برای خرید خانه در تهرانپارس به چه نکاتی توجه کنیم؟

رسانه کلیک - برای خرید خانه در تهرانپارس می توانید به وب‌سایت کیلید مراجعه کنید. تهرانپارس یکی از محلات نسبتا خوش آب و هوای تهران است.

برای خرید خانه در تهرانپارس به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید خانه در تهران سال‌هاست که به معضل اصلی ساکنان پایتخت تبدیل شده است. تهران به عنوان پایتخت ایران و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا، دارای 22 منطقه بسیار بزرگ و وسیع بوده که عمق تفاوت قیمت املاک تهران به عمق وسعت مناطق این شهر است.

اگر سری به سایت کیلید یا دفاتر مشاوران املاک در تهران بزنید، به خوبی متوجه می‌شوید که خرید خانه در تهران اصلا کار ساده‌ای نیست، زیرا املاک تهران غالبا از قیمت بسیار بالایی برخوردارند. در واقع خرید خانه در تهران، برای ساکنان شهرهای دیگر به غیر از قشر مرفه جامعه، کاری تقریبا غیرممکن است.

تهرانپارس به عنوان یکی از محلات نسبتا خوش آب و هوای تهران شناخته می‌شود که در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

خرید خانه در تهرانپارس مانند خرید خانه در باقی مناطق تهران بزرگ نیاز به تحقیق و بررسی زیادی دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا در این باره نکات لازم را بیان کنیم. بنابراین اگر قصد خرید خانه در تهرانپارس را دارید، حتما در ادامه همراه ما باشید.

همه چیز درباره تهرانپارس

تهرانپارس یکی از محلات بزرگ و معروف تهران است که بیشترین قسمتش در منطقه 4 و بخشی از این محله هم در منطقه 8 شهری تهران بزرگ واقع شده است. این محله جزو محلاتی به شمار می‌رود که ترافیک نسبتا سبک‌تری را نسبت به مناطق مرکزی تهران تجربه می‌کند و به همین دلیل طبیعتا از آب و هوای بهتری نسبت به مناطق جنوبی و مرکزی تهران برخوردار است. البته وجود پارک جنگلی سرخه حصار و جنگل‌های لویزان نیز در بهبود آب و هوای این محله تاثیر خاص خود را داشته‌اند.

در طی سال‌های گذشته تهرانپارس دارای چهار فلکه اصلی بود که همگی آن‌ها در امتداد خیابان تیرانداز قرار گرفته بودند اما امروزه تنها دو فلکه از آن چهار فلکه باقی مانده است. فلکه اول تهرانپارس که امروزه با نام میدان قمربنی‌هاشم شناخته می‌شود و فلکه سوم که سجادیه نام گرفته است، فلکه‌های باقی مانده از آن چهار فلکه هستند. فلکه دوم پس از عملیات شهرداری حذف شده و چهار راه اشراق نام گرفت و فلکه چهارم نیز به طور کلی حذف شد.

محله تهرانپارس به ترتیب از شمال، جنوب، شرق و غرب به بزرگراه شهید زین الدین، خیابان دماوند، بلوار شاهد یا پروین سابق و بزرگراه شهید باقری ختم می‌شود.

دلیل نام‌گذاری محله تهرانپارس به این نام، فرانسوی زبان‌هایی بودند که در زمان پهلوی اول بافت این محله را به صورت مدرن امروزی بازسازی کردند و باعث شدند از آن پس این محله به نام تهران پاریس شناخته شود. پس از سال‌های متمادی نیز نام این محله به صورت تهرانپارس بر سر زبان‌ها افتاد.

محله تهرانپارس از نظر خطوط حمل و نقل عمومی نیز شرایط بسیار خوبی دارد. این محله به ایستگاه‌های مترو شهید باقری، تهرانپارس و فرهنگسرا بسیار نزدیک است و به طور کلی خط 2 مترو شهری تهران از این محله عبور می‌کند.

علاوه بر این 11 خط اتوبوس بی آر تی نیز از این محله عبور می‌کند که شامل خطوط 101، 207، 223، 224، 382، 383، 396، 398، 399، 400 و 402 می‌شود.

خرید خانه در تهرانپارس

اما برای خرید خانه در تهرانپارس علاوه بر آشنایی با شرایط این محله، باید با میانگین قیمت مسکن در این محله نیز آشنا شویم.

همانطور که می‌دانید به طور کلی خرید خانه در تهران به شرایط مختلفی از جمله منطقه شهری، بافت خانه، امکانات خانه، نزدیکی به خطوط مترو و بی آر تی، دسترسی به بزرگراه‌ها، شرایط طرح‌های ترافیک و ... بستگی دارد. برای خرید خانه در تهرانپارس نیز باید تمامی این شرایط را در مقیاس کوچک‌تر در نظر گرفت.

ابتدا باید بدانید که قسمت‌های غربی محله تهرانپارس مدرن‌تر و طبیعتا گران‌تر از قسمت‌های شرقی این محله هستند، بنابراین اگر قصد صرف هزینه بیشتری برای خرید خانه در تهرانپارس دارید، بهتر است به سراغ نقاط غربی این محله بروید.

پیش از این گفتیم که تهرانپارس در منطقه 4 و 8 تهران واقع شده است. با نیم نگاهی با آمار می‌توان به این نکته پی برد که تهرانپارس در ششمین منطقه گران‌قیمت تهران از نظر میانگین قیمت مسکن قرار گرفته ‌است.

هرچند که میانگین قیمت مسکن در تهرانپارس نسبتا متعادل‌تر است اما همانطور که گفتیم امروزه بیشتر املاک تهران، به ویژه در مناطق شمالی‌تر از میانگین قیمت بسیار بالاتری نسبت به شهرستان‌ها برخوردار هستند، پس انتظار روبه‌رو شدن با قیمت‌های ارزان و شگفت‌انگیز انتظاری کاملا بیهوده است.

طبق آخرین آمار به دست آمده است، میانگین قیمت مسکن در تهرانپارس چیزی در حدود 900 میلیون تومان است. بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در این محله با قیمت‌های حدودی بین حداقل 500 میلیون تومان و حداکثر 1500 میلیون تومان روبرو شویم. البته میانگین قیمت مسکن در این محله در طی ماه‌های گذشته 11 درصد رشد داشته است.

به صورت کلی باید گفت که اگر قصد خرید خانه در تهرانپارس را دارید، در ایده‌‌آل‌‌ترین شرایط ممکن می‌توانید آپارتمان‌هایی بزرگ، با نمای بسیار مدرن و مجهز به امکانات روز دنیا نیز پیدا کنید اما باید هزینه هنگفتی را برای خرید چنین خانه‌هایی متحمل شوید. البته واحدهای بسیار اوکازیون و خوش قیمت نیز در تهرانپارس پیدا می‌شوند که قیمت‌هایی بسیار مناسب دارند اما نباید از آن‌ها انتظار امکانات شگفت‌انگیز و نماهای چشم‌گیر داشت.

ارسال نظر