شرایط پیش‌فروش سایپا ویژه مردادماه 1402 اعلام شد

در ادامه اعلام شرایط پیش فروش سایپا برای متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه، اکنون بخشنامه مردادماه اعلام شده است.

شرایط پیش‌فروش سایپا ویژه مردادماه 1402 اعلام شد

در بخشنامه مردادماه پیش فروش سایپا، دو خودرو کوییک R و ساینا S‌ حضور دارند. مشتریان هدف این بخشنامه پیش‌فروش، مشمول اولویت‌های زمستان 1402 می‌شوند. این افراد در سامانه یکپارچه خودرو اقدام به انتخاب دو خودرو ساینا S و کوییک R کرده‌اند که موعد تحویل خودروی آن‌ها پایان سال جاری اعلام شده است.

سایپا برای این گروه از مشتریان، در تاریخ دوم مردادماه 1402 پیامکی را جهت اطلاع ارسال کرده. این گروه از متقاضیان پس از ثبت‌نام در سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا، می‌توانند نسبت به واریز وجه اقدام نمایند.

مبلغ پیش‌پرداخت برای کوییک R حدود 130 میلیون تومان و برای ساینا S‌ حدود 124 میلیون تومان اعلام شده است. مطابق روند پیش‌فروش‌ها، قیمت نهایی خودرو در زمان ارسال دعوت‌نامه مشخص خواهد شد. موعد تحویل هر دو خودرو نیز اسفندماه 1402 اعلام شده است.

جدول شرایط پیش فروش سایپا ویژه مردادماه 1402:

شرایط پیش فروش سایپا مردادماه 1402

اعلام شرایط پیش فروش سایپا برای متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه درحالی صورت می‌گیرد که خودروسازان خصوصی هم‌اکنون تحویل خودروهای مشتریان با اولویت پاییز و زمستان را آغاز کرده‌اند. از سوی دیگر، سایپا ماه‌هاست که در تحویل شاهین دنده‌ای تعلل می‌کند. حتی بسیاری از مشتریان این خودرو که قبل از راه‌اندازی سامانه یکپارچه اقدام به ثبت‌نام شاهین کرده بودند، موفق به دریافت اتومبیل خود نشده‌اند.

درحال‌حاضر اختلاف قیمت بازار و کارخانه کوییک R‌ دنده‌ای حدود 70 میلیون تومان است. با توجه به روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو، انتظار داریم این اختلاف قیمت طی ماه‌های آتی به میزان بیشتری کاهش یابد. در مورد ساینا S چنین اختلاف قیمتی مشاهده می‌شود. بنابراین مصرف‌کنندگان واقعی که قصد خرید خودرو دارند، همچنان منتظر کاهش قیمت‌ها خواهند بود یا آنکه با بودجه فعلی اقدام به خرید خودرو خواهند کرد. نکته آنکه ارائه شرایط پیش‌فروش با قیمت غیرقطعی و موعد تحویل 7 ماه دیگر، چندان موردتوجه متقاضیان خودرو قرار نخواهد گرفت.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر