برنامه روزانه مراقبت از پوست

رسانه کلیک - محصولات مراقبت از پوست به آبرسانی و بازسازی پوست کمک می‌کنند. اساسی ترین محصولات مراقبت از پوست مرطوب‌کننده‌ها هستند.

برنامه روزانه مراقبت از پوست

این محصولات نه تنها میزان آب موجود در پوست را افزایش می‌دهند، بلکه با نظم بخشیدن به فرآیند تجدید پوست، از آن محافظت می‌کنند. لطافت، نرمی و شادابی پوست نتیجه‌ی لذت بخش استفاده از مرطوب کننده‌هاست. بسیاری از محصولات مراقبتی دیگر، برای درمان و رفع مشکلات خاص دیگر مانند چین و چروک، آکنه و … طراحی شده‌اند.

مراقبت پوست باید روزانه صورت گیرد تا یک نتیجه مطلوب حاصل شود. در غیر این صورت پوست شما از حالت متعادل و سالم به یک پوست خشک یا چرب تبدیل می‌شود. در هر صورت پوست انسان با افزایش سن تغییر می‌کند و مانند یک پوست جوان، پاسخ کُندتری به انواع محصولات بهداشتی و جوان‌سازی پوست می‌دهد. در این صورت شما باید هر روز مراقب پوستتان باشید تا صورتتان جوان و شاداب باقی بماند.

این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از یک محصول مراقبت و بهداشت پوست نیاز به تکرار دارد. به بیان دیگر شما نباید تنها با یک یا دو بار استفاده از محصولات پوستی، انتظار معجزه و جوان‌ شدن داشته باشید. بنابراین راز داشتن یک پوست درخشان و شاداب، استفاده روزانه محصولات مراقبت از پوست است.

علاوه بر این، استفاده از محصولات بهداشتی و پاکسازی پوست ترتیب خاصی دارد و باید این ترتیب را رعایت کنید. برای مثال ابتدا باید صورتتان را از مواد آرایشی پاک کنید و با آب بشویید. سپس به منظور پاکسازی و متعادل کردن پوست از تونر و سرم استفاده کنید و در پایان پوست خود را مرطوب کنید.

مراقبت از پوست چگونه است؟

پاک‌سازی پوست صورت به صورت کامل اما ملایم و رطوبت‌رسانی خوب به پوست به سلامت پوست‌تان کمک خواهد‌کرد. انتخاب مرطوب کننده‌ی باکیفیت، بر اساس نوع و مراقبت‌های مورد نیاز پوست‌تان، از آسیب‌های خارجی مانند پرتو خورشید، سرما، گرما و آلودگی جلوگیری می‌کند. انتخاب برنامه کامل مراقبت روزانه پوست صورت، اصلی‌ترین عامل تاثیرگذار بر سلامتی و جلوه‌ی زیبای پوست‌تان است و زیبایی و سلامتی آن را تضمین می‌کند.

1- مراقبت متفاوت از پوست:

به دلیل چگالی بالای عناصر درمانی خاص در این محصولات، باید بلافاصله بر روی پوست تمیز و قبل از هرگونه کرم یا مواد دیگر اعمال شوند. کرم‌های ضد چروک، کرم و تونر ضد آکنه و جوش صورت و کرم دور چشم … در این دسته قرار می‌گیرند.

2. مراقبت روزانه و شبانه از پوست:

یک کرم مرطوب کننده روز یا شب، اساسی‌ترین بخش برنامه‌ی روزانه‌ی مراقبت از پوست است. همان‌گونه که گفته شد، این محصولات به آبرسانی و بازسازی پوست کمک می‌کنند.

3. مراقبت از پوست دور چشم:

با افزایش سن باید کرم دور چشم را در کیف لوازم آرایش خود قرار دهید. کرم دور چشم تنها مناسب خانم‌های مسن نیست و افرادی که دچار سیاهی دور چشم، پُف، خشکی و لک هستند، می‌توانند از کرم شب دور چشم استفاده کنند.

پوست ناحیه‌ی اطراف چشم، بسیار نازک‌تر و ظریف‌تر از دیگر بخش‌های صورت است. محصولات و کرم‌های دور چشم، در کنار محصولات مراقبتی شب و روز، باید به آرامی در ناحیه‌ی حساس دور چشم استفاده شوند.

اگر می‌خواهید سیاهی دور چشمتان را بهبود بخشید، از کرم دور چشمی استفاده کنید که حاوی ویتامین c است. ویتامین C هر گونه التهاب دور چشم را تسکین می‌بخشد. شما باید کرم دور چشم را مانند کرم مرطوب کننده، متناسب با نوع پوست خود تهیه کنید. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید، به نوع کرم توجه کنید تا پوست دور چشمتان، بیش از اندازه چرب یا خشک نشود.

4. محافظت از پوست برابر نور خورشید:

محافظت موثر و مداوم در برابر آفتاب، جزء جدانشدنی مراقبت از سلامت پوست است. این مساله زمانی حیاتی‌تر می‌شود که با پوست‌های آسیب‌پذیرتری چون پوست حساس، مستعد آکنه و … مواجه باشیم.
درحالی که قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت چند دقیقه در روز ، کمک شایانی به تولید ویتامین D می‌کند، پوست صورت به مدت چندین ساعت در روز در معرض اشعه فرابنفش خورشید قرار می‌گیرد. با توجه به این که UV یا فرابنفش، عامل اصلی پیری زودرس پوست است، کرم‌های ضدآفتاب برای محافظت استفاده می‌شوند.

کرم‌های مرطوب کننده‌ی زیادی در بازار وجود دارند که حاوی SPF15 هستند. اما برای حفاظت بیش‌تر و بهتر از پوست، از یک کرم ضدآفتاب به صورت مستقل در انتهای برنامه‌ی مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

ارسال نظر