آشنایی با جاذبه های گردشگری استانبول

رسانه کلیک - استانبول یکی از شهرهای توریستی ترکیه محسوب می شود. در این مطلب شما را با جاذبه های گردشگری استانبول آشنا می کنیم.

آشنایی با جاذبه های گردشگری استانبول

موزه هنرهای ترکی و اسلامی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید از اینترنت خود، استفاده ی بهینه و ارزشمند ببرید، می‌توانید در دنیای جستجو ها، به مکان های مختلفی سفر بکنید. در این قسمت ما شما را به تور استانبول دعوت خواهیم کرد. امید بر آنکه لذت ببرید.

در تور استانبول یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا و همینطور یکی دیگر از موز های بزرگ و دوست داشتنی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

موزه ها محلی برای نگهداری آثار باارزش و مهم هستند که گاها نشان دهنده ی سرگذشت و تاریخ و حتی ماهیت آن شهر یا کشور هستند.

موزه هنرهای ترکی و اسلامی واقع در شهر استانبول، موزه ای است که در قصر ابراهیم پاشا، یکی از بزرگترین وزیران دولت عثمانی به ویژه دولت سلطان سلیمان کبیر، قرار گرفته است. معمولا دیدن این موزه برای بسیاری از گردشگران زیبا و خوشایند است اما اگر اهل هنر یا علاقه مند به بازدید از آثار با ارزش هنری هستید، پیشنهاد می‌شود. این موزه ی هنری اغلب پر است از آثار هنری ترکی و اسلامی؛ برای مثال در بخشی از آن مجموعه فرش های ارزشمندی وجود دارند که از دید کارشناسان فرش، جزو بهترین و ارزشمند ترین فرش ها به حساب خواهند رفت. دیگر آثاری که از دوره ی هنرهای اسلامی ترکیه در این موزه نگهداری می‌شود می‌توان به آثار خوشنویسی، چوب های کنده کاری شده و سرامیک های نفیس اشاره نمود.

قلعه یدیکوله استانبول

در تور استانبول تا کنون با شگفتی های زیادی آشنا شده‌اید اما قلعه ی یدیکوله ی استانبول قطعا یکی دیگر از شگفتی های این سفر و شهر خواهد بود. البته قابل ذکر است که این قلعه داخل شهر نیست و در حومه ی آن قرار دارد پس برای بازدید از آن کمی باید صبور باشید؛ چرا که پیشنهاد ما به شما رفتن با قطار است اما باید گفت که دیدن این قلعه را نباید از دست بدهید چرا که قلعه ی یدیکوله هم یکی دیگر از شگفتی های این شهر پر از شگفتی است.

قلعه یدیکوله نیز یکی دیگر از آثاری است که رومیان از خود در کشور ترکیه و شهر استانبول به جای گذاشته‌اند. این قلعه توسط امپراطور رومی به نام تئودوسیوس ساخته شد.

در این قلعه یک قوس ماموت مانند وجود دارد که از آن به عنوان دروازه ی طلایی یاد می‌شود چرا که این درب های نگهبانی از طلا پوشانیده شده‌اند.

این قلعه با همت معماران ترکی، بازسازی و مرمت شده است و یکی دیگر از زیبایی های این قلعه این است که به شما این امکان را می‌دهد به عنوان توریست و گردشگر به بالای قلعه بروید و از مناظر طبیعی اطراف دیدن نمایید.

موزه پرا در استانبول را دیدن کنید

شاید یک پیشنهاد عادی باشد اما مطمئنا به عنوان توریست و گردشگر شیفته ی این موزه ی معاصر خواهید شد. این موزه در یکی از نقاط شلوغ و پرجمعیت شهر افتتاح شد در سمت و سوی خیابان مشهور استقلال که پیش تر نیز آن را معرفی نمودیم.

این موزه ساختمانی پنج طبقه که در گذشته برای هتل معروفی به نام بریستون بوده است. این موزه در سال ها متمادی دچار مرمت ها و بازسازی های بسیاری شده است اما نه برروی ساختمان بیرون بلکه بر اجزای داخلی ساختمان تغییراتی ایجاد شده است که همین باعث جذابیت بیشتر این موزه شده است.

موزه ی پرا در استانبول مملو از آثار ارزشمند هنرمندانی ترکی است از قبیل ابزار های اندازه‌گیری، نقاشی های متمادی و مختلف، مجموعه عکس های قدیمی از شهر و مردم، سرامیک ها و موزاییک های زیبا و طراحی شده. اگر اهل هنر هستید و موزه گردی را در شهرهای مختلف دوست دارید، در گردشگری استانبول که سمت خیابان استقلال قدم می‌زنید، به سمت موزه ی پرا نیز بروید و لذت ببرید.

با افسانه ای ترین مکان استانبول آشنا شوید؛ اسکودار!

شاید بعد از دیدن عنوان از خود بپرسید مگر می‌شود همچین چیزی؟ چرا که تا به حال هرآنچه دیده‌ایم در گردشگری استانبول یک مکانی افسانه ای بوده است اما باید گفت بله همچین چیزی هنوز ادامه دارد و ممکن است. اسکودار یکی از بینظیر ترین مکان هایی است که یک گردشگر و مهمان می‌تواند در استانبول از آن لذت ببرد.

تمام مکان های زیبا و شلوغ را که پشت سر گذاشته‌اید، حال وقت آن است که به لب دریا بیاید و به لنج هایی که از گوشه و کنار برج ها می‌گذرند نگاه بی‌اندازید. در مورد تور ارزان گرجستان در سایت سفر باتو بیشتر بخوانید.

نام دیگر اسکودار، برج دختر است. برج دختر نام خود را وامدار افسانه ای است که در این افسانه روایت می‌شود روزی روزگاری شاهزاده ای که در زندان به دستور پدرش به سر می‌برد، چرا که از دشمنان و اهریمنان دور بماند، بر اثر یک نیش مار مرد. تمام تلاش های پدر برای آن بود که او را از پیشگویی ای که در آن باعث می‌شد تا فرزند بر اثر نیش مار بمیرد، دور کند اما چه افسوس ها که همان شاهزاده توسط ماری که در زندان خوابیده بود و در نزدیکی او بود، کشته شد. این برج هم باز وامدار معماری رومیان در استانبول است که در قرن دوازدهم ساخته شده بود. این برج مانند یک برج دیده بانی است که بر روی دریای استانبول ایستاده است و تبدیل به مکانی آرامش بخش شده است.

امید بر آنکه در این سفر مجازی لذت کافی را برده باشید و به خوبی با جاذبه های گردشگری استانبول آشنا شده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر