گرانی خودرو قیمت تیبا را به ۲۰۹ میلیون تومان رساند

در ادامه نوسان قیمتی در بازار خودرو در روزهای پایانی فروردین، با افزایش قیمت‌های چند میلیونی مواجهیم؛ تا جایی که تیبا ۲ پلاس یک شبه ۴ میلیون گران شده و به ۲۰۹ میلیون تومان رسیده است.

گرانی خودرو قیمت تیبا را به ۲۰۹ میلیون تومان رساند

قیمت خودرو صفر داخلی در روز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شده که به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱، ۱۹۹ میلیون تومان

پراید ۱۳۱، ۱۶۸ میلیون تومان

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۰ هم‌اکنون با قیمت ۴۷۴ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است، اما دنا معمولی با چهار میلیون کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، به ۳۶۶ میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار در پایان فروردین ۱۴۰۱

نرخ خودرو تیبا هاچ‌بک پلاس با چهار میلیون افزایش نسبت به روز گذشته، به ۲۰۹ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ 2 با دو میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به قیمت ۲۸۶ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج به ۳۳۵ میلیون تومان رسید.

خودرو پژو پارس اتوماتیک نیز به ۴۵۰ میلیون تومان رسید.

اما خودروی تارا اتوماتیک با ۱۱ میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به قیمت ۵۶۳ میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در اردیبهشت و روزهای آینده

حمیدرضا حیدری، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی مشهد گفت: «اگر دو شرط ایران‌خودرو برای حذف قرعه‌کشی طرح‌های فروش عملی شود، میزان عرضه و تقاضا در بازار به تعادل می‌رسد. در نتیجه قیمت‌ها نیز تعادلی می‌شوند.»

او توضیح داد: «بازار نسبت به روزهای گذشته ثبات بیشتری دارد. نوسان کاهش یافته و قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای افزایش ندارد. اما همچنان قیمت‌ها بالاست. به نظر می‌رسد این شرایط تا روزهای آینده ادامه یابد.»

چندی پیش اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران، یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو را کمبود عرضه خودرو به بازار دانست؛ به طوری که خریداران خودروی صفر نمی‌توانند در نمایشگاه‌های کشور خودروی موردنظرشان را خریداری کنند و باید به سراغ دفاتر بروند.

همچنین بخوانید: خودرویی که یک شبه ۵۰ میلیون گران شد + جدول قیمت‌ها (۲۵ فروردین)

ارسال نظر