قرارداد صادرات ایران خودرو به ارمنستان بسته شد

وزیر صمت، رییس سازمان توسعه تجارت و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به ارمنستان سفر کردند، و آنجا طی مراسمی، قرارداد توزیع محصولات ایران خودرو به ارمنستان امضا شد.

قرارداد صادرات ایران خودرو به ارمنستان بسته شد

به نقل از روابط عمومی ایران خودرو ،‌ در دیدارهایی که در سفر مقامات ایرانی به ارمنستان با مقامات ارمنستانی صورت گرفت، تصمیماتی درباره راهبرد ایران‌خودرو برای ورود مجدد به بازار ارمنستان به عنوان دروازه ورود به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا اتخاذ شد.

سپس «دکتر مهدی خطیبی» مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از مرکز تجاری ایران در ایروان و محل استقرار محصولات ایران‌خودرو در این مجموعه بازدید کرد و راهبرد و رویکردهای توسعه برند ایران خودرو در بازار ارمنستان را تعیین کرد.

همچنین دکتر خطیبی، از محل ارائه خدمات پس از فروش پیشنهادی شریک تجاری، فضاهای مرتبط با سالن فروش، فضای اداری، فضای تعمیرگاهی و ... بازدید کرد.

در این مجموعه، علاوه بر محصولات سواری ایران خودرو، فروش سایر محصولات و توانمندی‌های گروه صنعتی از جمله ایساکو و ایران خودرو دیزل نیز استفاده خواهد شد که این مدل و رویه همکاری، برای سایر بازارهای صادراتی نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

همچنین با برگزاری نشست مشترک میان دکتر خطیبی و مدیرعامل بانک ملت ایروان، عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات و نماینده ایران خودرو در ارمنستان، مقرر شد ظرف مدت یک‌ماه، برای مدل نهایی مالی و فروش، همکاری‌های لازم‌ صورت پذیرد.

در جریان نشست‌ها و دیدارهای مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با مقامات ارمنستانی، ابلاغ برنامه‌های دو سال آینده از جمله در حوزه همکاری با تاکسی‌رانی و پلیس ارمنستان به نماینده ایران خودرو نیز انجام شد.

با تاکید مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو مقرر شد، ساز و کار ارائه خدمات پس از فروش و امداد جاده‌ای برای محصولات ایران‌خودرویی مسافران ایرانی در ایروان نهایی شود، به طوری که هزینه خدمات به صورت ریالی با ایساکو تسویه گردد.

منبع: ایلنا

همچنین بخوانید: مجوز واردات 70 هزار خودرو در کمیسیون تلفیق تصویب شد

ارسال نظر