وزیر صمت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده است

رسانه کلیک - رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جدیدترین گفتگوی خود اعلام کرده قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده است.

وزیر صمت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده است

وزیر صمت گفت: «قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند.»

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت خودروها گفت: «قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده است؛ افزایش قیمتی که در بازار شاهد هستیم منجر به التهاب شده است.»

وزیر صمت افزود: «افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته و نمی‌توان اثر آن را ندیده گرفت. ضمن اینکه افزایش نرخ خودرو در بازار آزاد هم مانند دیگر کالاها تحت تاثیر قرار گرفته‌ و به همین دلیل نرخ خودرو در بازار هم بر همین اساس افزایش یافته است.»

رحمانی ادامه داد: «قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند چرا که مجوز این کار را ندارند.»

وی گفت:‌ «نه خودروساز و نه هیچ کدام از شرکت‌های دولتی و شبه دولتی حداقل تا آخر سال حق افزایش نرخ را ندارند.»

وزیر صمت اظهار داشت: «افزایش نرخ خودرو به دلیل تلاطم‌های بازار است. ولی ما در حال پیگیری این موضوع هستیم. این در حالی است که ما شاهد قیمت سازی در فضای مجازی هم هستیم به طوری که یک فرد بدون داشتن خودرو، 5 هزار آگهی فروش را به صورت صوری منتشر کرده تا قیمت سازی کند.»

افزایش قیمت خودرو

رحمانی افزود: «تا شب عید چند ماه فرصت داریم. این در حالی است که دولت به صراحت اعلام کرده تا پایان سال هیچ کس حق افزایش قیمت را ندارد؛ البته رئیس‌جمهور در مصاحبه‌ها و اظهار نظرهای خود اعلام کرده است که هیچ کس حق افزایش نرخ را ندارند.»

وزیر صمت گفت:‌ «اگر هر شرکت دولتی و شبه دولتی تغییر قیمتی را در اجناس، کالاها و محصولاتش داشته باشد حتما تخلف کرده و با آن قاطعانه برخورد خواهیم کرد.»

رحمانی در نهایت گفت:‌ «ما به شدت با افزایش قیمت‌ها برخورد خواهیم کرد ضمن اینکه در زمینه کم فروشی هم که ذاتا تخلف محسوب می‌شود هم وزارت صمت و هم سازمان تعزیرات حکومتی قاطعانه ورود کرده و با متخلفین برخورد خواهد کرد.»

آیا قیمت خودرو افزایش پیدا نکرده است؟

در حالی وزیر صمت خبر از عدم افزایش قیمت از سوی خودروسازان می دهد که چند روز پیش شاهد افزایش قیمت رسمی خودروی جک اس 5 بودیم ( قیمت جدید جک S5 اتوماتیک رسما اعلام شد ). علاوه بر این موضوع، قیمت خودروهای داخلی پس از افزایش قیمت سوخت رشد بالایی داشتند ( افزایش قیمت بنزین چه تاثیری روی قیمت خودرو داشت؟ ). هرچند مسئولین این جو را روانی دانسته و آن را گذرا و تنها مربوط به قیمت بنزین می دانند، اما همین موضوع خود باعث مشکلات فراوانی برای مردم شده است ( نرخ جدید بنزین رسما اعلام شد/ آغاز سهمیه‌بندی بنزین ).

ارسال نظر