قیمت ام وی ام X33 صفر روی دیوار

رسانه کلیک - بسیاری از افراد دنبال خرید خودروی ام وی ام X33 هستند. می توان قیمت ام وی ام X33 را در وب‌سایت دیوار دنبال کرد.

قیمت ام وی ام X33 صفر روی دیوار

با چند برابر شدن قیمت خودروهای شاسی بلند و کراس اوور در ایران، بازار خرید ام وی ام X33 صفر یکبار دیگر داغ شده است. رونق فروش این خودروی چینی به خوبی از افزایش آگهی‌های موجود روی سایت دیوار و تسهیلات تازه‌ای مشخص می‌شود که شرکت مدیران خودرو در ابتدای سال جدید میلادی برای عرضه این مدل از ام وی ام در نظر گرفته است.

با نگاهی به آگهی‌های سایت دیوار می‌شود دریافت که حدود قیمت ام وی ام X33 کار نکرده هم مانند دیگر خودروهای داخلی و خارجی افزایش یافته است. اما این افزایش قیمت برای ام وی ام به اندازه‌ای نبوده است که آن را از سبد خرید خانواده‌های ایرانی خارج کند.

در نیمه دوم دی ماه، این خودرو روی سایت دیوار به طور متوسط با قیمت ۱۷۰ میلیون تومان در معرض فروش قرار گرفته است. البته مواردی استثنایی نیز وجود دارد که فروشندگان شخصی، این خودرو را با قیمت ۱۶۳ میلیون تومان برای فروش عرضه کرده باشند. از نظر سقف بالایی فروش هم، برخی فروشندگان قیمت‌هایی غیر واقعی تا ۱۸۰ میلیون تومان را در بخش خرید و فروش خودروی این وب سایت درج کرده‌اند.

شرکت «مدیران خودرو» نیز تسهیلات تازه‌ای را برای خرید ام وی ام X33 صفر در نظر گرفته است تا بتواند مشتریان بالقوه را در بلاتکلیفی فعلی بازار خودرو به سمت خود جلب کند. این شرکت، که نزدیک به ۱۰ سال است سکان عرضه این خودروی چینی در ایران را به دست گرفته، به مناسبت تولد حضرت عیسی مسیح (ع) تحویل ۳۰ روزه ام وی ام X33 را در دستور کار خود قرار داد. مشتریان این خودرو می‌توانند با پرداخت ۶۰ درصد از قیمت خودرو از تسهیلات ۳۶،۲۴،۱۲ و ۴۸ ماهه برای پرداخت کل قیمت این کراس اوور برخوردار شوند.

اما این خودروی چهار سیلندر چه چیزی دارد که در مدتی کوتاه توانسته است مشتریان ایرانی را مجذوب خود کند و به یکی از محصولات پرفروش چینی در ایران تبدیل شود؟

کراس اوور ام وی ام X33 که در خارج از ایران و از سوی کارخانه تولید کننده آن با نام چری تیگو شناخته می‌شود، شاید به اوج استانداردهای بین‌المللی خودروسازی دست نیافته باشد اما توانسته با هزینه‌ای معقول، خودرویی با دوام برای خانواده‌ها تولید کند. آخرین مدل از این خودرو که با نام X33 S در بازار موجود است در واقع محصول ارتقا یافته‌ای از ام وی ام است که از ابتدای دهه ۱۳۹۰ شمسی به بازار ایران وارد شد.

حجم موتور این خودرو ۱۹۷۱ سی‌سی است و گیربکس اتوماتیک هفت سرعته CVT برای آن در نظر گرفته شده که در قیاس با مدل‌های قدیمی‌تر همین خودرو مزیتی برای رانندگان دوست‌دار سرعت محسوب می‌شود. از نظر مکانیزم سوپاپ نیز این پیشرانه ۱۶ سوپاپه عملکرد بهتری نسبت به نسل‌های قدیمی‌تر همین خودرو دارد و با استفاده از فناوری DVVT به کارآیی بیشتر و مصرف بنزین کمتر دست یافته است.

از نظر ظاهری نیز با یک نگاه ساده به طراحی خارجی خودرو می‌توان دریافت که ام وی ام X33 تا چه اندازه توانسته خود را به طراحی‌های بین‌المللی خودرو نزدیک کند. طراحی خشک و بی‌تنوع مدل‌های اولیه این خودرو - هم از نظر بدنه و هم در داخل این خودرو - حرفی برای گفتن در برابر دیگر کراس‌ اوورهای موجود در بازار نداشت. اما در آخرین مدل این خودرو می‌بینیم که چطور کشیدگی‌های طرفین بدنه و طراحی‌ جدید چراغ‌های خودرو، آن را دستکم از نظر ظاهری به رقبای بین‌المللی خود نزدیک کرده است.

و اما آخرین نکته‌ای که برای علاقمندان به خرید ام وی ام X33 صفر باید عنوان کرد، این است که تولیدکنندگان این خودروی چینی به مسائل زیست محیطی نیز توجه نشان داده‌‌ و استاندارد آلایندگی یورو پنج را مورد نظر قرار داده‌اند.

ارسال نظر