با Cutegram تلگرام را کاربرپسندتر کنید

اگر چه پلت‌فرم تلگرام زیبا است، ولی بر روی انواع سیستم‌عامل‌ها نصب نمی‌شود و این مورد خیلی جالب به نظر نمی‌رسد. البته قابل به ذکر است که خود توسعه‌دهندگان تلگرام در یکپارچه‌سازی کلاینت‌ها با تلگرام نقش فعالی ندارند. اینجاست که Cutegram وارد می‌شود.

با Cutegram تلگرام را کاربرپسندتر کنید

تلگرام، سرویس پیام‌رسانی است که بسیاری از مردم آن را دوست دارند. تنها در سال ۲۰۱۵ استفاده کنندگان آن به طور شگفت‌انگیزی افزایش پیدا کرد. این پلت‌فرم پیام‌رسان، به راحتی یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مورد استفاده مردم قرار گرفت که حتی با اپلیکیشن‌های مشابه و قدیمی‌تر مانند واتساپ‌، فیسبوک مسنجر و Hangout و غیره قابل رقابت است.

نصب

Cutegram بر روی سیستم‌عامل‌های مختلفی نصب می‌شود: لینوکس، OpenBSD، مکینتاش و ویندوز٫ برای دانلود این اپلیکیشن به آدرس سایت aseman مراجعه کنید و با اسکرول بار به پایین صفحه بروید و آیکن مرتبط با سیستم‌عامل خود را انتخاب کنید. به علاوه، اگر سیستم‌عامل شما به صورت رسمی لایسنس دارد آیکن GitHub را پیدا کنید و بسته سورس اپلیکیشن را دانلود کنید.

cutegram-download-page

استفاده

زمانی که اپلیکیشن راه‍اندازی شد یک اعلان برای آگاهی شما ظاهر می‌شود. تلگرام با شماره تلفن کار می‌کند، بنابراین شما نیاز دارید که شماره تلفن خود را در اپلیکیشن وارد کنید .هنگامی که Cutegram با همه اطلاعات دفترچه تماس شما بالا آمد، شما می‌توانید شروع به ارسال پیام کنید.

cutegram-chatting

ایجاد گروه در Cutegram، بسیار شبیه به تلگرام است. تنها چیزی که نیاز دارد این است که روی آیکن Group در سمت چپ کلیک کنید و بعد دکمه Create را کلیک کنید. حیلی ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. چت محرمانه و همچنین دفترچه شماره تماس‌ها نیز به همین راحتی ایجاد می‌شود. کافی‌ است بر روی آیکن مرتبط کلیک کنید.

cutegram-create-group

همراه با تمام مفاهیم اولیه که در تلگرام آمده است، Cutegram نیز به کاربرانش اجازه می‌دهد که کلاینت را مقداری تغییر دهند. در واقع‌، برای آن گزینه‌های زیادی وجود دارد.اگر شما بر روی آیکن چرخ‌دنده (آیکن تنظیمات) در پاببن سمت چپ کلیک کنید، شما هزاران گزینه برای تغییر خواهید داشت: چیزهایی مانند notification، auto start، system tray icon style، language، list style، scrolling setting و بسیاری تم‌ها و تنظمیات emoji مختلف.

cutegram-settings-pane

چه چیزی باعث خاص بودن Cutegram شده است

کاملا ساده است. دلیلی که Cutegram، تلگرام دیگری نیست آن است که Cutegram تعهد دارد که در محیطهای دسکتاپ مختلف کار کند. توسعه‌دهندگان Cutegram بر روی این قضیه تمرکز دارند. کلاینت‌های مختلفی وجود دارند که محیط‌های لینوکس را در نظر نگرفته‌اند.

Cutegram سعی دارد که همراه با ارائه یک رابط کاربری مدرن، استفاده از آن برای هر شخصی راحت باشد. دلیل افزایش کاربران این پلت‌فرم به همین دلیل است که بهبود گسترده‌ای در روی پلت‌فرم ستاره‌ای پیامگیر این اپلیکیشن اتخاذ شده است.

نتیجه‌گیری

تلگرام پلت‌فرم خوبی است، مخصوصا اگر شما به دنبال یک سرویس چت امن هستید. همچنین پیام‌گیر تلگرام ستاره‌ای است و کلاینت رسمی آن تاریخ‌دار است. به همین دلیل من فکر می‌کنم Cutegram کلاینت بهتری است.

منبع:maketecheasier

ارسال نظر