خودروهای برقی جدید در راه است

وسایل نقلیه الکتریکی در چین، با یخچال‌های داخلی و حتی سیستم‌های کارائوکه داخل خودرو تصویب شده اند. در عوض، خودروسازان به طور فزاینده‌ای به افزودنی‌های جدید از تخت‌خواب و امکانات دیگر روی می‌آورند تا فروش ضعیف را افزایش دهند.

خودروهای برقی جدید در راه است

به گزارش کلیک تولیدکنندگان برتر خودروهای برقی با کاهش تقاضا در داخل کشور مواجه هستند زیرا مصرف‌کنندگان هزینه‌های خود را محدود می‌کنند، درست در شرایطی که تنش‌های ژئوپلیتیکی با اقتصادهای بزرگ غربی چشم انداز صادرات را مختل می‌کند. در همین حال، برای بازیگران کوچک‌تر، توانایی تفکر خلاقانه هسته اصلی بقای آن‌هاست.

ارائه‌های فناوری پیشرفته همچنین خطری را برای تولیدکنندگان غربی نشان می‌دهد که در صورت عقب ماندن بیشتر از سهم بازار در بزرگترین بازار خودروی جهان، عقب‌تر می‌مانند.

فروشنده خودروهای اکسپنگ در نمایشگاهی در مرکز شانگهای اظهار کرد در حالی که خودروسازان قدیمی هنوز فقط بر روی قابلیت رانندگی یک خودرو تمرکز می‌کنند، شرکت‌های چینی از این موضوع راضی نیستند و در حال گسترش امکانات راحتی و تفریحی هستند و این بخشی از دلیلی است که مشتریان این روزها عاشق خودروهای الکترونیکی هستند.

در اینجا به برخی از این موارد که در چین ارائه شده است، توجه می‌کنیم. با یک کلیک روی نمایشگر داخل خودرو در اکسپنگ G۹، شاسی بلند با قیمت ۳۶ هزار و ۷۰۰ دلار صاحب تختی دو نفره خواهد شد. این خودرو برای افرادی که در میان ساعات کاری نیاز به مکانی راحت برای استراحت دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

این ویژگی برای برخی از خانواده‌ها در تعطیلات نیز مفید است. انتظارهای طولانی در ایستگاه‌های شارژ و ترافیکی که ساعت‌ها زمان می‌برد و همچنین اوضاع نامناسب آب‌وهوایی، بسیاری از افراد ممکن است به مکانی امن برای خواب نیاز داشته باشند.

سری L خودرو لی آتو یکی از محبوب‌ترین شاسی‌بلندها در چین است که فضای داخلی جادار، قابلیت‌های برد وسیع و ماساژورهای داخلی را در صندلی‌های خود ارائه می‌دهد. همچنین یک سایبان خورشیدی دارد که به سقف وصل می‌شود که به گفته خودروساز می‌توان آن را در عرض چند دقیقه جمع کرد، یا پایین آورد و کنار گذاشت.

شرکت بی‌وای‌دی، بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان، به دنبال آن است که یانگ وانگ  U۸ با قیمت ۱۵۳ هزار دلار را برای طرفداران فناوری جذاب‌تر کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازی در ماشین یک پیشنهاد گسترده است. شرکت تسلا در سال ۲۰۲۲ پلتفرم بازی ویدیویی Steam را به سیستم خود اضافه کرد. بی‌وای‌دی یک قدم جلوتر رفته است و به رانندگان این امکان را می‌دهد که از آن به همراه پدال‌های خودرو برای اجرای بازی‌های ویدئویی روی صفحه نمایش داخل خودرو استفاده کنند.

در حالی که این فناوری محبوبیت خود را نشان داده است، نگرانی‌هایی نیز در مورد حواس پرتی اعلام می‌شود. سازندگان چینی خودروهای برقی محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند، از جمله اجازه می‌دهند بازی‌ها فقط در زمانی که خودرو ساکن است و موتور خاموش است، اجرا شود.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر