راهنمای خرید برلیانس کراس C3 کارکرده

رسانه کلیک - بسیاری از افراد به دنبال خرید خودروهای دست دوم هستند. در این مطلب راهنمای خرید برلیانس کراس C3 کارکرده را مشاهده می کنید.

راهنمای خرید برلیانس کراس C3 کارکرده

با توجه به اینکه در ماه‌های گذشته یک افزایش قیمت بی‌سابقه در بازار خودرو ایران اتفاق افتاد، قیمت خودروهای صفر چینی که قبلاً مقرون به صرفه به نظر می‌آمد و جایگزین خودروهای تولید داخل شده بود، نیز با شیب بسیار زیادی افزایش پیدا کرد. به همین دلیل افرادی که تا قبل از این تورم توانایی خودروهای صفر چینی را داشتند اکنون باید به دنبال خرید خودرو دست دوم چینی بروند.

از آن جهت که در سال‌های اخیر توجه خریداران بیشتر به سمت ماشین‌های کراس آور جلب شده است، رقابت بین کمپانی‌های مختلف خودروسازی برای ارائه هر چه بهتر کراس آور بیشتر شده است. در این میان یکی از محبوب‌ترین کراس آور های چینی موجود در بازار ایران یعنی برلیانس کراس C3 نیز در نسل جدید خود مدرن‌تر شده و با امکانات بیشتر و ظاهر متفاوت‌تری وارد بازار شده است. اگر قصد خرید برلیانس کراس C3کارکرده را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید تا مزایا و معایب این خودرو را در بخش‌های مختلف ساخت و طراحی خودرو بررسی کنیم و در ادامه یک مقایسه قیمتی بین نسل‌های مختلف این ماشین داشته باشیم.

مزایا و معایب طراحی خارجی

به طور کلی طراحی خارجی این خودرو تا حد زیادی به برلیانسH320 شبیه است. تفاوت‌هایی که در طراحی نسل جدید خودرو برلیانس کراس C3 دیده می‌شود شامل سپر و چراغ‌های جلو بزرگ‌تر، رینگ‌های اسپرت و آلومینیومی، فلاپ های سیاه رنگ روی گلگیر و وجود یک باربند روی سقف این خودرو است. هم چنین این خودرو نسبت به برلیانسH320 ، 5سانتی‌متر افزایش ارتفاع داشته است. به طور کلی طراحی خارجی این ماشین، انتظارات خریداران را از خرید برلیانس کراس C3 برآورده کرده است.

یکی از ایراداتی که در طراحی نسخه‌های مونتاژ داخلی برلیانس کراس C3 گرفته شده است، این است که کیفیت رنگ بدنه این ماشین بسیار پایین است و حتی شستن ماشین نیز باید احتیاط‌هایی به خرج داد تا صدمه‌ای به آن وارد نشود.

مزایا و معایب در طراحی داخلی

این کراس آور چینی همانند رقبای خود دارای امکاناتی است که باعث شده خرید و فروش برلیانس کراس C3 سهم قابل توجهی از بازار خودرو را به خود اختصاص دهد. فضای بسیار مناسب ردیف جلو و صندلی‌های ارگونومیک راننده و کمک راننده، مانیتور7اینچی لمسی، یک پنل برای نمایش سوخت لحظه‌ای، سانروف و آینه‌های جانبی برقی از جمله آپشن هایی است که خریداران را به خرید برلیانس کراس C3 ترغیب می‌کند. علاوه بر این امکاناتی مانند، سیستم تهویه هوای مطبوع خودکار، فرمان برقی و تنظیم نور چراغ‌های جلو نیز در این ماشین تعبیه شده که رانندگی راحت‌تری را با آن تجربه کنید.

اما جدا از مزایا و امکاناتی که گفته شد در بخش طراحی داخلی ایرادات بیشتری در برلیانس کراس C3 مشاهده می‌شود که بسیاری از افراد را مجاب به فروش برلیانس کراس C3 کرده است. برخی از این معایب شامل مواردی است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. فضای کم سرنشینان عقب و استفاده از پلاستیک نامرغوب در طراحی داخلی که پی استفاده طولانی مدت باعث ایجاد صداهای نامطلوب در کابین ماشین می‌شود. عدم حضور دوربین عقب که با توجه به زاویه دید محدود پارک دوبل را با مشکل مواجه می‌کند. استفاده از روکش‌های پارچه‌ای به جای روکش‌های چرم که حس نارضایتی را در رانندگان این خودرو با وجود قیمت پرداختی به وجود می‌آورد.

مزایا و معایب مشخصات فنی

در بخش فنی به ظاهر موتور 1.6 لیتری این خودرو با گیربکس 4 سرعته اتوماتیک آن به‌خوبی هماهنگ شده و عملکرد نسبتا خوبی را ارائه می‌دهد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 7.5 لیتر در هر 100 کیلومتر گزارش شده است. که برای یک خودروی شهری به نظر معقول می‌آید. اما رقبای این خودرو از مصرف سوخت کمتری برخوردار هستند.

یکی از ایرادی که توسط رانندگان این خودرو گزارش شده است عملکرد ضعیف آن در سر بالایی‌هاست که باعث می‌شود برای هر مسیری مناسب نباشد.

قیمت برلیانس کراس C3 کارکرده

اگر قصد خرید برلیانس کراس C3 کارکرده را دارید بهتر است به سال تولید آن و میزان کارکرد ماشین توجه بسیاری کنید. زیرا این 2 عامل در تعیین قیمت ماشین کارکرده بسیار مهم است. اگر در سایت‌های آگهی فروش آنلاین خودرو مانند سایت دیوار گشتی بزنید، خواهید دید که با مبلغی حدود 100 تا 115 میلیون برلیانس کراس C3 کارکرده مدل 97 را با کارکردهای پایین و سالم‌تر می‌توانید خریداری کنید.

برلیانس کراس C3 مدل 96 نیز با توجه به کارکرد آن از 86 میلیون تا 108 میلیون موجود است. البته برای خرید برلیانس کراس C3 کارکرده باید عواملی مانند سلامت قطعات فنی، بدون رنگ بودن و ایرادات موجود در ماشین را علاوه بر کارکرد آن در نظر داشته باشید.

ارسال نظر