی فضایی در اختیار شما قرار گیرد که شما بتوانید فایل‌های سایت‌تان را در آن بارگذاری کنید. سایت‌ها معمولاً از مجموعه‌ای از عکس‌ها، متن‌ها و فایل‌های برنامه‌نویسی تشکیل‌شده‌اند. شما برای بارگذاری این اطلاعات نیاز به فضای کافی دارید.

با یک مثال دیگر این بحث شیرین را ادامه می‌دهیم.

فرض کنید که شما همان اسم و تابلوی مغازه موردنظر را انتخاب کرده‌اید. حالا باید کمی جستجو کنید و با توجه به بودجه‌ای که دارید، مغازه‌ای را انتخاب کنید که متراژ کافی داشته باشد تا نیاز شما را برآورده کند. در عین‌ حال مغازه‌ای در انتهای یک پاساژ پرت و ناآشنا نباشد. در این صورت مشتری شما را پیدا نمی‌کند.

پس هاستی را انتخاب کنید که فضای کافی و مناسب با کار شما داشته باشد و پشتیبانی خوبی داشته باشد. و اینکه سرعت خوبی ارائه کند. در کل به صورتی خدمات به شما بدهد که باعث شود، شما بیشتر دیده شوید و سایت‌تان گمنام و مهجور باقی نماند.

شما می‌توانید سرور میزبانی وب (هاست) متفاوتی را انتخاب کنید. و فقط یک نوع از این سرور وجود ندارد. این امکان وجود دارد که سرور اختصاصی داشته باشید. اما بهتر آن است که در فکر سرور مجازی باشید. این سرویس برای کسب‌وکارهای نوپا بسیار مناسب است.

با ثبت دامنه، خرید هاست و سرور مجازی مناسب شما قدم‌های مهم اولیه را برداشته‌اید. و پس ‌از این، طبق همان مثال بالا، مغازه شما آماده است که چیدمان را شروع کنید. اگر می‌خواهید می‌توانید به پشتیبان سایت خود تیکت بزنید و از او بخواهید که برای شما وردپرس را نصب کند. البته می‌توانید کدنویسی اختصاصی را نیز درخواست کنید که هزینه متفاوتی دارد. و احتمالاً برای شروع یک کسب‌وکار کوچک مناسب نباشد. مگر اینکه تصمیم داشته باشید شعبه آمازون را در ایران تأسیس کنید!

بعد از نصب وردپرس یا کدنویسی اختصاصی که برای شما انجام‌شده است، همه‌چیزتمام است. استارت کار زده‌شده است، موتور روشن‌شده است. و درواقع کرکره مغازه را زده‌اید بالا. کسب‌وکار جدید شما آماده است!

ارسال نظر