کاهش فروش محصولات غول های تکنولوژی

اگر شما به داشتن یک کامپیوتر شخصی فکر می کنید، چرا این کامپیوترهای شخصی سنتی را می خرید؟

کاهش فروش محصولات غول های تکنولوژی

به گزارش کلیک، غیر از اپل، تمام تولید کنندگان مهم مانند: ایسر، ایسوس، دل ، لنوو و اچ پی شاهد این کاهش بوده اند.
در این میان ایسر بیشترین کاهش را داشته و با فروش 6 میلیون کامپیوتر در یک دوره سه ماهه، که 11 درصد افت را نسبت به دوره مشابه در سال 2014 نشان می دهد. HP، که به تازگی به دو شرکت جدید تقسیم شده است، دومین شرکتی است که با افت فروش 8 درصدی در مقایسه با سال گذشته، بیشترین کاهش را تجربه کرده است و به رقم فروش 15 میلیون عدد رسیده است.
طبق گفته گارتنر، تبلت ها شامل این آمار نمی شوند.
اما فروش شرکت اپل به 5/5 میلیون عدد افزایش یافته، که در مقایسه با سال گذشته 3 درصد رشد را نشان می دهد. Mac یکی از موفق ترین خط تولیدهای شرکت اپل در مقایسه با صنایع گسترده تر است یک کارشناس در این زمینه معتقد است، علی رغم روند کلی کاهش سالیانه در فروش کامپیوترهای شخصی، فروشها به روند افزایشی ادامه داده اند. Lenovo با فروش کلی 16 میلیون کامپیوتر، هنوز بزرگترین تولید کننده کامپیوترهای شخصی از نظر تعداد است. اگرچه این رقم در سال 2014 با کاهش 2/4 درصدی مواجه شد. HP با فروش 15 میلیون کامپیوتر، در رده دوم قرار دارد.
برای بسیاری از مشتریان، تبلتها و دستگاه های دو کاربردی- ترکیب لپ تاپ و تبلت- از PC ها سبقت گرفته اند چرا که به عنوان وسیله ای مناسب برای انجام کارهایی که به طور سنتی توسط کامپیوترها انجام می شوند از آن ها یاد می شود.
شرکت مایکروسافت به شدت بر روی دستگاه های دو کاربردی سرمایه گذاری کرده و با بازسازی ویندوز برای سازگاری با صفحه لمسی و تولید مدلهای Surface Book and Pro به سمت این مهم گام بر می دارد.
تیم کوک، مدیر عامل اپل در مصاحبه با پایگاه تلگراف، در پاسخ به این سئوال که چرا همه نیازمند یک کامپیوتر شخصی هستند، گفت:

اگر شما به داشتن یک کامپیوتر شخصی فکر می کنید، چرا این کامپیوترهای شخصی سنتی را می خرید؟

طبق نظر کوک، iPad Pro، مدل بزرگتر و قدرتمند تر iPad برای اکثریت مردم کفایت می کند.

منبع: Techinsider

ارسال نظر